Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • darowizna samochodu????22 Czerwca 2005

  witam!!!!!! mam pytanie: Mam rodzine zagranica. Moja chcrzesna chce mi kupić samochód na urodziny no i się pojawia problem jak to jest z ta darowizna (czy wogóle jest możliwa) i czy coś bede musial (...)

 • darowizna samochodu 16 Września 2011

  Mój tato chciałby mi sprzedać swój samochód, ale nie wiem jak należy to rozwiązać. Czy jest możliwe abym po kupnie tego auta był właścicielem tego auta a ojciec współwłaścicielem a przy okazji żebym (...)

 • darowizna samochodu od teściów28 Sierpnia 2013

  Proszę o pomoc jak czytać przepisy dotyczące darowizny w takiej oto sytuacji. Teściowe są razem właścicielami samochodu, który darowizną chcą przekazać żonie i mnie - też wspólnie, tak będzie (...)

 • Darowizna samochodu, czyli jak "bezpoleśnie" pozbyć się współwłaściciela9 Października 2012

  Witam i proszę o poradę. Jestem współwłaścicielem samochodu o wartości rynkowej ok. 7000-8000 zł (16-letnia mazda 323f ba). Drugim współwłaścicielem jest osoba zupełnie ze mną nie spokrewniona (...)

 • darowizna połowy samochodu24 Maja 2004

  Mój narzeczony kupił samochód i chce mi podarować połowę. czy jest to możliwe, jakie opłaty trzeba wnieść i jak wygląda potem rejestracja tego samochodu. (ja wystepowałabym w roli współwłaściciela). (...)

 • współwłasność samochodu15 Lipca 2005

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji samochodu, została mi juz tylko wizyt w Wydziale (...)

 • Spadek z zagranicy7 Marca 2011

  Zacznę najścislej jak sie da aby opowiedzieć przypadek który mnie spotkał. Miałem ojca za granica ( w europie ) nie miałem z nim kontaktu przez około 15 lat ( mam 28 ) ostatnio rodzina ojca poinformowała (...)

 • Mieszkanie w spadku23 Kwietnia 2004

  Rodzice chcą przekazać dzieciom mieszkanie kupione od gminy.Co jest korzystniejsze finansowo : darowizna czy zapis w testamencie. (mirek) Rodzice ( osobno ojciec, osobno matka ) maja prawo przekazać dzieciom (...)

 • sprowadzanie samochodów6 Lipca 2004

  Co musze zrobic aby sprowadzic auto z niemiec, kupione od niemca bezposrednio z domu, co jest wymagane na granicy??? (robert) Nic nie jest wymagane na granicy. Bierz furę grzej i rejestruj w Polsce. miki maus Najważniejsze (...)

 • Darowizna w trakcie małżeństwa16 Marca 2004

  W trakcie małżeństwa moi rodzice darowali nam samochód -na mnie i na żonę. Żona chce się teraz ze mną rozwieźć (poznala kogos). Czy mogę jakoś udowodnić ze ten samochod jest jednak od moich rodziców (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane