Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • odmowa renty19 Listopada 2012

  jestem po operacji raka płuc mam usunięte 2 płaty płuc ,od orzecznika zus dostałem trwałą niezdolność do pracy z czym się zgadzam ale zus odmówił mi świadczeń bo w ostatnim 10 leciu nie pracowałem (...)

 • Ulga rehabilitacyjna 201213 Kwietnia 2012

  witam prosze o pomoc drogich forumowiczów. czy osoba niepełnosprawna, która korzysta z ulgi rehabilitacyjnej musi poświadczyć wydatki które poniosła fakturą? chodzi o to że moją mamę poproszono (...)

 • Założenie spółki cywilnej5 Kwietnia 2012

  Posty: 1 Założenie spółki cywilnej Pisze nowy post bo nigdzie nie mogę znaleźć tego co chce. Z kolegą chcemy założyć spółkę cywilną. Dzisiaj złożyłem wniosek CEIDG w celu rozpoczęcia własnej (...)

 • PILNE! Spór o częściowo wykonaną usługę12 Marca 2012

  Witam serdecznie, W zeszłym roku prowadziłem działalność gospodarczą związaną z wynajmem przenośnych nośników reklamowych (tylko i wyłącznie wynajmem). Tzn ?prowadziłem? , poniższa sprawa dotyczy (...)

 • alimenty,gdy rodzice mieszkaja razen26 Stycznia 2012

  Witam. Potrzebuję rady. Od ok. roku mój ojciec powinien płacić alimenty. Płacił do listopada u.r. jednak teraz przestał, chce wybrać się z mama do komornika. Jednak czy problemem może być (...)

 • Wywóz Dewiz za granicę14 Listopada 2011

  Czy bank ma obowiązek wystawiać dla swoich klientów na życzenie druk: "Zgoda na wywóz dewiz za granicę"? Do tej pory otrzymywałam takie zaświadczenia, podawałam dane osoby uprawnionej do (...)

 • Mandat i zdjęcie z fotoradaru-inny kierowca.10 Listopada 2011

  Czy jeżeli kolega prowadził moje auto które mu pożyczyłem i dostał mandat. To czy ja muszę zapłacić ten mandat i przyjąć te pnkt. karne? To nie ja prowadziłem i na zdjęciu to widać. Jak coś takiego (...)

 • O ile wyższa kilometrówka 2012?8 Listopada 2011

  Obecnie przepis ten (nie zmienił się od 2007 roku) przewiduje, że koszty używania pojazdów do celów służbowych pokrywa pracodawca według stawek za 1 kilometr przebiegu pojazdu, które, co do (...)

 • założenie księgi wieczystej 1 Września 2011

  Czy spółdzielnia mieszkaniowa nie posiadająca wpisu do KRS, może legalnie sprzedawać mieszkania? Ja nie mam z tym problem, tylko zastanawiam się czy będę mogła założyć księgę wieczystą na to (...)

 • druk rmua zus9 Czerwca 2011

  Od przyszłego roku ponoć mają wejść jakieś zmiany dotyczące otrzymania druku RMUA z Zusu. Jakie są te zmiany? Od kiedy one wchodzą w życie? Druk RMUA dostaniesz tylko raz w roku!Chyba, że zażądasz, (...)

< >

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane