dz. u. z 2011r. nr 16 poz. 67- ustawa o postepowaniu nieletnich Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Tekst jednolity: Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 ze zm.) wnioskuję o udzielenie płatnego urlopu dla poratowania zdrowia (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

Ustawa o kuratorach z dnia 27 lipca 2001 roku dz.u.98 poz.1071.Pozdrawiam legus szukam materiałow dotyczących pracy kuratora metodyka pracy etc. moj adres to chris-sd-114@o2.pl (...)

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

: - ustawy z dnia 16 wrzeúnia 1982 r. – prawo spóůdzielcze (tekst jednolity Dz. U. z 2003r. Nr 188, poz.1848 z póęn. zm.), -ustawy z (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

Sądu Najwyższego ? Izba Cywilna? 1958, poz. 90. 3. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 21 XI 1952 r., ?Orzecznictwo Sądu Najwyższego ? Izba Cywilna? 1953, poz. 92. 4. Orzeczenie Sądu (...)

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

o uprawnienia budowlane w zakresie nieograniczonym? tyle mowia ustawy: USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. (tekst pierwotny: Dz. U. 1994 r. Nr (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

wychowaniu w trzezwosci i przeciwdzialaniu alkoholizmowi skazuje go (dz u z 2002r nr 147 poz. 1231 z poz zm) i zato n amocy at43 ust 1 powolanej ustawy skazuje (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

). Źródło i podstawa prawna: Ustawia z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Z (...)

Biegły sądowy

Biegły sądowy

postępowań prowadzonych na podstawie ustawy, mają zastosowanie przepisy dekretu z dnia 26 października 1950 r. o należnościach świadków, biegłych, stron w postępowaniu sądowym (Dz. (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia samochodu osobowego z terytorium Niemiec na terytorium kraju. W myśl art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz.U. nr 199, poz. 1673 z późn. zm.) oraz ? ustawa z dnia 30 października 2002 r. o zaopatrzeniu z (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

Twoich dłu?gów, skontaktuj się z wierzycielami, tj. z osobami, którym jesteś dłużny pieniądze, i poproś o dane. Trzeba ich poinformować o Twej sytuacji. 2.Dowiedz się tego, (...)

Co to są koszty uzyskania przychodu?

Co to są koszty uzyskania przychodu?

-0179-1782/98 Podsekretarza Stanu z 16.04.1998 r. do izb i urzędów skarbowych": "(...) Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

.). Natomiast dla przedsiębiorców objętych ustawą z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. nr 54, poz. 654 z (...)

ODMOWA Z PZU

ODMOWA Z PZU

wykazana została w art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 czerwca 2007 r. o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich (Dz. U. z 2007 r. Nr 133, poz.921 (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

......robisz sobie z nas pośmiewisko....... A potem o windykacji mówi się jak o wariatach......Żal i sromota wielka Tez windykator Fifi przeczytaj sobie Ustawę o prawie telekomunikacyjnym (...)

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policji o wstąpienie w stosunek najmu. Policja nie wyraziła zgody powołując się na art 89 ust. 1 i 2 ustawy o Policji z dn. 6.04.1990 r. Dz. U. nr 30 poz. (...)

Wymiana okien w wynajmowanym lokalu

Wymiana okien w wynajmowanym lokalu

z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy . Dz.U. 2001 r. Nr 71, poz. 733 (tekst pierwotny), Dz. U. 2005 r. (...)

mieszkanie po policji

mieszkanie po policji

, państwowych osób prawnych oraz niektórych mieszkań będących własnością Skarbu Państwa. Dz.U. z 2001 r. Nr 4, poz. 24 - zmiany ustawy ogłoszone zostały w Dz. U. (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

podane jak na widelcu!!! jak juz robic szum to z glowa!!! eeww prawo-pracy.net eeww w artykule z gazety Gdańskiej było napisane o zabezpieczeniach a raczej o braku zabezpieczeń8-) (...)

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

. zm.) oraz z ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112, z późn. zm.). Art. 4. ustawy o systemie oświaty (...)

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

SPRAWY W SADZIE PRZECIWKO PRACODAWCY??? JAK INACEJ ZMUSIC PRACODAWCE DO WYPEŁNIANIA SWOICH OBOWIĄZKÓW??? JADZIA USTAWA z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych. (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

(Dz. U. Nr 171, poz. 1206). Konsument może wystąpić z następującymi roszczeniami: 1) zaniechania tej praktyki; 2) usunięcia skutków tej praktyki; 3) złożenia jednokrotnego (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

podstawione osoby z wykupionymi identyfikatorami.UWAZAJCIE. [/cytat] zgadzam sie z tym.mi napisali sms ze prosza o kontakt by dogadac sie jak zadzwonilem pani z tej frym grzecznie (...)

Rozporządzenie prezesa rady ministrów (Dz. U. Nr 14, poz. 67) PDF !!!

Rozporządzenie prezesa rady ministrów (Dz. U. Nr 14, poz. 67) PDF !!!

Rozporządzenie prezesa rady ministrów (Dz. U. Nr 14, poz. 67) PDF !!! W Dzienniku Ustaw nr 14 z 20 stycznia 2011 r. (poz. 67) zostało opublikowane (...)

alimenty po ukończeniu 26 lat

alimenty po ukończeniu 26 lat

;- ustawa z dnia 22 kwietnia 2005 r. o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej (Dz. U. Nr 86, poz. 732 ze zmianami),- (...)

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93, z późn. zm.2)) o powierzchni użytków rolnych przekraczającej (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

chwili złożenia deklaracji VAT należności wynikających z faktur od zakupów. Podstawa prawna: * Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. (...)

1

2

3

4

5

...

6