dochód z 1 ha przeliczeniowego w 2010 r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

witam JESTEM ZATRUDNIONA OD 21 LISTOPADA 2010 NA CZAS OKRESLONY NA 2 LATA. W STYCZNIU ZASZLAM W CIAZE I OBECNIE JESTEM NA ZWOLNIENIU OD 20 KWIETNIA. W ZWIAZKU Z TYM MAM PYTANIE (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

sytuacje i czekam na jakieś wskazówki z Waszej strony: Wynajmuję (a raczej wyrozumowywałam) 3 pokojowe mieszkanie w Warszawie wraz z 2 koleżankami. Z właścicielem podpisałyśmy (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

- będzie musiało być zgodne z rozporządzeniem ministra zdrowia z 14 września 2010 r. Pisemny wniosek o becikowe trzeba złożyć w urzędzie gminy lub w ośrodku pomocy (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

dłużej niż do ukończenia 21 roku życia, lub do24 roku życia, jeżeli kontynuuje naukę w szkole lub w szkole wyższej. Zasiłek wynosi 68 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zgodnie z art. 191 par. 1 (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej (...)

zachowek

zachowek

, a majątek po sobie przekazał w całości babci. Dodam, iż mój ojciec zmarł w 1999r. a dziadek w 2012r. Dziadkowie mieli tylko 1 dziecko - czyli mojego ojca. Chcę (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

2005r. jesteśmy w separacji (syg.Akt).Obecnie toczy się sprawa rozwodowa w Sadzie Okręgowym w P XIV Wydział Cywilny z siedziba w P(syg.Akt ). Od początku małżeństwa (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

sie ( z emerytury). Od lipca mama z babcia sa zmuszone wyprowadzic sie i ja zostaje w tym momencie bez srodkow. Czy jest mozliwosc dotacji z panstwa ( jakich?) i jak wyglda w (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę 1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja (...)

firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

00-00-2002 r. a jego przedawnienie nastąpiło w dniu 00-00-2005. W związku z powyższym nie widzę podstaw do zapłaty żądanej kwoty wraz z odsetkami za zwłokę. Jednocześnie (...)

Krus chce mi cofnac ubezpieczenie od 2006 roku!

Krus chce mi cofnac ubezpieczenie od 2006 roku!

na tym gospodarstwie. Matka zmarla w 2000 roku. Na gospodarstwie mieszka nadal moj ojciec. Powierzchnia gospodarstwa wynosi 27,61 ha (29,7935 ha przeliczeniowego). Dnia 7.10.2005 roku (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

co jakiś czas popijaliśmy piwko. W tym momencie z nieoznakowanego wozu wyłażą 3 pały i mówią że za picie w miejscu pub otrzymamy po mandaciku. Po czym jeden z nich powiedział (...)

jakie są kryteria dochodowe uprawniające do świadczeń na dzieci?

jakie są kryteria dochodowe uprawniające do świadczeń na dzieci?

zasiłku stałego w wysokości 444 zł, kwotę dochodu z 1 ha przeliczeniowego w wysokości 207 zł. Podstawa prawna:  - art. 9 ust. 8 ustawy z 12 marca 2004 (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

tego lokalu ? Karolina Witam od 1971roku jestem zameldowana u mojej mamy , która miała z miastem umowę najmu lokalu . W 2013 roku po wyjściu za mąż przeprowadziłam się z malutkim (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

promocja była. Wzięli odsetki, trochę opłaty w sądzie mnie kosztowały ale i tak się opłacało... kamil72 A ja mam problem z głównym wykonawcą. Jak z nimi walczyć? PiotrMich Piotr (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

sytuacji złożone przez nauczycieli wnioski w okresie wakacji powinny być rozpatrzone w dniu 1 września czyli w dniu , w którym rozpoczynają się zajęcia w szkole." Pozdrawiam (...)

alimenty

alimenty

stałej pracy kinga198610@wp.pl Witam mam pytanie mieszkam w Polsce rozwiodłem się z żoną z 6 lat temu sąd Polski zasądził alimenty płaciłem uczciwie tyle lat z rok temu była (...)

Kruz A ZUS opłaty

Kruz A ZUS opłaty

do tego trzeba mieć 3lata ubezp. w ciągłości i pole powyżej 1 ha przeliczeniowego. ... W pełni zgadzam się z tą opinią. Nie rozumiem dlaczego jedni są gorsi i (...)

Podział majątku

Podział majątku

;lności środki wymienione w art. 31 § 2 k.r.o. Są to:  1) pobrane wynagrodzenie za pracę i dochody z innej działalności zarobkowej każdego z małżonków,  (...)

Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

? Więcej artykułów i porad prawnych w kategorii Prawo mieszkaniowe e-prawnikpl Ja mieszkam w pruskim budynku który jest w fatalnym stanie i do generalnego remontu,mieszkam (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

rozpocząć także dziennie 2 kierunek (również 3letnie). Moje pytanie brzmi: Po skończeniu 1 kierunku, tj w 2010 r., przysługiwać mi będą alimenty na 2 kierunek? (W 2010 (...)

ZUS czy KRUS

ZUS czy KRUS

ZUS czy KRUS Witam, Żona otrzymała w darowiźnie przed naszym ślubem 1.28ha przeliczeniowego pola. Z dniem 31 sierpnia 2010 zamknąłem własną działalność gospodarczą (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

pow. 10,11 ha i 10,59 ha. Uzyskali nadto pisemną deklarację (...) Agencji Handlowej P. sp. z o.o. z siedzibą we W. o udzieleniu im poręczenia za zobowiązania wobec wnioskodawcy (...)

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

wysokości przeciętnego dochodu z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 2 ha przeliczeniowych ustalonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na podstawie przepisów (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

września 2015 r, z dniem 1 września 2017roku , w tym okresie miałam 1 dzien urlopu bezpłatnego. Czy 1 września 2017r będę miała przepracowane równe 2 lata (...)

Najdroższe marki świata

Najdroższe marki świata

. Walmart Wartość w 2011 r.: 36,2 mld USD Wartość w 2010 r.: 41,4 mld USD Pozycja w 2010: 1. Kraj pochodzenia: USA 2. Microsoft Wartość w 2011 (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 kkw. (...)

Moje zarobki a alimenty na dziecko mojego męża

Moje zarobki a alimenty na dziecko mojego męża

proponuje wystapic z wnioskiem do sadu o ustalenie kontaktow z dzieckiem to napewno korzystnie wplynie na sprawy alimentow gdyz zainteresowanie ojca z dzieckim jest odpowiedzialnoscia z (...)

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

obowiązku płacenia podatku dochodowego. W 2010 roku wynosiła ona tyle samo, co w 2009 czyli 3091,00 zł. Oznacza to, że jeżeli dochód podatnika nie przekroczył 3019 zł, jego (...)

1

2

3

4

5

...

45