darowizny kwota wolna od podatku w 2006 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

znalezieniem informacji, aktualnych zaznaczam na temat kwoty wolnej od podatku na przyszły rok. Prosiłbym o pomoc:) ftr54 Witam. Ile wynosić ma kwota wolna od podatku (...)

Darowizna

Darowizna

obowiązujące od 29.02.2000 do ... Kwoty wolne od podatku: I grupa podatkowa: do 9.057 zł II grupa podatkowa: do 6.838 zł III grupa podatkowa: do 4.607 zł Skala podatku (...)

Kwota wolna od podatku

Kwota wolna od podatku

Kwota wolna od podatku Interesuje mnie kwota wolna od podatku dla zarobków w przedziale: 11 001 - 85 528 zł. Ile wynosi kwota wolna (...)

Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

od darowizny inni 3 lata a ja szczerze mowiąc nie rozumiem tych przepisów, więc prosze o podpowiedz ana_p23@wp.pl [cytat] W 2009 r. dostałam w darowiznie mieszkanie od babci. (...)

Zastosowanie 20% stawki sankcyjnej od otrzymanej darowizny

Zastosowanie 20% stawki sankcyjnej od otrzymanej darowizny

16.01.2014r. 80.000 zł Darowizna z dnia 29.01.2014r. 67.500 zł Kwota wolna od opodatkowania 9.637 zł Zwolnienie określone w art. 4 ust. l pkt 5 ustawy o podatku od (...)

Sprzedaż częsci mieszkania

Sprzedaż częsci mieszkania

w podatek od darowizny. Jest jakaś kwota wolna od podatku w przypadku darowizny pomiędzy krewnymi, ale nie pamiętam kwoty. Bez dokładnego zbadania (...)

zachowek

zachowek

zapisać swoje mieszkanie w testamencie, ale czy moje rodzeństwo ma w takim przypadku prawo do zachowku? Jeżeli tak to w jakiej części? arystarch1 To zależy, czy mieszkanie wyczerpuje (...)

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

spółdzielni od 13 lat i jestem w tym mieszkaniu zameldowana.Chodzi o to żeby uniknąć płacenia 19% podatku od sprzedaży. katarka aby prawidłowo odpowiedzieć na to pytanie, muszę (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

. Może to być równie dobrze 3 lata jak również 10 lat. Nie zwalnia to jednak w żadnym stopniu od odpowiedzialności za dług. Jeżeli więc po 30 latach od dnia, w którym Panu (...)

Podatek od darowizny

Podatek od darowizny

wspomnialas. Anga Mam podobny "problem". Otrzymałem mieszkanie od dziadka w drodze umowy darowizny. Nie musiałem płacić podatku od darowizny pod warunkiem mieszkania (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

majątkowego na własne cele mieszkaniowe, począwszy od dnia odpłatnego zbycia, nie później niż w okresie dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło odpłatne (...)

jak ominąć podatek od spadku i darowizn?

jak ominąć podatek od spadku i darowizn?

i darowizn. Kwota wolna 9.637zł. powyżęj tej kwoty do 10.278zł. 3% od 10.278zł. - 20.556zł. 5% powyżej 20.556zł. 7%. W tym podatku jest dużo ulg i zwolnień np. gospodarstwo (...)

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

(NAPRAWDĘ WYSOKICH) IZA [cytat] Czlowieku zaplac ten rachunek+odsetki, bo sie od Ciebie nigdy w zyciu nie odczepia. W 2004 roku dostalam dokladnie takie samo pismo, w ktorym komornik (...)

Procedura sądowo-spadkowa. Podatek spadkowy od mieszkania dla II grupy spadkobierców.

Procedura sądowo-spadkowa. Podatek spadkowy od mieszkania dla II grupy spadkobierców.

zapłaceniem w całości podatku od wartości mieszkania? 4. Jakie są aktualne stawki podatku spadkowego dla II grupy spadkobierców? Jesli sprzedam mieszkanie przed upływem 5 lat (...)

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

? chodzi o weryfikację metodyki wyliczenia podatku): Wartość masy spadkowej z 2006 r.: 200.000,- Udział ojca: 1/5, tj. 40.000,- (od tej kwoty ojciec zapłacił podatek od spadku), Wartość (...)

