dodatek za dojazd do pracy 2010 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

dotychczasowe stanowisko pracy,jakie zajmowałam za czym poszłam na urlop.Pozdrawiam. Jestem tu dopiero od dzis na tym forum:-))) Anna prawo-pracy.net Macierzyński wlicza się do lat pracy,czyli (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

nauki. Mam tu na myśli pieniądze na książki, dojazd do szkoły itp. Czy można w jakiś sposób zmusić rodzica do płacenia za naukę, np. przelewając, co miesiąc daną kwotę (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

względu na dojazd do pracy z innej miejscowości) wynosi: 1037,34 Minimalne wynagrodzenie w roku 2011 wzrośnie o 69 zł. Wraz ze zwiększeniem tej kwoty wrosną także inne świadczenia jak (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

! Od 1 stycznia 2009 r. kobiety ubezpieczone, których niezdolność do pracy wypadła w trakcie okresu ciąży nabrały prawa do zasiłku chorobowego przez okres do 270 dni. Zwolnienia (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

przypadku okresu niezdolności do pracy i urlopu trwających dłużej niż 6 miesięcy wymagany okres pracy przedłuża się o ten okres. Okres siedmioletniej pracy w szkole, uzasadniający (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

! Apelujemy do ojców, aby zaczęli poczuwać się do odpowiedzialności za dzieci, które sami spłodzili i mają w związku z tym obowiązek wychować je oraz utrzymać w takim samym stopniu (...)

rozwód z orzekaniem o winie

rozwód z orzekaniem o winie

wiedział) myślałem że będzie dobrze. A tu za kilka dni, kiedy żona poszła na rano do pracy wysłała mi sms-a że zostaje jeszcze na zmianę popołudniową. Ja już wyczułem że coś (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

niezdolności do pracy mimo nieposiadania wymaganego stażu pracy, jeżeli niezdolność do pracy została spowodowana wypadkiem w drodze do pracy lub z pracy. (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

zadł. ok 1000zł jak nie to sprawę kierują do sądu, Dodam, że wpłacałem co miesiąc kwotę taką jaką mogłem od 200zł do 10zł stwierdzili, że za mało i sprawa ma trafić do (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ze nie trzeba ich pisac. I mam problem bo w zeznaniu za 2011 roku skladek na ubez zdrowotne nie wykazano a w 2012 roku wykazałam czy to jest powazny blad? czy grozi mi za to jakas kara jesli te

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

napisać podanie o urlop za ten tydzień lub miesiąc ? Gandralf prawo-pracy.net Sorka za spam :D smola1-1992 Tak Urlop wypoczynkowy jest płatny dostajesz normalne pieniądze takie jak do (...)

Oskarżony o uporczywe uchylanie sie od płacenia alimentów

Oskarżony o uporczywe uchylanie sie od płacenia alimentów

placic i zostawic problem kobiecie na glowie niech sobie sama radzi?I co ty wypisujesz 10-20zl sam bys przezyl za zyle na miesiac?Wezcie sie do pracy i nie marudzcie ze pracy nie ma (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

kulturalnie skryli swoje wlasnosci (ja wlozylem puszke do wewnetrznej kieszeni kurtki) i wsiadlem do stojacego autobusu (bo przystanek byl krancowka). dwoch ze strazy podeszlo do autobusu i (...)

zbyt wysokie alimenty

zbyt wysokie alimenty

. człowiek musi być odpowiedzialny za swoje życie a nie jak napisałaś za błędy bo dziecko nie jest błędem.my nie załamujemy rąk ale pracujemy a mój mąż wyjechał za granicę do (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

o poradę jak mogę właściciela zmotywować do oddania większej kwoty z kaucji oraz do jakich instytucji mogę go zaskarżyć, bo w tym momencie jestem gotowa mu uprzykrzyć życie tak jak on robi (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

...dzwonilam do dzialu kontroli , pisalam e mail'e do kostrubaly, zglaszalam swoje uwagi do managera...a teraz jak wyszla ta afera ze swietami to i do PIPU dzwonilam , do NIKU (...)

Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja

i wysłał do prokuratury czy na Policję. Skończyło się skazaniem w sądzie karnym!!!! Najlepiej więc nie dawać konduktorowi do ręki legitymacji! - nie ma prawa brać do ręki, może (...)

praca w warunkach szkodliwych

praca w warunkach szkodliwych

operatora koparki, spychacza zaliczy do pracy w warunkach szkodliwych. Z góry dziękuję za odpowiedź. lucfran Mam dwa pytania. 1.Dostajemy dodatek za pracę w warunkach szkodliwych (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

rzecz podstawowa, bardziej ogolna niz praktyczna to ksiazka Andrzeja Bałandynowicza pt. Probacja, Wychowanie do wolności.Sa tez inne ale tak doslownie i do konca do kurateli sie nie odnosza.Pozdrawiam

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

szwagierka powiedzila ze zaplaci a ja zadzwonilem do konsultantki avon ze nic nie podpisywalem-w 2007 roku przyszlo pismo ze mam juz do zaplacenia 830 zl, potem wezwanie do grafologa do (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

urlopu? ANETA prawo-pracy.net PRACOWAŁAM OD MARCA 2010 DO 31.12.2010 (UMOWA NA CZAS OKREŚLONY) I OD 01.01,.2011 (UMOWA NA CZAS NIEOKREŚLONY) DO KWIETNIA 2011 (W TYM MIESIĘCZNE WYPOWIEDZENIE (...)

Podwyżka alimentów

Podwyżka alimentów

dzieckiem za kasę??? Wychowanie to nie trud, ale przyjemność. Po to chciałam być matką i nie wyobrażam sobie żeby mi ktoś za to płacił. Utrzymanie finansowe dzieka należy do obowiązku (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

pszyjechala to podpisała umowę zliecenia.A umowy o pracy nie dostałam. Pracodawca powiedial mi ze policzy ilie za 3 miesionca mojej pracy mam opłacić ZUS ,i powiedial ze za każdy (...)

Pomoc dla samotnego rodzica

Pomoc dla samotnego rodzica

pracę 600,- alimenty 353,- zasiłek rodzinny 2053 PLN Otrzymuję także dodatek mieszkaniowy w kwocie 250,- zł. Przez 12 m-cy, tj. od września 2009 do września 2010 Państwo spłacało (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

do 2 lipca czy do 18 lipca? bo juz 02 lipca był tez moim ostatnim dniem pracy. czy pracodawca rozliczy sie ze mna za lipiec za 2 dni czy zaplaci mi do 18 lipca, mimo ze (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

policealnym.Czy to prawda ze za kazdy przepracowany miesiac dodaje sie 1,5 dnia urlopu? Urlopu przysługuje 20 dni w ciągu roku. Kazdy urlop powinien byc wykorzystany za dany rok do konńca (...)

Reklamacja butów - zwrot gotówki

Reklamacja butów - zwrot gotówki

powiedziała że musi porozmawiać z kierowniczka i da mi znać.oczywiście zadnego odzewu z ich strony wiec pofatygowałam sie do sklepu poraz kolejny i zaś nie zastałam kierowniczki dostałam natomiast (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

szanowne Panie wzięły się do pracy,cały czas słyszę "idę do sądu o podwyższenie alimentów,niech płaci",pytam"a Ty pracujesz" i tu słyszę "nie,po co mam pracować za 500 (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

MIESZKANIA KTÓRE NALEŻAŁO DO OJCA MOICH DZIECI. ON ZABRAŁ WSZYSTKO Z TEGO MIESZKANIA I PRZEWIÓZŁ DO DOMU SWOICH RODZICÓW.KOSZMARNY ROZWÓD TRWAŁ PRAWIE 2 LATA. JA PRZEŻYŁAM W TYM CZASIE (...)

Fundusz alimen.

Fundusz alimen.

rodzinny na dzieci + dodatek do zasiłku ( tj. 86zł + 340zł ) jeżeli dochód na 1 członka rodziny nie przekracza 504 zł/mies., ale tylko przez 1 rok czyli do maja 2005 r. jeśli nadal (...)

1

2

3

4

5

...

11