dekret z 1946r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

pierwszą sprawe, ubiegam sie o uniewaznienie z tytułu niezdolności do podjecia istotnych obowiązków mąłżeńskich [po stronie męża, bardzo Cie proaszę o pomoc, bo boje sie że nic z tego (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

Najwyższego z dnia 9 czerwca 1976 r. III CZP 46/75, OSNCP 1976/9 poz. 184. 17. Uchwała Pełnego Składu Izby Cywilnej SN z dnia 09.06.76 r. OSN 1976/9 poz. 184. 18. Dekret (...)

Biegły sądowy

Biegły sądowy

postępowań prowadzonych na podstawie ustawy, mają zastosowanie przepisy dekretu z dnia 26 października 1950 r. o należnościach świadków, biegłych, stron w postępowaniu sądowym (Dz. U. Nr (...)

"Rozwód w Kościele"

małżeństwa mają prawo małżonkowie i promotor sprawiedliwości. Po złożeniu skargi powodowej przewodniczący trybunału wydaje dekret o przyjęciu lub odrzuceniu pisma skargowego. Z chwilą (...)

Prawo karne amnestia

Prawo karne amnestia

mi na dwa lata. samochód mam wzięty na kredyt, nikt z rodziny nie ma prawka, straciłem prace czy ktoś ma jakis pomysł jak sie z tego wykaraskać. minął już prawie rok jak mi zabrali marek (...)

Dekret Bieruta - czy należy się zachowek?

Dekret Bieruta - czy należy się zachowek?

oddzielający dom od drogi; W-wa Stare Włochy). Po spisaniu testamentu przez mojego dziadka w latach '80 rozliczyłem się ze spadkobiercami testamentu z zachowka, który to został wypłacony. Spadkobiercy

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

tej tematyce gdyz korzystal z bogatego doswiadczenia swego kolegi adwokata z ktorym wspolnie wynajmowali pokoje na kancelarie. Generalnie nikt nie moze autorytatywnie stwierdzic czy ktos dostanie (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

. filecik59 Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy działania żony i komornika (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu spełnienia (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

okres ciąży Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. od 1 stycznia 2009 r. okres zasiłkowy dla ubezpieczonych, których niezdolność do pracy przypada (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

wezwanie za nie oplacona fakturę z 1999 r. 191.76zl do zapłaty z odsetkami i kosztami. Podzielcie się tym co zamierzacie zrobić. Domyślam się, ze nie będziecie płacić. Ale czy kontaktować (...)

zachowek

zachowek

kontaktów od 1967r. Brak jest z ich strony jakichkolwiek zainteresowań, opieki i pomocy. Jestem córką spadkodawcy. Spadkodawca ma żonę i jednego pasierba; oraz dwie córki z poprzedniego (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

pracodawca odpowiadaja za uprzednie zobowiazania solidarnie. W wyroku z 7 lipca 2000 r., III ZP 16/00 (OSNAPiUS z 2000 r. nr 23, poz. 847) Sad Najwyzszy przychyla sie do odpowiedzialnosci (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

przeprowadzić sie do chłopaka z dzieckiem i z nim zamieszkać. Czy ja mam obowiązek płacenia na nią alimentów w takiej sytuacji? i czy jak założę sprawę sądową to kto pokrywa koszty? bardzo (...)

Odmowa przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy.

Odmowa przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy.

niezdolności do pracy z uwagi na brak poprawy stanu zdrowia wynikający z charakteru schorzenia opisanego przez lekarza prowadzącego. Jako podstawę sprzeciwu do decyzji ZUS z 24.11.2010 (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. Wyroki w takich sprawach (dotyczących cesji wierzytelności wraz z danymi osobowymi od POLKOMTEL S.A)kilkakrotnie wydawał Naczelny Sąd Administracyjny (m. in. wyrok OSK769/04 z 12.10.2004 r, (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

.) Art. 7 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 217, poz. 1588 z 2006 r.) dell1 (...)

Waloryzacja polisy PZU

Waloryzacja polisy PZU

jesteś zainteresowany taką kwotą? Wstępną, bezpłatną weryfikację dokumentów oraz kontakt z klientem zapewnia: Biuro Wywiadu Gospodarczego z siedzibą w Nowym Sączu, ul. Pijarska 6, 33-300 (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

dlug z 2005 roku i w piatek dostalam z firmy INTRUM JUSTITIA przysylaja mi odsetki z 5 lat do zaplaty przysylajac tylko kilka dni temu jeden list to juz jest wymuszenie pieniedzy z allegro (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania na urlopie (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

pracy w szczególnym charakterze nie wlicza się urlopow dla poratowania zdrowia tylko z okresu miedzy 01.07 2004 r a 31.10.2005 r. a natomiast zwolnienia lekarskie po 1 lipca 2004r.Wiec musimy (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

2010r. Tam pracowalam do grudnia 2013r. Pozniej mialam rok przerwy. Nowa prace zaczelam w grudniu 2014r. Pracowalam do czerwca 2015r i sie zwolnilam. Wszystko zostalo rozliczone lacznie (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

temu /połowa listopada 2005/ otrzymałem "Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym" z 2005r. wraz z pozwem i zlożonymi w sadzie załącznikami. Łącznie z odsetkami i (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

znalazla sobie inny obiekt zainteresowan .... doslownie zostalem wyrzucony z domu .pogodzilem sie z czasem tez ulozylem sobie zycie urodzila mi sie corka i wtedy sie zaczela jazda z byla zona (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

płacenia alimentow. Moja byla ex z ktora jestem pare lat po rozwodzie robi wszystko by utrudnic kontakt z moim 10-letnim synem. Wyjechała najpierw z miasta poznala faceta zaszla z (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

a powinnaś dostawać od 105 do 115 przynajmniej u mnie tak jest. Nata prawo-pracy.net same capy z was który przez u owarte. ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie (...)

brak splaty pozyczki i nie otrzymanie umowy spolki

brak splaty pozyczki i nie otrzymanie umowy spolki

kwoty, w związku z powyższym powództwo uważam za konieczne i zasadne. Załączniki: 1) Odpis pozwu, 2) Umowa pożyczki, 3) wezwanie do zapłaty wraz z pokwitowaniem odbioru, Sad uzanal brak (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

z kazdego miasta zostalo wyslane do zarzadu pismo o okreslonej tresci z podpisami dziewczyn ze wszystkich punktow z tego miasta(zebrac je lepiej osobiscie bo znow gdzies utkwi) to dalo by to (...)