dz.u. z 2005 r. nr 31 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Czy muszę telefonicznie poinformować przełożonego o zwolnieniu chorobowym?

Czy muszę telefonicznie poinformować przełożonego o zwolnieniu chorobowym?

ciągu 7 dni. Podstawa prawna: - art. 62 ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (j.t. Dz.U. z (...)

Ustawa o ochronie praw lokatorów - w czasie pożaru, po nim i remontu

Ustawa o ochronie praw lokatorów - w czasie pożaru, po nim i remontu

2005 r. Nr 31 poz.266 z późniejszymi zmianami). Kto zatem faktycznie ponosi odpowiedzialność? W myśl jakich przepisów wówczas się to reguluje? glowacki123

teściowa alkoholiczka

teściowa alkoholiczka

praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu Cywilnego (tekst jednolity Dz.U. z 2005 r. Nr 31, poz. 266) w artykule 13 stanowi 1. Jeżeli lokator wykracza (...)

Wymiana okien w wynajmowanym lokalu

Wymiana okien w wynajmowanym lokalu

z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy . Dz.U. 2001 r. Nr 71, poz. 733 (tekst pierwotny), Dz. U. 2005 r. Nr 31 (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

). Źródło i podstawa prawna: Ustawia z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Z 2005 r. Nr (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

przetwarzania danych w związku z cesją wierzytelności, jest wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 6 czerwca 2005 r., (sygn. akt I OPS 2/2005), z którego wynika, (...)

Biegły sądowy

Biegły sądowy

sądowym (Dz. U. Nr 46, poz. 254, z późn. zm.), z dnia 31 października 1989 r. w sprawie wynagradzania biegłych (tłumaczy) z zakresu daktyloskopii (Dz. U. Nr (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

pracy w szczególnym charakterze nie wlicza się urlopow dla poratowania zdrowia tylko z okresu miedzy 01.07 2004 r a 31.10.2005 r. a natomiast zwolnienia lekarskie po 1 lipca 2004r.Wiec musimy (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze zm.) i gwarantują (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

.) Art. 7 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 217, poz. 1588 z 2006 r.) (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU nr (...)

Co z płatnością z 2002 r?

Co z płatnością z 2002 r?

, któremu administrator danych powierzył przetwarzanie danych (t.j. Dz.U z 2002r. nr101,poz.926 ze zmianami).Podobno RD zlecając windykacje należności oświadczył, że wierzytelności (...)

alimenty po ukończeniu 26 lat

alimenty po ukończeniu 26 lat

alimentacyjnej oraz odpowiednich zaświadczeń (Dz.U. Nr 105, poz. 882), zmienione przez rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 czerwca 2006 r. (Dz.U. (...)

Podwyższki dla nauczycieli

Podwyższki dla nauczycieli

z 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

, Warszawa 2000. ORZECZNICTWO 1. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 22 IV 1952 r., ?Orzecznictwo Sądu Najwyższego ? Izba Cywilna? 1953, poz. 47. 2. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 26 IV 1958 (...)

mieszkanie po policji

mieszkanie po policji

, państwowych osób prawnych oraz niektórych mieszkań będących własnością Skarbu Państwa. Dz.U. z 2001 r. Nr 4, poz. 24 - zmiany ustawy ogłoszone zostały w Dz. U. z (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

wezwanie za nie oplacona fakturę z 1999 r. 191.76zl do zapłaty z odsetkami i kosztami. Podzielcie się tym co zamierzacie zrobić. Domyślam się, ze nie będziecie płacić. Ale czy kontaktować (...)

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

. zm.) oraz z ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112, z późn. zm.). Art. 4. ustawy o systemie oświaty (...)

wykup mieszkania od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej

wykup mieszkania od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej

zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP (tekst jedn. Dz.U. z 2005 r., nr 41, poz 398 z późn.zm.) obecnie jednak sprzedaż lokali nie jest możliwa z uwagi na fakt, iż (...)

Prawo jazdy w 2011 r. - zmiany!

Prawo jazdy w 2011 r. - zmiany!

.). Rozporządzenie to zostało wydane na podstawie art. 115 ust. 1 pkt 1-4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

pytanie ile urlopu mi sie nalezy? zaczałem swoja pierwsza prace w czerwcu 2004r pracowałem do sierpnia 2005, od wrzesnia 2005 do grudnia 2008 pracowałem w anglii, a od lutego pracuje w salonie (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu spełnienia (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

temu /połowa listopada 2005/ otrzymałem "Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym" z 2005r. wraz z pozwem i zlożonymi w sadzie załącznikami. Łącznie z odsetkami (...)

Wyłudzenie alimentów

Wyłudzenie alimentów

administracyjne na podstawie przepisów ustawy z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (tekst jednolity: Dz.U. z 2012 r. poz.1228 z póź. (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

znajdziesz w ustawie o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U z 2001 r. Nr 71, poz. 733). Najlepiej byłoby gdyby babcia wykupiła przed (...)

Świadectwa pracy za granicą

Świadectwa pracy za granicą

instytucjach rynku pracy oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2005 r. nr 164, poz. 1366)mogę doliczyć staż pracy za granicą do tego w Polsce. Jakie dokumenty powinnam (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2008 r. nr 69, poz. 415, z późn. zm.) są one walory- zowane o średnioroczny wskaźnik cen towarów (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

wiem dlaczego zerwali z Tobą umowę, musisz się tego dowiedzieć. To, że nie przysyłali Ci żadnych monitów to nic nie znaczy. Z tego co wiem Orange w swoim regulaminie ma zapis zgodnie z (...)

swiadczenie rehabilitacyjne

swiadczenie rehabilitacyjne

powoluje sie na ustawe z dnia 25 czerwca 1999 roku Dz.u. z 2005 Nr 31, poz.267 gdzie nie ma podanego ze rok ma 360 dni , więc gdzie to jest okreslone ?

1

2

3

4

5

...

8