dz u 238 z 17.12.2010 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


składki zus 2011 - co i jak ??

składki zus 2011 - co i jak ??

składki zus 2011 - co i jak ?? W Dz. U. nr 238 z 17 grudnia 2010 r., pod poz. 1578, opublikowano ustawę z dnia 26 listopada 2010 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

rozporządzenie Rady Ministrów z 10 września tegoż roku w sprawie wykazu prac wzbronionych kobietom (Dz. U. nr 114, poz. 545 z późn. zm.). Niestety, podobny brak jednolitości określeń (...)

Dlaczego z tytułu umowy o dzieło traci sie statu bezrobotnego?

Dlaczego z tytułu umowy o dzieło traci sie statu bezrobotnego?

Dlaczego z tytułu umowy o dzieło traci sie statu bezrobotnego? Witam. Byłam zarejerowana od 1 lutego u Powiat.urzedz. Pracy, W miesiacu lutym zarobiłam całe 238 zł brutto z tytulu (...)

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

członków wspólnoty. Możecie również z pośród siebuie wybrać zarząd i zarządzać samemu. Jacek Zgodnie z postanowieniami art.4 ustawy z dnia 15 grudnia 2000r. o spółdzielniach mieszkaniowych (...)

przemoc psychiczna w domu

przemoc psychiczna w domu

zacząć.Dziś Sylwester a ja sama z 3 letnią córeczką.Mój mąż?nie wiem wypił kilka piw zmieszał mnie z błotem i poszedł.Nie wiem gdzie nie wiem z kim i nie wiem kiedy wróci.Moge (...)

Fałszywe zawiadomienie o przestępstwie.

Fałszywe zawiadomienie o przestępstwie.

, sąsiedzi, i ludzie w sklepie koło mojego mieszkania. Mam taką możliwość?Poza tym tego dnia nie byłem w pracy, chce odszkodowanie za ten dzień od tej osoby! Zgodnie z Atr 238 KK Kto zawiadamia (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

w Narodowym Funduszu Zdrowia ( Dz. U. Nr 45 poz. 391 z późn. zm.) to każdy lekarz , który podpisał indywidualną umowę z narodowym Funduszem Zdrowia lub lekarz zatrudniony w placówce, (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

a powinnaś dostawać od 105 do 115 przynajmniej u mnie tak jest. Nata prawo-pracy.net same capy z was który przez u owarte. ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 28 maja 1996 r. w (...)

Biegły sądowy

Biegły sądowy

postępowań prowadzonych na podstawie ustawy, mają zastosowanie przepisy dekretu z dnia 26 października 1950 r. o należnościach świadków, biegłych, stron w postępowaniu sądowym (Dz. U. (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

skontaktuje. Zadzwoniła do głównej siedziby z propozycją ze spłacę dług, ale bez odsetek no i facet zachęcająco powiedział, że musze się skontaktować z facetem z mojego terenu (...)

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

o uprawnienia budowlane w zakresie nieograniczonym? tyle mowia ustawy: USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. (tekst pierwotny: Dz. U. 1994 r. Nr 89 poz. 414), (tekst jednolity: Dz. (...)

zieleń i parkowanie paranoja

zieleń i parkowanie paranoja

nieruchomości. Chodzi o wykonanie ustawowych obowiązków zarządcy tej nieruchomości wynikających wprost z art. 8 ustawy z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych (Dz. U. z (...)

Vindico

Vindico

wystawiania faktur (Dz. U. z 18.12.2012 poz. nr 142; *na podstawie §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie m.in. przesyłania faktur w formie elektronicznej (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

zrozumieć, ale jeśli ja będę szczęśliwy, to moje dziecko też będzie szczęśliwe. Dlaczego? Choćby dlatego że może kiedyś dziecko uzna, że z różnych przyczyn woli mieszkać z ojcem (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

Witam, Ja mam następujący problem z firmą Raport. Otóż w 2000 roku rozwiązałam umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych z firmą Plkomtel. Stosowne pismo złożyłam w jednym z (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

swiecie dopiero 46lat i widze ze "weszlismy na drzewo". A ja wam powiem ze psy maja duuuzo lepszy charakter od czlowieka. Zyjemy w swiecie Z A K A Z O W. Zakazow ktore z pozoru maja stworzyc-zapewnic (...)

Jak długo w BIK

Jak długo w BIK

2 dni temu dostalem drugi list z upomnieniem o nie splaceniu i obnirzona zdolnoscia kredytowa z ?1000 na ?200 z wyjasnieniem ze jestem nie rzetelnym kredytobiorca ponownie zadzwonilem powiedzieli (...)

L4

L4

choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 1999 r. nr 60, poz. 636 z późn. zm), zaświadczenie lekarskie o czasowej niezdolności do pracy ubezpieczony jest zobowiązany dostarczyć odpowiednio (...)

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

SPRAWY W SADZIE PRZECIWKO PRACODAWCY??? JAK INACEJ ZMUSIC PRACODAWCE DO WYPEŁNIANIA SWOICH OBOWIĄZKÓW??? JADZIA USTAWA z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych. (Dz. (...)

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policji o wstąpienie w stosunek najmu. Policja nie wyraziła zgody powołując się na art 89 ust. 1 i 2 ustawy o Policji z dn. 6.04.1990 r. Dz. U. nr 30 poz. 179. Uzasadnili: cyt." z (...)

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

publicznej (t.j. Dz. U. z 2018 roku, poz. 1330 z późn. zm.), ? art. 104 i art. 107 ustawy z dnia 16 czerwca 1960 roku ? Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. (...)

Powierzchnia użytkowa

Powierzchnia użytkowa

powierzchni w budownictwie. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 3 listopada 1998 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

z art. 88 § 2 kodeksu cywilnego uprawnienie do uchylenia się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu wygasa z upływem roku od jego wykrycia. Jeżeli przedsiębiorca, (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

). Źródło i podstawa prawna: Ustawia z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Z 2005 r. Nr 31, poz. (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

butelki z kilku metrów ciężko zauważyć , a jak w butelce jest sok z agrestu . A jeśli butelkę z alkoholem zainstaluje w skarpetce i będę pił coś ze skarpetki ? mayones Stary te kurwy (...)

Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

wykonywania umowy o ekspozycje materiałów reklamowych. Zleceniobiorca zobowiązany jest do przestrzegania przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. (...)

Posiłek regeneracyjny w pracy.

Posiłek regeneracyjny w pracy.

1996 r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów (Dz. U. Nr 60, poz 279 z późń. zm). Na podstawie tego rozporządzenia pracodawca jest zobowiąany zapewnić pracownikom zatrudnionym (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z pracą: ? podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika zwykłych czynności albo poleceń przełożonych, ? podczas lub w związku z (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

INSPEKTOR NADZORU BUDOWLANEGO PINB.7355-100112/WH Decyzja Działając na podstawie art. 80 ust. 2 pkt l, art. 83 ust. l ustawy z dnia 07.07.1994 r. - Prawo Budowlane (tekst jednolity Dz. U. (...)

1

2

3

4

5

...

7