dorobic do emerytury zus zmiany od 2011 marzec 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

zus drudzy ze opieka nic nie moge zrozumiec a szkoda aby mi za ten miesiąc cos przepadło MonikaM prawo-pracy.net Do MonikaM Ten wątek czy zus czy MOPS był wyjaśniony wcześniej, zachęcam (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

z ubezpieczeń, więc była ciągłość. Zus 16.01.2015 wysłał do mnie pismo, z informacją, że dostał moje L4 do wypłaty i prosi w trybie pilnym o wysłanie dokumentów ZUS ZWUA, (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego? Jaką wysokość alimentów zasądzi sąd od bezrobotnego młodego faceta, który uchyla się od legalnej pracy? ja w pozwie wpisałam 400zł,bo sama zarabiam (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

, czemu tak się dzieje. Ten materiał nadaje się do programu Państwo w Państwie i na skargę do ETS w połączeni z informacją do mediów. Jedyną drogą do zmiany tego stanu (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

sprawie założeń do budżetu na 2012 rok. Ministerstwo Pracy wyszło z propozycją do Komisji Trójstronnej, aby podnieść płacę minimalną do 1500 zł - powiedziała w piątek na konferencji (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

urlopu? ANETA prawo-pracy.net PRACOWAŁAM OD MARCA 2010 DO 31.12.2010 (UMOWA NA CZAS OKREŚLONY) I OD 01.01,.2011 (UMOWA NA CZAS NIEOKREŚLONY) DO KWIETNIA 2011 (W TYM (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

a pracownik ma tylko czekać ? zus nie daje mi żadnych rad co mam z sobą robić a pracodawca mota !!!!!!!!!!! i jeszcze pracodawca każe mi nosić samemu zwolnienie do zus-u bo (...)

platnosci alimentacyjne

platnosci alimentacyjne

. Pozostalo jeszcze 10 razy po 1350 zl. zaleglosci do ZUS. Tak jest proste do obliczenia : nie mam w calosci na biezace alimenty ---ale caly czas placilem z pomoca mojej obecnej 2 zony ! Niestety (...)

L4  w ciąży a wynagrodzenie

L4 w ciąży a wynagrodzenie

(styczen i luty 2011). W lutym miałam jeszcze normalną wypłatę. Cyrk zaczął się od wynagrodzenia za marzec. Od pracodawcy dostałam 708,89 zł, a z ZUS-u 65,74zł. Zgłaszałam (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

musi złożyć pozew o alimenty od ojca? Czy sama musi brać udział w rozprawie w sądzie? On sam nigdy nie zapłaci dobrowolnie ani grosza bo od 2 lat od niego nic nie dostałam. Czy ja mogę (...)

Waloryzacja emerytur i rent oraz innych świadczeń od lutego 2011 !!! sprawdź zmiany !

Waloryzacja emerytur i rent oraz innych świadczeń od lutego 2011 !!! sprawdź zmiany !

Waloryzacja emerytur i rent oraz innych świadczeń od lutego 2011 !!! sprawdź zmiany ! Od lutego 2011 r., ZUS w ramach corocznej waloryzacji (najprawdopodobniej - 2,7 (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

dzielo lub zlecenie, prosze o porade, czy moge zaniesc takie zaswiadczenia do mopsu i nie przyczepia sie do mnie czemu w 2011 nie mam skladek a w 2012 je wykazano? czy musze zrobic korekte (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

dodatek do zasiłku rodzinnego na rehabilitację lub kształcenie dziecka niepełnosprawnego, to wysokość zależy od wieku dziecka: 60 zł/miesiąc na dziecko do 5 roku życia 80 zł/miesiąc (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

zadł. ok 1000zł jak nie to sprawę kierują do sądu, Dodam, że wpłacałem co miesiąc kwotę taką jaką mogłem od 200zł do 10zł stwierdzili, że za mało i sprawa ma trafić do (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

emerytalny wynosi dla kobiet 60 lat. Jednakże osiągnięcie tego wieku nie zawsze jest warunkiem koniecznym do nabycia prawa do emerytury. Szereg przepisów określa warunki wystarczające (...)

Emerytura a praca 2011 - list z ZUSu !!!

Emerytura a praca 2011 - list z ZUSu !!!

września 2011 roku rozwiązać umowę o pracę, jeśli chcą zachować prawo do emerytury. Gdy tego nie zrobią, ZUS od 1 października zawiesi im jej wypłatę. Tacy emeryci (...)

W jakim terminie ZUS zobowiązany jest do wypłaty mi polskiej emerytury i od kiedy powinien ją wypłacać.

W jakim terminie ZUS zobowiązany jest do wypłaty mi polskiej emerytury i od kiedy powinien ją wypłacać.

przysługującej mi emerytury z USA. Od naszego ZUS-u żadnej wzmianki, żadnej wiadomości nie ma do dnia dzisiejszego (04.07 2011).

Brak wynagrodzenia przez rok

Brak wynagrodzenia przez rok

. Miałam uprawnienia do kont bankowych ABC PL i monitorowałam sprawę, więc wiem że kiedy wpłynęły obiecane pieniądze z faktury od polskiego klienta przelano je od razu na konto innej (...)

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku

528 ? 14.839,02 zł + 32% nadwyżki ponad 85.528 zł czy w 2011 roku zajdą jakieś zmiany ?? z góry dziękuję za odpowiedź! warsza Witam, chciałbym zmienić pracę ale w obecnej dochodzę już (...)

ile można dorobić do emerytury w 2011 roku

ile można dorobić do emerytury w 2011 roku

ile można dorobić do emerytury w 2011 roku Witam Na jakich zasadach może dorobic sobie i ile emeryt do emerytury aby nie miez problemu?Z góry dziekuje wszelkie informacje

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

) - no i masz komornika z dochodzącymi do tego kosztami. Naucz się jednej ważnej rzeczy:PISZ PISMA I ZOSTAWIAJ SOBIE POTWIERDZONĄ KOPIĘ KAŻDEGO Z NICH! do każdej instytucji do której (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

sędzia. Zdanie psychologa nie jest ostateczne. A co do wydatków na dziecko, proszę przenieść dziecko do innego przedszkola, państwowego - zaręczam, że poziomem nie odbiega od tych prywatnych, (...)

Renta rodzinna

Renta rodzinna

02.06 ukończyłam 25 lat. Kartę rencisty mam ważną do dnia 30.06, czy za miesiąc czerwiec również wpłynie mi świadczenie na konto? Dodam, że rente otrzymywałam zawsze do 25tego dnia miesiąca. Proszę (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

będę musiał wysyłać już do zusu a nie do firmy? Czy po 6 września muszę iść do zusu żeby cośwypełniać, zanieść świadectwo pracy itp, czy tym zajmuje się firma? Michał prawo-pracy.net (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

! Apelujemy do ojców, aby zaczęli poczuwać się do odpowiedzialności za dzieci, które sami spłodzili i mają w związku z tym obowiązek wychować je oraz utrzymać w takim samym stopniu jak (...)

Formalne zmiany stanu zdrowia a pobieranie renty rodzinnej

Formalne zmiany stanu zdrowia a pobieranie renty rodzinnej

ZUS o tych 2 łagodniejszych diagnozach i pójść na kolejną komisję orzeczniczą? W pouczeniu do decyzji o wznowieniu wypłaty renty jest napisane, że nienależnie pobrane świadczenia należy (...)

wiek emerytalny służb mundurowych - będą zmiany w 2011 !!!

wiek emerytalny służb mundurowych - będą zmiany w 2011 !!!

wiek emerytalny służb mundurowych - będą zmiany w 2011 !!! Do końca kwietnia 2011 rząd ma przygotować projekt ustawy zmieniający zasady przechodzenia na emerytury przez (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

dwóch latach (od 2011 do 20013)? Pozdrawiam leonxel Witam! Bardzo proszę o radę. Od 20lat ojciec z nami nie mieszka i jest z mamą po rozwodzie, alimenty, czasami dostawaliśmy (ja (...)

mam pytanie w imieniu brata,składał o zasiłek przedemerytalny dostał odmowna odpowiedz/

mam pytanie w imieniu brata,składał o zasiłek przedemerytalny dostał odmowna odpowiedz/

młodszego pracownika ,ale co z takim pracownikiem ktory ma 60 lat ukonczone ,nie ma prawa do emerytury i do zasiłku i oczywiscie braku propozycji pracy.Czy po 37 latach pracy ma wyjsc na (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

ZAMIESZKUJĘ DALEJ Z TATĄ. DZIECKO RÓWNIEŻ ZGŁOSIŁAM DO OPŁAT. W 2010 ROKU WYMELDOWAŁAM SIĘ OD MAMY WRAZ Z DZIECKIEM.W 2011 ROKU TATA ZŁOŻYŁ WNIOSEK O ZAMELDOWANIE MNIE WRAZ Z DZIECKIEM (...)