dz.u. z 2010 nr 243 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


	Dysponowanie nieruchomością na cele budowlane

Dysponowanie nieruchomością na cele budowlane

dysponowanie wskazaną w pkt. 1 nieruchomością zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane /Dz.U. z 2010 nr 243, poz. 1623/ na cele budowlane. pkt. (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze zm.) i gwarantują one (...)

Jakie pismo napisać ?

Jakie pismo napisać ?

Jarosza decyzją z dnia 22 września 2013 r. Nr PK-12/12, na podstawie art. 34 ust. 4 oraz art. 35 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

. 1623 z późno zm.) oraz art. 104 § l, art. 105 ustawy z dnia 14.06.1960 r. - Kodeks Postępowania Administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. Nr 98 poz. 1071 z późno (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

ustawie z 2001r., Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego Ostatnio wprowadzona aktualizacja: Dz.U. z 2010 roku Nr 3, poz. (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

odniesienie do art. 36 Tu masz całość: "Dz.U. 2010 nr 217 poz. 1427 Obowiązek meldunkowy obywateli polskich Art. 24. 1. Obywatel polski przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

z art. 88 § 2 kodeksu cywilnego uprawnienie do uchylenia się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu wygasa z upływem roku od jego wykrycia. Jeżeli przedsiębiorca, (...)

mieszkanie po policji

mieszkanie po policji

, państwowych osób prawnych oraz niektórych mieszkań będących własnością Skarbu Państwa. Dz.U. z 2001 r. Nr 4, poz. 24 - zmiany ustawy ogłoszone zostały w Dz. U. z Nr (...)

POZEW DO SĄDU PRACY- czy dobrze sformułowany?

POZEW DO SĄDU PRACY- czy dobrze sformułowany?

ustawodawca. Wliczając również do płacy zasadniczej diety związanej z oddelegowaniem mojej osoby do pracy w Norwegii jest naruszeniem rozporządzenia Dz.U. nr 236, poz. 1991. W zakładach (...)

windykacja oc

windykacja oc

wszystkie istotne dla Pana stanu faktycznego akty prawne, w tym powołana przez Pana ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zm.).Z poważaniem Zespół (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

dziećmi jestem zameldowany na stałe od 7lat w mieszkaniu komunalnym co z nami bendzie mieszkane niejest wykupione proszę o odpowied. tomasz.otremba mam pytanie zmarł mi dziadek ja z żonom (...)

Spis ludności 2011 - wynagrodzenie dla rachmistrzów !!!

Spis ludności 2011 - wynagrodzenie dla rachmistrzów !!!

2010 roku o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011 r. (Dz.U. Nr 47 poz. 277 z 2010 roku).

Urlop ojcowski

Urlop ojcowski

ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2008 r. nr 237, poz. 1654). Wymiar urlopu ojcowskiego w latach 2010 -2011 wyniesie 1 tydzień. Na podstawie (...)

podatek od alimentów

podatek od alimentów

.  okoskun Podstawa zwolnienia alimentów na dzieci:  art. 21 ust. 1 pkt 127 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. DzU z (...)

Ulga na dziecko

Ulga na dziecko

2000 r. nr 14, poz. 176 z późn. zm.), który reguluje zasady korzystania z ulgi prorodzinnej, odliczeniu podlega kwota stanowiąca 1/6 kwoty zmniejszającej podatek określonej w pierwszym (...)

Bez wolnego za drugi dzień świąt

Bez wolnego za drugi dzień świąt

24 września 2010 r. (Dz.U. nr 224, poz. 1459). Przewiduje ona, że jeżeli święto przypada w dniu wolnym, wynikającym z rozkładu czasu pracy w przeciętnie pięciodniowym tygodniu (...)

Wyjazd za granicę 2011 - trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę 2011 - trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę 2011 - trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!! "Dz.U. 2010 nr 217 poz. 1427 Obowiązek meldunkowy obywateli polskich Art. 24. 1. Obywatel polski przebywający na terytorium

Ulga rehabilitacyjna - warunki odliczenia wydatków

Ulga rehabilitacyjna - warunki odliczenia wydatków

Ulga rehabilitacyjna - warunki odliczenia wydatków Zgodnie z art. 26 ust. 7d ustawy o PIT (t.j. Dz.U. z 2010 r., nr 51 poz. 307 z późn. zm.) warunkiem odliczenia wydatków (...)

Akcje pracownicze

Akcje pracownicze

zbycie papierów wartościowych jest obciążone podatkiem zgodnie z ustawą z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. DzU z 2010 r. nr (...)

pozew wobec pracodawcy

pozew wobec pracodawcy

to? eryk14 Ustawa z 25 lipca 2005 o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (tekst jedn. DzU z 2010 r. nr 90, poz. 594 ze zm.) anitkas Są jednak wyjątki,  określone w (...)

zatajenie dochodów - jaka konsekwencja?

zatajenie dochodów - jaka konsekwencja?

grzywny, w wysokości nawet 75% od tego dochodu;] petro89 Przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2010 r. nr 51, poz. 307 z późn. zm.) przewidują, (...)

Poziom terenu

Poziom terenu

definicją zawartą w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz.U. Nr 239 poz. 1597 z 2010 (...)