dz.u. z 2007r. nr 35 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU nr (...)

Groźby przez smsy

Groźby przez smsy

( Dz.U. Nr 88 poz.553 i Dz.U. Nr 128 poz. 840 z dnia 06 czerwca 1997 r. z póŸniejszymi zmianami). UZASADNIENIE Zawiadamiam, że (np.: 22 sierpnia 2004 r. (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

jestem w błędzie?? Pozdrawiam Kasia Chcąc odbyć aplikację kuratorską z kim powinnam najpierw skontaktowaćsię w Sądzie Okręgowym? Z prezesem sądu, kuratorem okręgowym czy kadrami? Z (...)

Wymiana okien w wynajmowanym lokalu

Wymiana okien w wynajmowanym lokalu

z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy . Dz.U. 2001 r. Nr 71, poz. 733 (tekst pierwotny), Dz. U. 2005 r. Nr 31 poz. 266 (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze zm.) i gwarantują (...)

Wypłata odszkodowania za nieruchomość

Wypłata odszkodowania za nieruchomość

ust. 3 pkt. 5 Ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. ( Dz.U. 1997 nr 115 poz. 741). Urzędnik zobowiązany do wydania decyzji poprzez niewydane decyzji w terminie (...)

Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

budynku jakiegokolwiej bez pozwolenia na budowę są tylko te dwa warianty nie ma innej możliwości!!! art. 29 ust 1 pkt 1a i ust 2 / Dz.U. nr 93 z 2004r. /- Prawo budowlane. przy 35 (...)

Uprawnienia osób niepełnosprawnych w pracy

Uprawnienia osób niepełnosprawnych w pracy

. 92 z późn. zm.) 2) Ustawa z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. 2008r. Nr 69, poz.415 z późn. zm.). 3) Rozporządzenie (...)

Biegły sądowy

Biegły sądowy

postępowań prowadzonych na podstawie ustawy, mają zastosowanie przepisy dekretu z dnia 26 października 1950 r. o należnościach świadków, biegłych, stron w postępowaniu sądowym (Dz. U. Nr (...)

POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

jego matki rachunki i inne .Ja nieskorzystalam z tego nic .Jak stracilam 2 prace przestalam placic bo z czego maz mi niepomagal bo niepracowal teraz jestem sama bo on jest z inna kobieta ja (...)

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia

jednorazowego użytku, wydawanych ubezpieczonym bezpłatnie, za opłatą ryczałtową lub za częściową odpłatnością (Dz.U. nr 36, poz.420, z późn. zm.); ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

.) Art. 7 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 217, poz. 1588 z 2006 r.) (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. 1 (...)

pozew wobec pracodawcy

pozew wobec pracodawcy

to? eryk14 Ustawa z 25 lipca 2005 o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (tekst jedn. DzU z 2010 r. nr 90, poz. 594 ze zm.) anitkas Są jednak wyjątki,  określone w (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

ustawie z 2001r., Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego Ostatnio wprowadzona aktualizacja: Dz.U. z 2010 roku Nr 3, poz. (...)

Zawiadomienie o podziale środków !!!

Zawiadomienie o podziale środków !!!

społecznych ( tekst jednolity Dz.U z 2009 roku Nr 205 poz. 1585 z późn.zm) w związku z art. 61 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r.- kodeks postępowania administracyjnego (...)

Najniższe wynagrodzenie

Najniższe wynagrodzenie

? Rozporządzenie MPiPS z dnia 22.12.2000 r. - Dz.U. z 2000 r. nr 121, poz.1308. Mariusz Dobrze jest również zajrzeć na stronę: http://www.zus.pl/niusy/inf008.htm - (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

, Warszawa 2000. ORZECZNICTWO 1. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 22 IV 1952 r., ?Orzecznictwo Sądu Najwyższego ? Izba Cywilna? 1953, poz. 47. 2. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 26 IV 1958 (...)

Jakie pismo napisać ?

Jakie pismo napisać ?

Jarosza decyzją z dnia 22 września 2013 r. Nr PK-12/12, na podstawie art. 34 ust. 4 oraz art. 35 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2010 (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

pracy w szczególnym charakterze nie wlicza się urlopow dla poratowania zdrowia tylko z okresu miedzy 01.07 2004 r a 31.10.2005 r. a natomiast zwolnienia lekarskie po 1 lipca 2004r.Wiec musimy (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

r. o ewidencji ludności (Dz.U. nr 217, poz. 1427). [/cytat] Upraszczasz zagadnienie i wywołujesz niepotrzebne emocje - obowiązek ten dotyczy wyjazdu na pobyt stały, ponieważ w art. 24 (...)

Ryczałt za nocleg w podróży służbowej

Ryczałt za nocleg w podróży służbowej

podpisania jak jestem na bazie !!!! Toudi prawo-pracy.net przeczytaj---Autor: Tadeusz M. Nycz GLOSA do wyroku Sądu Najwyższego z dnia 19 marca 2008 r., I PK 230/07, LEX nr 465986. ,,---Podobnie (...)

alimenty po ukończeniu 26 lat

alimenty po ukończeniu 26 lat

alimentacyjnej oraz odpowiednich zaświadczeń (Dz.U. Nr 105, poz. 882), zmienione przez rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 czerwca 2006 r. (Dz.U. (...)

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów (...)

podgladanie w pracy przez szefa kamera

podgladanie w pracy przez szefa kamera

„- pisze Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń nr 3/2005, s.30. Zgodnie z art. 1 ust. 1 Ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (publikacja: tekst jednolity Dz.U. (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

przeprowadzić sie do chłopaka z dzieckiem i z nim zamieszkać. Czy ja mam obowiązek płacenia na nią alimentów w takiej sytuacji? i czy jak założę sprawę sądową to kto pokrywa koszty? bardzo (...)

mieszkanie po policji

mieszkanie po policji

, państwowych osób prawnych oraz niektórych mieszkań będących własnością Skarbu Państwa. Dz.U. z 2001 r. Nr 4, poz. 24 - zmiany ustawy ogłoszone zostały w Dz. U. z (...)

wykup mieszkania od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej

wykup mieszkania od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej

zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP (tekst jedn. Dz.U. z 2005 r., nr 41, poz 398 z późn.zm.) obecnie jednak sprzedaż lokali nie jest możliwa z uwagi na fakt, iż nieruchomość (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

1

2

3

4

5

...

6