dz.u. nr 173 z 2007 roku poz. 1218 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze zm.) i gwarantują (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

.) Art. 7 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 217, poz. 1588 z 2006 r.) (...)

Wymiana okien w wynajmowanym lokalu

Wymiana okien w wynajmowanym lokalu

z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy . Dz.U. 2001 r. Nr 71, poz. 733 (tekst pierwotny), Dz. U. 2005 r. Nr 31 poz. 266 (tekst (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

chciałam odejść w tym roku ale zus odmówił mi z powodu urlopu zdrowotnego.Odejde w przyszłym roku ale nie wiem czy nie będzie gorszego przelicznika? jadzia witaj Joanno Jestem w tej (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

będziemy już z nią mieszkać? Proszę o szybką odpowiedź. agusia alimenty.pl dokladnie zgadzam sie z toba alimenty sa do okresu studiów czyli 25 lat o ile sie uczy jezeli syn ma 27 lat to (...)

alimenty i ustalenie ojcostwa

alimenty i ustalenie ojcostwa

), na język urzędowy państwa członkowskiego wykonania lub, jeżeli w tym państwie obowiązuje kilka języków urzędowych, na jeden z języków urzędowych, w jakim zgodnie z prawem (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530)." Bardzo proszę o pomoc, nie wiem co mam teraz zrobić. Pozdrawiam kamil18 Dużo grup teraz pomaga z pobieraczkiem płatnie, ale turdno (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

wprowadzające prawo małżeńskie? Dziennik Ustaw Nr. 48/1945., poz.271 19. Ustawa z dn. 29.09. 1986 ?Prawo o aktach stanu cywilnego?. ? art. 61a ust. 5. (Dz.U. Nr 36, poz. (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z (...)

Wyłudzenie alimentów

Wyłudzenie alimentów

administracyjne na podstawie przepisów ustawy z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (tekst jednolity: Dz.U. z 2012 r. poz.1228 z póź. (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

następujące: czy w takiej sytuacji mogę skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia? Z góry dziękuję Pozdrawiam Joanna Joanna prawo-pracy.net Witam, chciałabym zapytać, co z nauczycielem, (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

ustawie z 2001r., Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego Ostatnio wprowadzona aktualizacja: Dz.U. z 2010 roku Nr 3, poz. (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU nr 120 (...)

Zawiadomienie o podziale środków !!!

Zawiadomienie o podziale środków !!!

społecznych ( tekst jednolity Dz.U z 2009 roku Nr 205 poz. 1585 z późn.zm) w związku z art. 61 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r.- kodeks postępowania (...)

Najniższe wynagrodzenie

Najniższe wynagrodzenie

przepisów ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę z dn. 10 października 2002 (Dz.U. z 2002 r., nr 200. poz. 1679 ze zm.) Minimalne wynagrodzenie określa Komisja Trójstronna, (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

postępowania a także z niepodzielnego charakteru postanowienia o dziale spadku (zob. postanowienia z dnia 7 listopada 1964 r., III CR 294/64, OSNCP rok 1965, nr 7-8, poz. 130, z (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ojcostwa.Związek małżeński zawarłem ( juz teraz ) z moją byłą żoną w 1996 roku. Po 6,5 roku na świat przyszło chyba nasze dziecko.W 2003 roku dowiedziałem sie od lekarza (...)

Biegły sądowy

Biegły sądowy

2004 r. Nr 273, poz. 2702) oraz wydanych na jego podstawie rozporządzeń Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 grudnia 1975 r. w sprawie kosztów przeprowadzania dowodu z opinii biegłych (...)

mieszkanie po policji

mieszkanie po policji

, państwowych osób prawnych oraz niektórych mieszkań będących własnością Skarbu Państwa. Dz.U. z 2001 r. Nr 4, poz. 24 - zmiany ustawy ogłoszone zostały w Dz. U. z (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

Ustawa o kuratorach z dnia 27 lipca 2001 roku dz.u.98 poz.1071.Pozdrawiam legus szukam materiałow dotyczących pracy kuratora metodyka pracy etc. moj adres to chris-sd-114@o2.pl Z (...)

alimenty po ukończeniu 26 lat

alimenty po ukończeniu 26 lat

alimentacyjnej oraz odpowiednich zaświadczeń (Dz.U. Nr 105, poz. 882), zmienione przez rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 czerwca 2006 r. (Dz.U. (...)

Jak usunąc kogoś z mojego placu

Jak usunąc kogoś z mojego placu

. Ostatnio udało jej sie uzyskać zaświadczenie na mocy ustawy z dnia 24 czerwca 1994 (Dz.U. 2000 nr 80 poz. 903), że jest to samodzielny lokal użytkowy. Nadmieniam że w lokalu tym (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

? Zgodnie z art. 2 pkt 2 lit. "c" branżowej ustawy emerytalnej (j.t.: Dz.U. z 2004 r. nr 8, poz. 67, ze zm.), emerytowi policyjnemu przysługuje prawo do lokalu mieszkalnego (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania (...)

wykup mieszkania od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej

wykup mieszkania od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej

zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP (tekst jedn. Dz.U. z 2005 r., nr 41, poz 398 z późn.zm.) obecnie jednak sprzedaż lokali nie jest możliwa z uwagi na fakt, iż nieruchomość (...)

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

odmowę, nie wryazili zgody powołując się na art. 88 i 89 ustawy z dnai 6.04.1990 r. o Policji Dz. U. nra 7 poz 58 oraz art. 29 ustawy o zaopatrywaniu ... Dz. U nr 53 poz 214. Brak (...)

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

. zm.) oraz z ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112, z późn. zm.). Art. 4. ustawy o systemie oświaty stanowi: (...)

Podległość służbowa

Podległość służbowa

listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych (Dz.U. 2008 nr 223 poz. 1458 ) o podległości służbowej. Nie było to do końca jasne ponieważ wg regulaminu organizacyjnego teatru (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

tego lokalu ? Karolina Witam od 1971roku jestem zameldowana u mojej mamy , która miała z miastem umowę najmu lokalu . W 2013 roku po wyjściu za mąż przeprowadziłam się z malutkim (...)

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia

(Dz.U. nr 54, poz.571, z późn. zm.). Mariusz Nie możemy sie zrozumieć albo ja źle myślę.Na skutek wypadku poniosłem obrażenia które wymagają długotrwalego leczenia w zwiazku (...)

1

2

3

4

5

...

9