dz.u.1998 r. nr 91 poz.578 za jazde rowerem po pijanemu Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

rządają alimentów.w takich przypadkach to ofiara zostaja żona i dzieci,no bo zamąż wychodziła za wolnego,a po kilku latach nagle się okazało,że za alimenciaża!nie tłumacze facetów,ale (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

firmy presco - po prostu do kosz z nim a jak cie atakuja to sie broń negocjatorII A czy wiesz, że jeden z prezesów PRESCO siedział w wiązieniu za jazde po pijanemu i wypadek (...)

zabrane prawko a motorower

zabrane prawko a motorower

Tobą ciężko. Mariusis nie znam sie na tym ale po moich doswiadczeniach powiem ci ze rower to pojazd mechaniczny bo mi zbrali prawo jazdy za jazde po spozyciu alkoholu wlasnie na rowerze. (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

w tych sprawach zostały określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 30 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 132, poz. 1115). W załączniku do rozporządzenia zostały wykazane choroby, (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

, poz. 215). 7. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 22 IV 1952 r.,OSN.,1953, poz. 47. 8. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 26 IV 1958 r., OSN 1958, poz. 90. 9. Orzeczenie Sądu Najwyższego (...)

Biegły sądowy

Biegły sądowy

2004 r. Nr 273, poz. 2702) oraz wydanych na jego podstawie rozporządzeń Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 grudnia 1975 r. w sprawie kosztów przeprowadzania dowodu z opinii biegłych (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 5 powołanej (...)

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia

r. w sprawie wykazu leków podstawowych i uzupełniających oraz wysokości odpłatności za leki uzupełniające (Dz.U. nr 54, poz.569, z późn. zm.); ROZPORZĄDZENIE MINISTRA (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

). Źródło i podstawa prawna: Ustawia z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Z 2005 r. Nr 31, poz. (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU nr 120 z 1998 (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

.) Art. 7 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 217, poz. 1588 z 2006 r.) (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

zapoatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy.... (t.j. Dz.U. z 2004 r. Nr 8, poz. 67 ze zm.): do mieszkań tych stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące lokali mieszkalnych dla funkcjonariuszy. (...)

Groźby przez smsy

Groźby przez smsy

( Dz.U. Nr 88 poz.553 i Dz.U. Nr 128 poz. 840 z dnia 06 czerwca 1997 r. z póŸniejszymi zmianami). UZASADNIENIE Zawiadamiam, że (np.: 22 sierpnia 2004 r. (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

r. o ewidencji ludności (Dz.U. nr 217, poz. 1427). Ja chyba śnię... jolka89 Tak właśnie wygląda demokracja. To kpina!!! bolek22 Wróciła komuna demokratyczna w wykonaniu PO. (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

23 W dniu 1 lipca 2005r. Sejm RP uchwalił kolejną już ustawę o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy o ubezpieczeń społecznych (Dz.U. Nr (...)

L4

L4

czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz.U. z 1999 r. nr 60, poz. 636 z pożn. zm.) dtk Zwolnienie lekarskie (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. Każdy kto został poszkodowany w sprawie wykluczenia co za tym idzie eksmisja może wnięść sprawę do Sądu Rejonowego - Śródmiescie w Warszawie o odszkodowanie za nienormatywną ustawę Prawa (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

wdzięczna za informacje. Chciałabym dowiedzieć się jak takowe spotkanie wygląda. Zależy mi na tej pracy, bardzo!! Z góry dziękuję za pomoc. Kasia Witaj, jeśli mogłabyś to napisz po (...)

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policji o wstąpienie w stosunek najmu. Policja nie wyraziła zgody powołując się na art 89 ust. 1 i 2 ustawy o Policji z dn. 6.04.1990 r. Dz. U. nr 30 poz. 179. Uzasadnili: cyt." z (...)

Co z płatnością z 2002 r?

Co z płatnością z 2002 r?

, któremu administrator danych powierzył przetwarzanie danych (t.j. Dz.U z 2002r. nr101,poz.926 ze zmianami).Podobno RD zlecając windykacje należności oświadczył, że wierzytelności (...)

podgladanie w pracy przez szefa kamera

podgladanie w pracy przez szefa kamera

„- pisze Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń nr 3/2005, s.30. Zgodnie z art. 1 ust. 1 Ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (publikacja: tekst jednolity Dz.U. z (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

napisane czy nie. Po przeczytaniu tych wszystkich wpisów mój tato wyrzucił to po prostu bo to nie przyszło poleconym nawet. Wiem ze było wyznaczone ze suma wynosiła te 94 czy 96 zł a teraz (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

znajdziesz w ustawie o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U z 2001 r. Nr 71, poz. 733). Najlepiej byłoby gdyby babcia wykupiła przed (...)

windykacja oc

windykacja oc

wszystkie istotne dla Pana stanu faktycznego akty prawne, w tym powołana przez Pana ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zm.).Z poważaniem Zespół (...)

alimenty i ustalenie ojcostwa

alimenty i ustalenie ojcostwa

1956 (Dz.U. 1961 Nr 17, poz. 87). To są bardzo ogólne informacje, na pewno pomogłoby, gdybyśmy wiedzieli, do jakiego kraju wyemigrowała zobowiązana. Jeżeli masz dalsze pytania (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

dnai 15.12.2000r. o spóldzielniach mieszkaniowych (tekst jednolity - Dz.U. z 2003r. Nr 119, poz.1116) - szczególnie art.4 ust.1. oraz zapewne statut jego spóldzielni. knox (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2008 r. nr 69, poz. 415, z późn. zm.) są one walory- zowane o średnioroczny wskaźnik cen towarów (...)

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

. zm.) oraz z ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112, z późn. zm.). Art. 4. ustawy o systemie oświaty stanowi: Nauczyciel w (...)

Problem z przydziałem mieszkania w dyspozycji policji

Problem z przydziałem mieszkania w dyspozycji policji

2001r Nr4 poz.24) a i tak za każdym razem Komenda odmawia, ze względu na swoje przepisy,według których to mieszkanie mi nie przysługuje. W zeszłym tygodniu wysłałam ponowną (...)

zakup na allegro

zakup na allegro

sprzedającego wraz z pismem reklamacyjnym. W reklamacji powołałem sie na ustawa z dnia 27 lipca 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej (Dz.U. z 2002 r. nr 141, (...)

1

2

3