Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy21 Czerwca 2005

  , a nie stresu w pracy. Tym bardziej jeśli pracuje z różnymi chemikaliami,jako fryzjerka,markety, daleko od domu, na różne zmiany( szczególnie nocne).Lekarz odmawiający wydania zwolnienia to jakiś (...)

 • ZUS i zadłużenie23 Września 2005

  wcześniejszych zawiadomień dostałam pocztą wypis z ksiąg wieczystych że zus wpisał się w moje księgi obciążając nieruchomość. Boje sie że strace dom nie wiem co robić . Proszę o radę. (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY26 Października 2006

  czesc mam pytanie jestem kursantką ohp teraz kączy mi sie macierzyńskie i mam załatwiać wychowawcze czy należy mi sie wychowawczy płatny?cz z hufców wogule dostane wychowawcze?bardzo prosze o odp:)-D (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia12 Marca 2006

  czas nieokreślony . Powiedziano mi, że nie mogę iść na urlop dla poratowania zdrowia, bo w ostatnich 7 latach miałam w sumie więcej niż 6 miesięcy przerwy . Czy to jest zgodne z Art. 73 Karty Nauczyciela? (...)

 • RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.29 Stycznia 2004

  Gdzie to zglosic? Przez dwa lata nie dostale ani 1 RMUA! (koza) raczej nie mozna nigdzie tego zglosic,poprostu musisz nachodzic kadrowa i zadac - badz niech dadza tobie odpowiedz na pismie i dopiero z tym (...)

 • CHOROBOWE9 Marca 2008

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może rozwiązać ze mną umowę o pracę podczas chorobowego.Jeśli (...)

 • Do Kuratorów zawodowych16 Czerwca 2004

  administracyjnym. Myślę jednak, że trzeba zacząć najpierw od samych kuratorów gdyż z moich obserwacji niestety wynika, że oni sami (oczywiście nie wszyscy) jeszcze nie wiedza, jakie mają możliwości (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego9 Marca 2007

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron z (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO23 Sierpnia 2004

  annakk@op.pl nie powiniennaś mieć żadnego problemu. ślub wzięliście tylko dla dobra dziecka i po porostu nie daliście rady. każde z was powinno mieć szanse na nowo ułożyć sobie życie. nicole (...)

 • Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?9 Grudnia 2002

  takie bzdury samotnej kobiecie szukającej pomocy i wsparcia? Niewiele chyba masz z człowieka, więcej z faceta.. paula 23 Bezmyślne i nieskuteczne podwyższanie żądań pogłębia marginalizację (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane