dz. u. 1998 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. z 1998 r. Nr 144 poz. 930 z późn. zm.). Zarówno (...)

Problemy z mieszkaniem

Problemy z mieszkaniem

.(tekst jednolity: Dz. U. z 1998 r. Nr 120, poz. 787, ze zmianami późniejszymi) w Art. 35 stanowi, iż Jeżeli w przypadku konieczność przeprowadzenia rozbiórki budynku lub remontu albo (...)

Ustanowienie hipoteki dla mieszkania spółdzielczego własnościowego

Ustanowienie hipoteki dla mieszkania spółdzielczego własnościowego

. U. z 1998 nr. 87 poz. 554 oraz ustawa prawo bankowe art. 95 jogibabu czy mogę ustanowić dwie hipoteki na tym samym mieszkaniu własnościowym. Pozdrawiam Piotr Polmański prawo-cywilne.net

napoje w pracy

napoje w pracy

pkt 6 rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z 18 grudnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (Dz. U. (...)

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

ubezpieczenia emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe, wynikającego z ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o pracowniczych programach emerytalnych (Dz. U. Nr 139, poz. 932 i z 1998 r. Nr 98, (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych ( Dz. U nr 210 poz. 2135) " źródło:M.Polanowska-Bogusz [/size][size=x-small][size=x-small][/size][/size] Pozdrawiam :) (...)

Przejście z renty na emeryturę(Dz. U. Nr 162, poz. 1118

Przejście z renty na emeryturę(Dz. U. Nr 162, poz. 1118

grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. Nr 162, poz. 1118 ze zm.)czyli w 1997 r? Czy ma prawo ubiegać sie o przeliczenie emerytury na korzystniejszych (...)

Powierzchnia użytkowa

Powierzchnia użytkowa

powierzchni w budownictwie. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 3 listopada 1998 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 16.09.2004 r. w sprawie wzoru protokołu ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy (Dz. U. nr 227, poz. 2298). Jeżeli ustalenie okoliczności (...)

Pozwolenie na broń

Pozwolenie na broń

) z zaburzeniami psychicznymi, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. Nr 111, poz. 535, z 1997 r. Nr 88, poz. 554 i Nr 113, poz. 731, z 1998 (...)

od czego zalezy renta rodzinna

od czego zalezy renta rodzinna

r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst jednolity: Dz. U. 2004 r., Nr 39, poz. 353) marina41

VAT-25

VAT-25

jej wydaniu ? do usunięcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi ? Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.). Skargę do WSA (...)

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

. U. z 2003r. Nr 119, poz. 1116 z póęn. zm.) -ustawy z dnia 21 czerwca 2001r. o ochronie praw lokatorów...(Dz. U. Nr 71, poz.733 z póęn. zm.) -ustawy z dnia 6 wrzeúnia 2001r. o dostćpie (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

doradcie mi blagam sisi070707 Witam serdecznie! Wcześniej pisałam o walce ZUS-em po przejęciu zobowiązań przez mojego synka. U mnie malutki kroczek do przodu! Po wielkich bataliach sądowych GŁOŚNO (...)

Biegły sądowy

Biegły sądowy

sądowym (Dz. U. Nr 46, poz. 254, z późn. zm.), z dnia 31 października 1989 r. w sprawie wynagradzania biegłych (tłumaczy) z zakresu daktyloskopii (Dz. U. Nr 64, poz. 292), a także (...)

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

. Nr 106 poz. 1126), (tekst jednolity: Dz. U. 2003 r. Nr 207 poz. 2016) 3) do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń: a) ukończenia studiów magisterskich, w rozumieniu przepisów o szkolnictwie

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

miesiecy u pracodacy...Co do chorobowego pracodawca musi go odliczac (tak jak kazdemu pracownikowi)od wypłaty jezeli bedziecie miec pytania piszcie karolinka123 prawo-pracy.net czy w okresie przerwy

dz. u. 2011 nr 14 poz 67

dz. u. 2011 nr 14 poz 67

dz. u. 2011 nr 14 poz 67 pełne informacje na ten temat możecie znaleźć w pliku pdf na stronie: http://dokumenty.rcl.gov.pl/D2011014006701.pdf

ALIMENTY na żonę ?!

ALIMENTY na żonę ?!

zachecam do dokonywania dodatkowych zakupow na rzecz dziecka - na to sa alimenty - aa jelsi juz to lepiej urzadz mu swoj pokoj u siebie lub kup sprzet ktory zostanie u ciebie, fajnie palnuj mu czas (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

sie nie przelewa u mnie. Zgodzili sie, ale doliczyli sobie odsetki w wysokosci ok 500 zl. Nie wiem czemu, ale cos mnie tknelo i wszystkie dowody wplat od 1998 do 2003 roku trzymalem i mam je tu w

przemoc psychiczna w domu

przemoc psychiczna w domu

porządku. Moja siostra i brat zawsze jak chceli sobie cos kupic to musili pracowac u mojego ojca. Boo jak nie pracowali to zawsze ich uwazał za złe dzieci. Z biegiem lat ojciec zaczął wyrzuucac z domu (...)

Vindico

Vindico

wystawiania faktur (Dz. U. z 18.12.2012 poz. nr 142; *na podstawie §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie m.in. przesyłania faktur w formie elektronicznej (Dz. (...)

zieleń i parkowanie paranoja

zieleń i parkowanie paranoja

rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 marca 2003r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem /Dz. U. Nr 177, poz.1729/. (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

zarobek byłam u adwokata i w prokuraturze i sprawdzają ich bo tak nie może być oni po całej Polsce grasują oszuści telefony głuche albo muzyka włączona naciągają ludzi (...)

Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

odszkodowania. Wtedy sprawa może ciągnąć się latami. mrozowskim Bardzo dziękuję. A no własnie tak jest. Przy spisywaniu aktu notarialnego nikt nam tego nie powiedział. Upewnialismy sie u radow (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

wszystkie niezbędne kroki,aby zaległe pieniądze od ojca dla ciebie odzyskać.A alimenty będą płacone co miesiąc.Za co Komornik pobierze odpowiednią opłatę od ojca za wykonywaną pracę. Powinnaś zlożyc (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

na podstawie art. 95 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93, ze zm.), nie stanowi naruszenia przepisów prawa. Działanie takie znajduje bowiem podstawę prawną (...)

L4

L4

Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (Dz. U. z 1996 r. nr 60, poz. 281) - art. 62 Ustawy (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

napisać odwołanie co do wysokości zasądzonych alimentów Maciek alimenty.pl Witam. Chciałam prosić o pomoc i poradę. Kilka dni temu mój narzeczony stawił się w sądzie ( u sędziego ? nie na (...)

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

publicznej (t.j. Dz. U. z 2018 roku, poz. 1330 z późn. zm.), ? art. 104 i art. 107 ustawy z dnia 16 czerwca 1960 roku ? Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2018 roku, (...)

1

2

3

4

5

...

8