Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Darowizna pieniężna a zakup auta19 Sierpnia 2013

    Witam Opis sytuacji: Kupujemy z żoną nowe auto powiedzmy za 100tyś. 40tyś dokłada teść jako darowizna dla córki (żeby uniknąć podatku od darowizny). Reszta to środki wspólne. Jak postępować, (...)

  • darowizna pieniężna 201220 Lutego 2012

    Czy darowizna od mojego ojca lub matki musi zostac przelana na moje konto? Chodzi o to ze są to pieniadze ktore wydam na zakup mieszkania, czy w takim wypadku mama lub tata moge przelac te pieniadze na konto (...)

  • Darowizna pieniężna dla dziecka15 Lipca 2010

    Witam, chciałabym przekazywać mojej dorosłej córce co miesiąc pewną kwotę w formie darowizny. Czy mogę to sobie jakoś odpisać od podatku? Jeśli tak, to jak to zrobić?

  • Darowizna pieniężna - podatek11 Października 2009

    Córka sprzedała swoje mieszkanie.Kupujący wpłacili pieniądze na nazwisko córki ,lecz na wspólne konto z ojcem.Pieniądze te maja być darowizną córki na rzecz rodziców.Czy należy te pieniądze przelać (...)

  • Darowizna pieniężna w najbliższej rodzinie21 Maja 2010

    Witam, chcę przekazać darowiznę rodzeństwu (mama przepisała mi mieszkanie, a teraz chcę oddać rodzeństwu ich część).Jak powinna wyglądać umowa darowizny? Czy muszę wyszczególniać, na jaki cel darowizna (...)

  • Darowizna pieniężna na zakup mieszkania16 Grudnia 2013

    Witam, Moi rodzice chcą dokonać dla mnie darowizny pieniężnej na zakup mieszkania. Kwotę darowizny jednak rozkładają na 6 rat dokonywanych w różnych odstępach czasu przez okres 8 miesięcy. Czy każdorazowo (...)

  • darowizna pieniężna - komu przysługuje zwolnienie podatkowe ??23 Lutego 2011

    Zgodnie z przepisami darowizna podlega opodatkowaniu. Wysokość podatku zależy od tego, kto cię obdarował. Całkowite zwolnienie z podatku dotyczy wyłącznie najbliższej rodziny i obejmuje małżonka, (...)

  • Darowizna pieniężna od żony dla męża4 Czerwca 2013

    Witam. W niedługim czasie zamierzam przelac na konto mojego męża znaczna sume pieniedzy (ok 60 tys zł), ktora dostalam w darowiznie od mojego ojca ( odpowiedni formularz zwalniajacy mnie od podatku zlozylam (...)

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane