dz.u z dn 8 czerwca 2010 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

znalazlam tam nic na temat podobny do mojej sytuacji. Mianowicie, jestem w trakcie rozwodu, sprawa rozwodowa trwa od czerwca 2009 roku. Teraz jestem w ciazy, oczywiscie z innym facetm, z mezem (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

Najwyższego z dnia 9 czerwca 1976 r. III CZP 46/75, OSNCP 1976/9 poz. 184. 17. Uchwała Pełnego Składu Izby Cywilnej SN z dnia 09.06.76 r. OSN 1976/9 poz. 184. 18. Dekret z dn. (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

na dłużej niż 3 miesiące, także i tak jest Pani chroniona conajmniej do porodu. Tylko proszę się liczyć z możliwością komplikacji ze strony ZUSu - mogą potem robić problemy z wypłatą (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

piśmie które dostałam z ZUS napisane jest tylko tjw, tj artykuł 8 z ustawy z dnia 25.06.1999r. Ja też nic nie mogłam znaleźć na ten temat dlatego znalazłam się tutaj. Aż w (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania na urlopie (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

od września = 5 dni w związku z tym że pracuje Pan w niepełnym wymiarze czasu pracy (tj 5 a nie 8 godzin) urlop przelicza sie na godziny czyli: 5 dni * 8 godzin = 40 godzin w roku 2005 (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

otrzymywać? Proszę o odpowiedź, z góry serdecznie dziękują za pomoc. renia500 Sprostowanie: uczennica pracuje po 8 godzin dziennie przez cały tydzień, a nie jak pisałam wyżej po 8 (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

powodu ciąży od 23 wrzesnia do marca bylam na macierzynskim czy mam prawo do urlopu zaleglego z 2009 i z 2010 czy tylko zalegly przed urlopem wychowawczym. marta22 prawo-pracy.net Witam! Pracowałam (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

). Źródło i podstawa prawna: Ustawia z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Z 2005 r. Nr 31, poz. 266, z (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

się przesunie i zacznie być znów naliczany po macierzyńskim? Emilia prawo-pracy.net Czy mam możliwość skorzystania z urlopu dla poratowania zdrowia,jeśli 10 lat temu skorzystałam z niego (...)

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

ulewicz.kancelaria@onet.eu ULEWICZ.KANC Witam, również mam problem z Raportem. Mój narzeczony ok 8 lat temu wziął telefon na umowę z firmą Polkomtel Sp. z o.o. po czym zgubił (...)

Próba wyegzekwowania długu

Próba wyegzekwowania długu

aneks do umowy o wynajem mieszkania w którym przedłuża mi ją tylko do 30 czerwca 2010 i jednocześnie wypowiada mi ostateczcnie umowę z dniem 30 czerwca 2010. Czyli teoretycznie (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z pracą: ? podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika zwykłych czynności albo poleceń przełożonych, ? podczas lub w związku z (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

odniesienie do art. 36 Tu masz całość: "Dz.U. 2010 nr 217 poz. 1427 Obowiązek meldunkowy obywateli polskich Art. 24. 1. Obywatel polski przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

znalazla sobie inny obiekt zainteresowan .... doslownie zostalem wyrzucony z domu .pogodzilem sie z czasem tez ulozylem sobie zycie urodzila mi sie corka i wtedy sie zaczela jazda z byla zona (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

wierzytelności podobno (bo nie mam na ten temat żadnego dokumentu) nastąpiła 18 czerwca 2010 r. To ponad 7 lat temu. Czego ta Firma oczekuje po takim czasie, że wyjmę im z szafki blankiet (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP 31/90 czy uchwała z dnia 5 grudnia 1991 r., sygn. III CZP 127/91. (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

zawsze było kolorowo. Mamy dziecko 8 lat. Niedawno dostałam powiastkę z MZBM , że mam zdać klucze od lokalu do administracji i co dalej z nami ma być tego nie napisali. Czy mamy się (...)

alimenty od obcokrajowca

alimenty od obcokrajowca

w Nowym Jorku 20 czerwca 1956" Taki wniosek do sadu wpłynoł w styczniu 2009 roku do tej pory nie mam zadnej konkretniejszej odpowiedzi ostatnie pismo jakie dostalam jest z dnia 8 czerwca (...)

Alimenty / renta po śmierci byłego

Alimenty / renta po śmierci byłego

USTAWIE z dn. 10 grudnia 1993 r. o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin (Dz.U. z 2004r. Nr 8, poz. 66). baon24 Jesteś rozwiedziona więc gdy osiągniesz (...)

Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

dn 30 czerwca 2009 roku i po uplywie tego okresu przestaje obowiazywac bez uprzedniego wypowiedzenia. Czy mam szanse erwac ja z miesiecznym wypowiedzeniem? Ewelkal prawo-cywilne.net Umowę (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

płacenia alimentow. Moja byla ex z ktora jestem pare lat po rozwodzie robi wszystko by utrudnic kontakt z moim 10-letnim synem. Wyjechała najpierw z miasta poznala faceta zaszla z (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

z art. 88 § 2 kodeksu cywilnego uprawnienie do uchylenia się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu wygasa z upływem roku od jego wykrycia. Jeżeli przedsiębiorca, (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

, czasami z kilkudniowym opóźnieniem, aczkolwiek było to czasami spowodowane tym, że trudno było się z właścicielem skontaktować! Moim zdaniem właściciel postąpił z nami nieuczciwie, (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

przetwarzania danych w związku z cesją wierzytelności, jest wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 6 czerwca 2005 r., (sygn. akt I OPS 2/2005), z którego wynika, że można (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

się nie znam na tym. Proszę o pomoc. Co mogę zrobić w takiej sytuacji ? milthir Mieszkam razem z rodzicami.Moje relacje z ojcem są na bardzo niskim poziomie.Czy mogę wystąpic do sądu z (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

dokumentów do ZUSu, z tego co wyczytałam wynika że pracodawca powinien niezwłocznie przesłać dokumenty do ZUS, jednak co mam zrobić w sytuacji jeśli tego do tej pory nie zrobił poza rozmową z (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

podatku należnego branego pod uwage przy zasiłku rodzinnym odlicza się nadpłacaną kwotę z tytułu ulgi remontowej z lat poprzednich kwota ta została mi odliczona od podatku przy zaświadczeniu (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

przestępstwem karnym. Zgodnie z ustawą prawo prywatne międzynarodowe z dnia 4 lutego 2011 r. art. 63 Prawo właściwe dla zobowiązań alimentacyjnych określa rozporządzenie Rady (WE) nr 4/2009 (...)

alimenty i ustalenie ojcostwa

alimenty i ustalenie ojcostwa

), na język urzędowy państwa członkowskiego wykonania lub, jeżeli w tym państwie obowiązuje kilka języków urzędowych, na jeden z języków urzędowych, w jakim zgodnie z prawem (...)

1

2