dz. u. 2003 r., nr 169 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


napoje w pracy

napoje w pracy

przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z 2003 r. nr 169, poz. 1650). Stanowią one, że pracodawca jest zobowiązany zapewnić pracownikom dostateczną ilość (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Tekst jednolity: Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 ze zm.) wnioskuję o udzielenie płatnego urlopu dla poratowania zdrowia w celu przeprowadzenia (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. 1 (...)

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

. Nr 106 poz. 1126), (tekst jednolity: Dz. U. 2003 r. Nr 207 poz. 2016) 3) do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń: a) ukończenia studiów magisterskich, w rozumieniu (...)

ODMOWA Z PZU

ODMOWA Z PZU

zgodnie treścią art. 50 ust. 1 Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 16.09.2004 r. w sprawie wzoru protokołu ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy (Dz. U. nr 227, poz. 2298). Jeżeli (...)

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policji o wstąpienie w stosunek najmu. Policja nie wyraziła zgody powołując się na art 89 ust. 1 i 2 ustawy o Policji z dn. 6.04.1990 r. Dz. U. nr 30 poz. 179. Uzasadnili: cyt." (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

23 W dniu 1 lipca 2005r. Sejm RP uchwalił kolejną już ustawę o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy o ubezpieczeń społecznych (Dz.U. Nr 169, (...)

alimenty po ukończeniu 26 lat

alimenty po ukończeniu 26 lat

;- ustawa z dnia 22 kwietnia 2005 r. o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej (Dz. U. Nr 86, poz. 732 ze zmianami),- ustawa z dnia 28 listopada (...)

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

dnia 15 grudnia 2000r. o spóůdzielniach mieszkaniowych /t. j. Dz. U. z 2003r. Nr 119, poz. 1116/ czůonkowie spóůdzielni, którym przysůugujŕ spóůdzielcze prawa do lokali (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

2008 r. w sprawie jurysdykcji, prawa właściwego, uznawania i wykonywania orzeczeń oraz współpracy w zakresie zobowiązań alimentacyjnych (Dz. Urz. UE L 7 z 10.01.2009, str. 1). jeżeli (...)

Przycinanie ogonów i stawianie uszu psom.

Przycinanie ogonów i stawianie uszu psom.

przez organy tej inspekcji posiadają uprawnienia określone w ustawie z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji weterynaryjnej (Dz. U. Nr 33, poz. 287 z późn. zm.). primabella

Biegły sądowy

Biegły sądowy

sądowym (Dz. U. Nr 46, poz. 254, z późn. zm.), z dnia 31 października 1989 r. w sprawie wynagradzania biegłych (tłumaczy) z zakresu daktyloskopii (Dz. U. Nr (...)

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

. 6471 dodany do kodeksu cywilnego ustawš z dnia 14 lutego 2003 r. (Dz. U. Nr 49, poz. 408) oraz ustawa z dnia 9 lipca 2003 r. o gwarancji zapłaty za roboty budowlane (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

możesz oczywiście pójść, ale najpierw dowiedz się u źródła skąd zadłużenie, może wizyta u prawnika nie będzie koniecznia. Po co wydawać kolejną kasę:) windykator123 windykator123 (...)

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

;Rzeczpospolitej" dnia 9 sierpnia 2004 r. Hipoteka legalna - alternatywna forma zabezpieczenia należności za roboty budowlane. Art. 6471 dodany do kodeksu cywilnego ustawą z dnia 14 lutego 2003 (...)

WPIS DO EWIDENCJI - EKD

WPIS DO EWIDENCJI - EKD

217 poz. 2125) oraz art. 7 b ust. 2 ustawy Prawo działalności gospodarczej (Dz. U. nr 101 poz. 1178 z 1999r z późniejszymi zmianami). Krótko: do 31.12.2004r trzeba uzupełnić (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

osoba jeszcze się uczy (wyjątek stanowią dzieci niepełnosprawne). Podobno w.w. ustawa weszła w życie od maja 2003 r. Uprzejmie proszę osobę znającą kodeks rodzinny i wszystkie ostatnio wprowadzone

Kary dla osób z wykrywaczami metalu.

Kary dla osób z wykrywaczami metalu.

poz. 12) Dz. U. z 2003 r. Nr 162, poz. 1568. olka786

ZASIŁEK ALIMENTACYJNY

ZASIŁEK ALIMENTACYJNY

jest w powijakach. Podstawa prawna - Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. 2003 r., Nr 228, poz. 2255). gosiek proszę o podpowiedż (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

niedomowien. wlasnie dzwoniono do mnie z ultimo i okazalo sie ze kupili moj dlug z 2003 roku z firmy telekomunikacyjnej. wspomne tez ze wlasnie od 2003 roku do 2016 roku mieszkalam poza granicami (...)

Vindico

Vindico

wystawiania faktur (Dz. U. z 18.12.2012 poz. nr 142; *na podstawie §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie m.in. przesyłania faktur w formie elektronicznej (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

doradcie mi blagam sisi070707 Witam serdecznie! Wcześniej pisałam o walce ZUS-em po przejęciu zobowiązań przez mojego synka. U mnie malutki kroczek do przodu! Po wielkich bataliach sądowych GŁOŚNO (...)

Książeczka mieszkaniowa

Książeczka mieszkaniowa

wykorzystania tej premi? Pozdrawiam mycha Nie to nieprawda. dawid.war@wp.pl Nie! Proszę sprawdzić w :Dz. U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1115 oraz z 2004 r. Nr 213, (...)

zieleń i parkowanie paranoja

zieleń i parkowanie paranoja

nieruchomości. Chodzi o wykonanie ustawowych obowiązków zarządcy tej nieruchomości wynikających wprost z art. 8 ustawy z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2000r. (...)

Gdzie sprawdzic czy dostalem mandat?

Gdzie sprawdzic czy dostalem mandat?

Dz. U. z 2003 r. Nr 58, poz. 515 ze zm.), wykaz takich naruszeń znajduje się w załączniku Nr 1 do Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie (...)

L4

L4

choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 1999 r. nr 60, poz. 636 z późn. zm), zaświadczenie lekarskie o czasowej niezdolności do pracy ubezpieczony jest zobowiązany dostarczyć odpowiednio (...)

 czy przysługuje odprawa

czy przysługuje odprawa

dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikiem stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracownika (Dz. U. nr 90 poz 844 za zmianami). Z góry (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

odniesieniu do przysługującego mu urlopu wychowawczego (Dz. U. z 1996 roku Nr 60 poz. 277 ze zm.). suavec Oto kilka cytatów: "par. 1. 1. Pracownica zatrudniona co najmniej 6 miesięcy może (...)

1

2

3

4

5

...

6