Mieszkanie - kupno czy darowizna??? Kto WIE - niech pomoże!!!

Mieszkanie - kupno czy darowizna??? Kto WIE - niech pomoże!!!

uzupelnieniu porady od pyrda :) do 100m2 jest wolne od podatku w 1 grupie podatkowej (a rodzicie i dzieci sa w tej grupie). koszty notarialne niestety dosc wysokie (od (...)

darowizna - jakie koszty?

darowizna - jakie koszty?

Pozdrawiam. Rzepkowska Od 01.01.2007 jesteśmy zwolnieni z podatku od darowizny w najblizszej rodzinie warunkiem jedynie jest złożenie odpowiedniego oświadczenia w urzędzie (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

dłużej niż do ukończenia 21 roku życia, lub do24 roku życia, jeżeli kontynuuje naukę w szkole lub w szkole wyższej. Zasiłek wynosi 68 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku (...)

kwota wynagrodzenia wolna od poboru

kwota wynagrodzenia wolna od poboru

kwota wynagrodzenia wolna od poboru Komornik "wszedł" mi na wynagrodzenie za pracę. Z kwoty brutto w wysokości 3.375 zł pobrane zostały zaliczki na poczet podatku i ZUS w (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

. osoba dokonująca czynu określonego w art. 191 par. 1 k.k. w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. jolanta.koltunik Chętnie (...)

KOMORNIK

KOMORNIK

grzecznościowy ruch a oni chcieli zrobić z tego dramat sc23175 mam zlozony wniosek w zusie oraty. 8.12.2009 wplacilem komornikowi 4500 zl.na rzecz zusu .sprawa w zusie jest w toku.pani prowadzaca (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

po upływie 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym decyzja została wydana. Emi Zobowiązanie podatkowe, w myśl art. 70, przedawnia się z upływem 5 lat, licząc od (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

efektem uzyskanej porady prawnej. Mój obowiązek alimentacyjny trwał 10 lat: 2001 - 2011 i żaden sąd tego obowiązku nie uchyli. Natomiast w roku 2017 tym, czyli w siedem lat od usamodzielnienia (...)

sprzedaż/zamiana mieszkania przed upływem 5lat

sprzedaż/zamiana mieszkania przed upływem 5lat

. natomiast jesli sprzedam i zaraz kupie inne, czy zamienie sie na inne tego podatku nie bedzie. Czy to prawda? Teraz musze sprzedac mieszkanie gdyz potrzebne sa mi pieniadze na zachowek a to duza kwota (...)

postepowanie spadkowe

postepowanie spadkowe

mozna od razu przekazac darowizna, czy trzeba odczekac jakis czas? (podobno kiedys tak było) 2. czy darowizna wolna od podatku jest rowniez dla wnukow? czy nie ma znaczenia wartosc (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

poniedzialek). wtedy wystap o zwrot. marta Zgodnie z art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w przypadku, gdy kwota podatku naliczonego, o (...)

czy komornik ma prawo zająć zwrot podatku osobie samotnie wychowującej dzieci?

czy komornik ma prawo zająć zwrot podatku osobie samotnie wychowującej dzieci?

tylko wtedy, gdy jest ona wierzytelnością faktycznie istniejącą. Moment powstania nadpłaty zależy natomiast od rodzaju podatku i sposobu jego rozliczenia. W przypadku podatku dochodowego (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

nieostrożnie i miałem zadłużenia w Erze, Idei, w Reiffaisen Bank, w ING i w kilku mniejszych instyrucjach. W przeciągu kilku lat dostałem około 40 pism od przeróżnych (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

widywałam tylko w dniu kiedy je kupiłam, potem nawet w święta dziecko przysyłane było w za małych i podartych ciuchach. Dodatkowo mąż opłacał przedszkole w kwocie 200zł. (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

dokumentach Czyli w brifie jest firma a ja zakupiłem pojazd od kolejnego włascicela ( niemca ) Pan w US kazał mi przynieść fakture miedzy Niemiecka firmą a Niemcem. Dopytywałem sie w (...)

1

2

3

4

5

...

13