dz. u. nr 9 z 1980r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Tekst jednolity: Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 ze zm.) wnioskuję o udzielenie płatnego urlopu dla poratowania zdrowia w celu przeprowadzenia (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze zm.) i gwarantują one (...)

L4

L4

Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (Dz. U. z 1996 (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

przestępstwem karnym. Zgodnie z ustawą prawo prywatne międzynarodowe z dnia 4 lutego 2011 r. art. 63 Prawo właściwe dla zobowiązań alimentacyjnych określa rozporządzenie Rady (WE) (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

.). Natomiast dla przedsiębiorców objętych ustawą z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. nr 54, poz. 654 z późn. (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

6 listopada 2008 r. (Dz. U. z 2008 r. Nr 220, poz. 1431) o zmianie ustawy ? Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw, a wraz nią kilka zmian w zakresie (...)

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

dnia 15 grudnia 2000r. o spóůdzielniach mieszkaniowych /t. j. Dz. U. z 2003r. Nr 119, poz. 1116/ czůonkowie spóůdzielni, którym przysůugujŕ spóůdzielcze prawa (...)

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

SPRAWY W SADZIE PRZECIWKO PRACODAWCY??? JAK INACEJ ZMUSIC PRACODAWCE DO WYPEŁNIANIA SWOICH OBOWIĄZKÓW??? JADZIA USTAWA z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych. (Dz. (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

. filecik59 Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy działania żony i komornika (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie (...)

Zwrot pojacdu po roku. Wada ukryta

Zwrot pojacdu po roku. Wada ukryta

ruchu drogowego w zakresie wymagań technicznych art. 66 ustawy z dnia 20.06.1997r. Prawo o ruchu drogowym ( Dz. U. z 2005r. Nr 108 poz 908 z późniejszymi (...)

Powierzchnia użytkowa

Powierzchnia użytkowa

podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z dnia 30 stycznia 1991 r. nr 9 poz. 31 z późniejszymi zmianami). Ww. akt prawny podaje następującą definicję: "Za (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

(Dz. U. Nr 171, poz. 1206). Konsument może wystąpić z następującymi roszczeniami: 1) zaniechania tej praktyki; 2) usunięcia skutków tej praktyki; 3) złożenia jednokrotnego (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. (...)

Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

wykonywania umowy o ekspozycje materiałów reklamowych. Zleceniobiorca zobowiązany jest do przestrzegania przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

wnioskow z terenu Niemiec a wylacznie z terenu Polski. Chlopak to zignorowal wjechal do Niemiec , zamieszkal u rodzicow Niemcow , pokombinowali cos z azylem , duldungami i spedzil tam (...)

Biegły sądowy

Biegły sądowy

postępowań prowadzonych na podstawie ustawy, mają zastosowanie przepisy dekretu z dnia 26 października 1950 r. o należnościach świadków, biegłych, stron w postępowaniu sądowym (Dz. (...)

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

o uprawnienia budowlane w zakresie nieograniczonym? tyle mowia ustawy: USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. (tekst pierwotny: Dz. U. 1994 r. Nr 89 poz. 414), (...)

Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

pierwszą sprawe, ubiegam sie o uniewaznienie z tytułu niezdolności do podjecia istotnych obowiązków mąłżeńskich [po stronie męża, bardzo Cie proaszę o pomoc, bo boje sie że nic z tego (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

podstawe prawna art.117 kc. Pozdrawiam. schycha dzisiaj dostałem kartkę z berlina z następującą treścią -"Wracamy właśnie z Niemiec,mamy ciekawą propozycję.Prosimy o pilny kontakt (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wynikającą z nakazu zgodnie z umową była ich wynagrodzeniem. acor Miałem identyczną sytuację. Znajomy polecił mi firmę windykacyjną, z której usług sam korzystał. Nie obiecywali (...)

Ustalenie ojcostwa - podstawy prawne

Ustalenie ojcostwa - podstawy prawne

Ustalenie ojcostwa - podstawy prawne Witam, bardzo bym prosiła o podstawy prawne dotyczące ustalenia ojcostwa. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. (...)

Badania w RODK

Badania w RODK

o Was o waszych relacjach z dziećmi Przemass Witajacie! ja mam taki problem...zylam z facetem 6 lat w zwiazku zwanym 'konkubinatem' mamy dziecko.facet mnie wyrzucil z domu,wczesniej zamknal (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania na urlopie (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

tygodni... Od początku mojego zwolnienia dyrekcja i pracownicy z mojej pracy dzwonia z pytaniem kiedy moge przyjsc do pracy i dokonczyc moją zaczeta prace.. czy to jest zgodne z prawem ... (...)

Vindico

Vindico

wystawiania faktur (Dz. U. z 18.12.2012 poz. nr 142; *na podstawie §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie m.in. przesyłania faktur (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

firma jest organizacją prawną, która została stworzona, aby pomóc osobom potrzebującym pomocy, takim jak pomoc finansowa. Jesteśmy firmą finansową z siedzibą w USA. Więc jeśli masz kłopoty finansowe (...)

zieleń i parkowanie paranoja

zieleń i parkowanie paranoja

nieruchomości. Chodzi o wykonanie ustawowych obowiązków zarządcy tej nieruchomości wynikających wprost z art. 8 ustawy z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych (Dz. U. (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

. U. Nr 249 z dnia 28 grudnia 2010 r., Klient wyraża zgodę na korzystanie z możliwości pobierania e-faktury z Panelu administracyjnego serwisu. 11. Klient może wprowadzić (...)

1

2

3

4

5

...

14