dz. u. r. p. nr 50 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

wychowaniu w trzezwosci i przeciwdzialaniu alkoholizmowi skazuje go (dz u z 2002r nr 147 poz. 1231 z poz zm) i zato n amocy at43 ust 1 powolanej ustawy skazuje go na grzywne ******** (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

nasze wynagrodzenie marnymi ochlapami !! i wlasnie wytoczylam dziala !!! do p. K. ania prawo-pracy.net Cześć Madzia i Ania!P.K. powołał sie na ustawę nr.4.poz.28 z dnia 18 stycznia 1951 r.(ustawa (...)

Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

2013-01-09 19:48:39 bo nie:) ? Ja 2013-01-09 19:49:02 cwiczysz mnie jak bym byl twoim drugim facetem hheheheh ? DZIEWCZYNA XXX bb kochnie 2013-01-09 19:49:50 mhm;P ? Ja 2013-01-09 19:50:28 no (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

kwestii zatrudniania... Nowe Rozporządzenie niestety nic nie ułatwiło a wręcz skomplikowało/dodatkowe ubezpieczenie/ Tak więc tak to wygląda u mnie Pozdrawiam, anca U mnie na szczęście (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

ogólna do zapłaty 187,62 :) Asia U mojej mamy to samo - 31,12,1998 :P 187, 62 do zapłaty, oczywiscie zwykłym listem Magda Dzisiaj tym razem do mnie przyszło pismo o zadłużeniu na kwotę ponad (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

jeśli jest Was zameldowanych ileś tam osób w mieszkaniu(już teraz nie pamiętam),powiedzmy 40,czy 50 m2 powierzchni użytkowej(czyli tylko pokoje),przysługuje Wam większe mieszkanie... U nas (...)

ulga mieszkaniowa/spłata kredytu na zakup zbywanej nieruchomości

ulga mieszkaniowa/spłata kredytu na zakup zbywanej nieruchomości

. Sprzedaż nastąpiła w 2008r W tym przypadku stosuje się zasady opodatkowania obowiązujące do 31grudnia 2006 r (Dz. U. Nr 217, poz. 1588) Zbywca płaci zryczałtowany podatek (...)

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

uwage że pracujesz a nie siedzisz.na pewno nie będzie tak jak ona mówi.trzymaj się . siepa142 alimenty.pl W dniu 13 czerwca 2009 r. weszła w życie ustawa z dnia 6 listopada 2008 r. (Dz. (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

sytuacja niemalże identyczna jak u 123zbycho, tylko do wartości naliczenia powtórnego należy dodać jedno zero! Za niestandardowo zapakowaną paczkę ( za co uznany został papier pakowy szary!) naliczyli (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

, sprawy toczą się w sądach po kilka lat, a u komornika po kilkanaście. Rzeczywiscie pobierają opłaty ale opłącają za mnie 50% kosztów i nic za komornika. W razie pytań proszę pisać: piasecki-kon@o2.pl

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

pytających lub usiłują ich umoralniać oczekując chyba wniebowżięcia za żywota. qpnw art. 75 ust.2 Prawa Telekomunikacyjnego (Dz. U. nr 73 poz 852), mówiący że roszczenia dochodzone (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

się podjęliśmy wszystkie wygraliśmy. remi81 Na słowo to ja nawet słyszałem że jestem boski :p A ja nie chce płacić 15 tyś za przegranie sprawy podaj linka czy wideo lub numer telefonu do kogoś

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

(Dz. U. Nr 171, poz. 1206). Konsument może wystąpić z następującymi roszczeniami: 1) zaniechania tej praktyki; 2) usunięcia skutków tej praktyki; 3) złożenia jednokrotnego lub wielokrotnego

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

2005r. jesteśmy w separacji (syg.Akt).Obecnie toczy się sprawa rozwodowa w Sadzie Okręgowym w P XIV Wydział Cywilny z siedziba w P(syg.Akt ). Od początku małżeństwa żona jest osoba (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

DOJERZDZAC DALEJ NIZ 20 KILOMETROW. WIE KTOS COS O TYM. krzysztoF W ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ) z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz. U. z dnia (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

. 1623 z późno zm.) oraz art. 104 § l, art. 105 ustawy z dnia 14.06.1960 r. - Kodeks Postępowania Administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. Nr 98 poz. 1071 z późno (...)

Powierzchnia użytkowa

Powierzchnia użytkowa

Administracji z dnia 4 marca 1999 r. w sprawie wprowadzenia obowiązku stosowania niektórych Polskich Norm (Dz. U. z dnia 19 marca 1999 r.) - Wykaz Polskich Norm do obowiązkowego stosowania (...)

L4 na dziecko jak płacone? prosze o pomoc...

L4 na dziecko jak płacone? prosze o pomoc...

% a osobiście uważam że powinno być 50% to byłoby mniej zwolnień z tytułu opieki (Dz. U. Nr 60, poz. 636, z późn. zm. oraz z 2005 r. Nr 10, poz. 71) Kinga " (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

pkt 6 rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z 18 grudnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (Dz. U. (...)

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

dnia 15 grudnia 2000r. o spóůdzielniach mieszkaniowych /t. j. Dz. U. z 2003r. Nr 119, poz. 1116/ czůonkowie spóůdzielni, którym przysůugujŕ spóůdzielcze prawa do lokali (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

2008 r. w sprawie jurysdykcji, prawa właściwego, uznawania i wykonywania orzeczeń oraz współpracy w zakresie zobowiązań alimentacyjnych (Dz. Urz. UE L 7 z 10.01.2009, str. 1). jeżeli (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Tekst jednolity: Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 ze zm.) wnioskuję o udzielenie płatnego urlopu dla poratowania zdrowia w celu przeprowadzenia (...)

ODMOWA Z PZU

ODMOWA Z PZU

zgodnie treścią art. 50 ust. 1 Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. (...)

Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

ze Stron w związku z wykonywaniem Umowy. Strony zobowiązane są do przestrzegania ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Z 1997 r. Nr 133, poz. (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

, jest jak za PRL-u myślenie tylko o tym, jak wyrwać najwięcej dla siebie. Teraz opcji płacenia 1 zus-u nie ma, fakt, bo pełno cwaniaczek zakładało firmy tylko po to by wpłacić jedną składkę (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

! mario Volkslisty nie da się odtworzyc w archiwum niemieckim, jedyne co pozostaje to szukać jej u rodziny. Jeżeli juz ktoś sie starał o pochodzenie u ciebie w rodzinie to możliwe że te osoby (...)

Dobry adwokat - Warszawa- Polecam Panią Magdalenę Antoszewską

Dobry adwokat - Warszawa- Polecam Panią Magdalenę Antoszewską

woli a nr do Pani mecenas to 662-672-924. Naprawdę polecam Anna anna67 Ja z kolei polecam radcę prawnego Martę Łubik. Nim trafiłam do pani mecenas byłam u dwóch innych prawników i szczerze (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

możesz oczywiście pójść, ale najpierw dowiedz się u źródła skąd zadłużenie, może wizyta u prawnika nie będzie koniecznia. Po co wydawać kolejną kasę:) windykator123 windykator123 (...)

Dobry adwokat - warszawa

Dobry adwokat - warszawa

znacznie inaczej prawie że przeciwnie :P Ważne jest jednak że uzyskałam alimenty i część oszczędności. Aneta55 Widzę, ze polecacie p. Grześkowiak - mi akurat pomogła w rozwodzie i ustaleniu (...)

1

2

3

4

5

...

8