Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • problemy ze spadkiem9 Listopada 2010

  Witam, jest to mój pierwszy post tutaj, (choć często czytam to forum gdy potrzebuję treściwych informacji prawnych) więc proszę wybaczyć jeśli zamieściłem go w złym dziale. Mój problem polega na tym, (...)

 • gdzie szukac pomocy10 Listopada 2013

  Witam. od kilku lat siostra strasznie awanturuje się w domu i ten stan się ciągle pogarsza. Codziennie są kłótnie, siostra wyzywa rodziców, klnie ich, grozi im, rzuca się do bicia. Mysle ze (...)

 • Darowizna od szwagra25 Września 2012

  witam bardzo prosze o konkretną odpowiedż mój tato przeprowadzał spadek po zmarłych rodzicach sąd wydał posstanowienie że gosp,rolne o pow,2,7(w tym dom i pom,gosp)należą się po 1/3 tatowi i (...)

 • Skarga pauliańska - czy jest szansa wygrania?26 Kwietnia 2003

  Dłużnik jest mi winien ponad 20 tysięcy zł. Jest wyrok z klauzulą wykonalności ale komornik nic nie może zrobić bo dłużnik nie ma majątku (rozdzielczość majątkowa z żoną, w biurze stary komputer, (...)

 • Darowizna nieopadkowana31 Stycznia 2002

  W ktorejs z gazet znalazłam informacje jak wytłumaczyc sie przed skarbowką skad mielismy pieniadze na mieszkanie: "Są 3 wyjścia, która można zastosować jednocześnie: - pożyczka (nieopodatkowana do (...)

 • Darowizna w gotówce16 Stycznia 2012

  Witam serdecznie Otrzymalem od siostry darowizne w kwocie 80 tys zl w gotowce i natychmiast wplacilem je do mBanku (wplacalem w transzach okolo 2000 zl), a pozniej na lokate o wartosci 80 tys. (...)

 • współwłasność samochodu15 Lipca 2005

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji samochodu, została mi juz tylko wizyt w Wydziale (...)

 • przepisanie domu29 Lipca 2004

  Rodzice mojego meza przepisali mu dom i działke czy ja jako zona mam do tego jakies prawa (katarzyna) Darowizna nie wchodzi w skład majątku wspólnego a więc dom i działka jest własnością (...)

 • Spadek z zagranicy7 Marca 2011

  Zacznę najścislej jak sie da aby opowiedzieć przypadek który mnie spotkał. Miałem ojca za granica ( w europie ) nie miałem z nim kontaktu przez około 15 lat ( mam 28 ) ostatnio rodzina ojca poinformowała (...)

 • Mieszkanie po rodzicach26 Czerwca 2007

  Mam pytanie w związku z mieszkaniem po nieżyjących rodzicach. W chwili obecnej mieszka tam moja siostra i nie sądzę, zeby kiedykolwiek się stamtąd wyprowadziła. Wcześniej się usamodzielniłam,załozyłam (...)

< >

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane