dz.u. z 31.12.1975r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Najniższe wynagrodzenie

Najniższe wynagrodzenie

przepisów ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę z dn. 10 października 2002 (Dz.U. z 2002 r., nr 200. poz. 1679 ze zm.) Minimalne wynagrodzenie określa Komisja Trójstronna, (...)

Co z płatnością z 2002 r?

Co z płatnością z 2002 r?

, któremu administrator danych powierzył przetwarzanie danych (t.j. Dz.U z 2002r. nr101,poz.926 ze zmianami).Podobno RD zlecając windykacje należności oświadczył, że wierzytelności (...)

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

. zm.) oraz z ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112, z późn. zm.). Art. 4. ustawy o systemie oświaty stanowi: (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

? Zgodnie z art. 2 pkt 2 lit. "c" branżowej ustawy emerytalnej (j.t.: Dz.U. z 2004 r. nr 8, poz. 67, ze zm.), emerytowi policyjnemu przysługuje prawo do lokalu mieszkalnego (...)

Czy muszę telefonicznie poinformować przełożonego o zwolnieniu chorobowym?

Czy muszę telefonicznie poinformować przełożonego o zwolnieniu chorobowym?

. 92 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (j.t. Dz.U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn.zm.). dtk Witam a co w przypadku gdy zwolnienie lekarskie otrzymałem (...)

podgladanie w pracy przez szefa kamera

podgladanie w pracy przez szefa kamera

„- pisze Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń nr 3/2005, s.30. Zgodnie z art. 1 ust. 1 Ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (publikacja: tekst jednolity Dz.U. (...)

Od 14 maja 2011 - strefa ruchu na drogach osiedlowych - ZA CO MANDAT ??

Od 14 maja 2011 - strefa ruchu na drogach osiedlowych - ZA CO MANDAT ??

drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz.U. z 2011 r. nr 89, poz. 508). 2. Rozporządzenie ministrów infrastruktury oraz spraw (...)

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policji o wstąpienie w stosunek najmu. Policja nie wyraziła zgody powołując się na art 89 ust. 1 i 2 ustawy o Policji z dn. 6.04.1990 r. Dz. U. nr 30 poz. 179. Uzasadnili: cyt." z (...)

Produkt niekomercyjny

Produkt niekomercyjny

korzyści majątkowych na produktach niekomercyjnych, o ile spełniają one określone warunki. Zgodnie z art. 50 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (...)

Meldunek czasowy

Meldunek czasowy

miejscowości nie przekracza 30 dni. Angelika Jeszcze podstawa prawna - Ustawa o ewidencji ludności i dowodach osobistych z 10.04.1974 r. (tekst jednolity Dz.U. z 2001 r. Nr (...)

NIEWYGODNA SOFA

NIEWYGODNA SOFA

konsumenckiej z 27 lipca 2002 DzU141 poz1176 z 2002r i DzU96 poz959 z 2004r. dtk Serdeczne dzięki za poradę. Pozdrawiam. wojtek50

Problem z przydziałem mieszkania w dyspozycji policji

Problem z przydziałem mieszkania w dyspozycji policji

Problem z przydziałem mieszkania w dyspozycji policji Mam problem, mieszkam wraz z mężem w mieszkaniu gminnym, które jest w dyspozycji Komendy Miejskiej Policji, nie mam na niego przydziału

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

dnai 15.12.2000r. o spóldzielniach mieszkaniowych (tekst jednolity - Dz.U. z 2003r. Nr 119, poz.1116) - szczególnie art.4 ust.1. oraz zapewne statut jego spóldzielni. knox ciulu na (...)

koszty komornika

koszty komornika

art. 49.2 ustawy z dnia 29.08.1997r. o komornikach sądowych i egzekucji (t.j. Dz.U. z 2006r. Nr 167, poz.1191 ze zm.) w przypadku umorzenia postępowania egzekucyjnego na wniosek (...)

Zapytanie o zgodę na przesłanie oferty handlowej

Zapytanie o zgodę na przesłanie oferty handlowej

lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. (Dz.U. z 2002r. Nr 144, poz 1204 z późn. zm.)" Proponuję zapoznać się z treścią ustawy. luki

Alimenty / renta po śmierci byłego

Alimenty / renta po śmierci byłego

USTAWIE z dn. 10 grudnia 1993 r. o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin (Dz.U. z 2004r. Nr 8, poz. 66). baon24 Jesteś rozwiedziona więc gdy osiągniesz (...)

odroczenie rozbiórki samowoli budowlanej w czasie COVID

odroczenie rozbiórki samowoli budowlanej w czasie COVID

dnia 7.05.2020 uprzejmie informuje, że: w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 14.05.2020 o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem (...)

Problem z mieszkaniem od babci

Problem z mieszkaniem od babci

mieszkaniowym zasobie gminy (Dz.U. z 2001r. Nr 71, poz. 733 z późń. zm.). Jednak sprawy tyczy się jeszcze czegoś innego. Babcia napisała testament w którym ujęte jest że po (...)

Jakim terminem należy definiować stosunek służbowy zawodowej służby wojskowej żołnierza zawodowego?

Jakim terminem należy definiować stosunek służbowy zawodowej służby wojskowej żołnierza zawodowego?

? Żołnierze zawodowi pełnią zawodową służbę wojskową na podstawie ustawy z dn. 11 września 2003r o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz.U. z 20010r., Nr 90, (...)

Problem z lokatorami bez umowy najmu i zameldowania

Problem z lokatorami bez umowy najmu i zameldowania

. Jeżeli nie masz większości, to nic nie możesz zrobić. Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 21 czerwca 2001 Dz.U. z 2001r. (...)

Ściana oddzielenia przeciwpożarowego

Ściana oddzielenia przeciwpożarowego

(Dz.U. z 2015r., poz.1422) jeśli fundament budynku najdalej wysunięty (ganku drewnianego) usytuowany jest w odległości niecałe 3 m od granicy działki sąsiedniej na której nie ma naprzeciw (...)

Studia doktoranckie a urlop macierzyński

Studia doktoranckie a urlop macierzyński

rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyzszego Dz.U z 2007r Nr 1 poz 2 paragraf 7 mówi ,że dyrektor placówki przedłuża studia o okres urlopu macierzyńskiego , a macierzyński (...)

Wyłudzenie alimentów

Wyłudzenie alimentów

administracyjne na podstawie przepisów ustawy z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (tekst jednolity: Dz.U. z 2012 r. poz.1228 z póź. (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

dziećmi jestem zameldowany na stałe od 7lat w mieszkaniu komunalnym co z nami bendzie mieszkane niejest wykupione proszę o odpowied. tomasz.otremba mam pytanie zmarł mi dziadek ja z żonom (...)

Rada Nadzorcza- kwalifikacje kandydatów na członków

Rada Nadzorcza- kwalifikacje kandydatów na członków

. o komercjalizacji i prywatyzacji (Dz.U. z 2002 r. nr 171, poz. 1397 z późn. zm.) oraz wydanego na podstawie art. 12 tej ustawy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 września (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2008 r. nr 69, poz. 415, z późn. zm.) są one walory- zowane o średnioroczny wskaźnik cen towarów (...)

L4

L4

czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz.U. z 1999 r. nr 60, poz. 636 z pożn. zm.) dtk Zwolnienie (...)

wykup mieszkania od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej

wykup mieszkania od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej

zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP (tekst jedn. Dz.U. z 2005 r., nr 41, poz 398 z późn.zm.) obecnie jednak sprzedaż lokali nie jest możliwa z uwagi na fakt, iż nieruchomość (...)

Zmiany w kodeksie pracy 2017r.

Zmiany w kodeksie pracy 2017r.

dnia 16 grudnia 2016 r. Dz.U. z 2016 r., poz. 2255. ? W bieżącym roku płaca minimalna została podwyższona do 2000 pln brutto. ? Wiąże się z tym ustalenie minimalnej stawki (...)

kara za pseudo hotel?

kara za pseudo hotel?

? Państwowa Inspekcja Handlowa? mrozowskim Posługiwanie się takim określeniem jest wbrew ustawie o usługach turystycznych (tekst jedn. DzU z 2004 r. nr 223, poz. 2268). somethingwrong (...)