dokumenty potrzebne do legalnej pracy w niemczech od 1 maja 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

otrzymali obywatelstwo niemieckie w 2005r. z lini mojej mamy, a ja nie bo urodziłam się w1973r. Teraz wszyscy mieszkają w Niemczech, a ja zostałam w Polsce. Czy jest ktoś (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

problemy. W zakładzie pracy mam przepracowane 4 miesiace i rzadnego stazu nie odbyłam. Czy chorobowe tez sie wlicza do stazu pracy?? i czy bede miała prawo do urlopu wychowawczego?? (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

polski sąd to na tej podstawie można domagać się alimentów od osoby zamieszkującej w Niemczech. legate Moja sprawa toczy się juz 3 rok w Sądzie Okregowym w Łodzi-porażka.Dłużnik (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

zobowiazanych do swiadczen w dalszej kolejnosci pisząc w uzasadnieniu że 1/nie ma osoby zobowiazanej do alimentacji w pierwszej kolejnosci,2/osoba ta nie jest w stanie (...)

Malzenstwo z cudzoziemcem

Malzenstwo z cudzoziemcem

włocha i chcemy się pobrac w polscew USC.on od osmiu lat mieszka w niemczech i ma tam stały pobyt.po slubie będziemy mieszkac własnie w niemczech i w zwiazku (...)

kindergeld dla dziecka mieszkajacego w pl

kindergeld dla dziecka mieszkajacego w pl

???? w tym roku wyszlam powtornie zamaz za niemca i mam 4 dzieci.mieszkam w polsce a moj maz w niemczech..zlozylismy (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

- będzie musiało być zgodne z rozporządzeniem ministra zdrowia z 14 września 2010 r. Pisemny wniosek o becikowe trzeba złożyć w urzędzie gminy lub w ośrodku pomocy społecznej w terminie (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

odpowiedzieć na kilka kwestii, które pojawiły się w tym wątku dotyczących firmy P.R.E.S.C.O. 1. P.R.E.S.C.O. jest legalnie działającą firmą w Polsce już od 1998 roku zarejestrowaną (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

obowiązek uprawnia ojca do nie płacenia alimentów. W przecienym razie syn może zwrocić się do komornika. Jeśli syn ma zawód i pracował w nim i mógł się utrzymać samodzielnie (...)

Szkoła zaoczna, a alimenty

Szkoła zaoczna, a alimenty

uczę się zaocznie w liceum. Niestety nie mam żadnej pracy, a jestem zarejestrowany w urzędzie pracy. Mama nie ma stałej pracy, a ojciec przebywa za granicą. Nie przesyła (...)

alimenty

alimenty

dokumenty i straciłam tam prace .od ponad roku mieszkam w Niemczech i kożystam z pomocy panistwa poniewaz jestem chora niemoge płaci do pracy i wysyłac tych należności (...)

Slub pomiedzy Polka i Arabem

Slub pomiedzy Polka i Arabem

Slub pomiedzy Polka i Arabem Jakie dokumenty potrzebne sa do zawarcia slubu w Polsce Polki z Arabem z obywatelstwem izraelskim?Czy po slubie oboje maja takie same prawa w (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

. Może być ona egzekwowana w Polsce lub w kraju, gdzie przebywa dłużnik, tzn. w tym wypadku w Szwecji. Od tego jaką drogę wybierze twoja znajoma zalezy dalszy tok jej postepowania.Otóż (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

zarzut, że w umowie jest inna osoba niż w dokumentach pojazdu. Natomiast nabywca pojazdu w Niemczech może odsprzedać pojazd bez dokonania rejestracji. Taka transakcja może nie być (...)

POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

Citibanku od 2007 roku mamy przyznaną linię kredytową w wysokości 14 000 zł od dwóch lat linia była automatycznie przedłużana na następny rok( w tym czasie z niej nie korzystaliśmy) (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

facetowi spokój. I tak życie daje mu nieźle po d. dagoja W dwójkę spłodzili niech w dwójkę utrzymują, a tatuś niech się nie miga od pracy. hmtk Panowie ! Bądźcie obiektywni (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

. i jaki pozew napisać zeby dziecko miało nazwisko tamtego ojca. dziekuje. maja1991_2009 Dzień dobry. W wrześniu 2011 roku dostałam rozwód byłam wtedy w ciąży, mała urodziła (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

dobrych prawników. MarPiek [cytat] Piotr - po 1 ? uzbroić się w cierpliwość oraz nadzieję, że uda się odzyskać szmal ;/ Do tego wyposażyć się w dobrą kancelarię, która (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

ustawo wolny od pracy w tym przypadku jest to 3 maja i 1 listopada przypadaja w dni wolne od pracy to pracodawca ma obowiazek dac pracownikowi inny wolny (...)

ślub z obywatelem Turcji

ślub z obywatelem Turcji

domu i mowil ze jest w pracy a bawil sie z panienkami w dyskotekach!w 6 miesiacu ciazy zostawil mnie i odszedl do rozwodki z 2 dzieci .Reke tez na mnie nieraz podniosl !Znam wielu (...)

ILE TRWA ROZWÓD ???

ILE TRWA ROZWÓD ???

od pięciu lat w separacji. Nie mieszkam z żona, ja wychowuje naszego 12-letniego syna. Ona jest w Polsce, ja z synem w Niemczech. Chce złożyć pozew o rozwód. Jak długo (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

wszystkich poszukujących kredytu - od 2 000 do 500 000 000 000 000 000 USD E-mail do kontaktu w dolarach (Jessicarojasloanfirm1998@hotmail.com)....... Agata Do You Seek Funds (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

to zostać opublikowane przez media, trafić w formie skargi do ministerstwa sprawiedliwości oraz w formach listów otwartych do prezesów sądów, w których takie orzeczenia (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

lat pracuje w tej samej firmie,z dniem 1 maja nabył prawo do 26 dni urlopu,mam pytanie czy te 26 dni należy mu się juz w tym roku,czy będzie pomniejszony renata 38 prawo-pracy.net (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie w internecie (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

skromną opinią. windykator123 właśnie dzisiaj dostałam liścik o "długu" w Orange od I-J i jutro wysyłam list do prezesa wg Twoich sugestii :-) jestem w 100% pewna, że nie mama (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

isc do pracy. ty pewnie zarabiasz koło 3 tysięcy. My kobiety jesteśmy w stanie zarobić do 1100zł. a chcąc iść do pracy opiekunka kosztuje nas od 600zł w (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

, myslec o dziecku teraz, jutro i za 10 lat w kazdym dniu wracajac z pracy w domu czeka druga "praca" - a nie tylko pare setkek miesięcznie przelewem. dziecko , to nie osobodzień w (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

100 ZŁ. (PRACOWAŁAM W SOBOTY OD 14:00 DO 24:00 A W NIEDZIELĘ OD 10:00 DO 22:00) PO MINIONYM WEEKENDZIE ZADZWONIŁ DO MNIE PRACODAWCA ( OCZYWIŚCIE PRACOWAŁAM (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

na syna w wysokosci 200,00 zł. Czy mogę starać sie o ich podwyższenie ? Do jakiej wysokości ? W jaki sposob mam to zrobić ? (Claudii) - W jednym z wczesniejszych postow przeczytalam, (...)

1

2

3

4

5

...

21