Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek27 Września 2002

  śmierci starać sie o decyzje co pewnie nie jest proste, moge stracić to mieszkanie?? prosze doradzcie . Jakieś przepisy regulujące prosze na maila i.iskra@wp.pl Marek gdańsk a jeśli nie ma zameldowania (...)

 • Darowizna25 Lutego 2001

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac i jak ich uniknac. (Piotr) Podatek : jeżeli (...)

 • zachowek 26 Kwietnia 2009

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, ale w perspektywie czasu nasz wspolny dorobek jest (...)

 • Alimenty na dziecko2 Sierpnia 2007

  300-500 złotych. Uwaga: w Sądzie musisz przedstawić koszty jakie ponosisz na dziecko ( np. rachunki za ubrania, artykuły szkolne, żywienie, lekarstwa za przedszkole itp.) więc zacznij je gromadzić (...)

 • Darowizna mieszkania dla syna od rodziców, jakie prawa prawa żony?8 Lipca 2007

  Rodzice chcą przepisać dom dla mnie. Z żoną nie mamy rozdzielności majątkowej. Jak dokonać przepisania domu aby był on wyłącznie moją własnością? Żona posiada swoje mieszkanie nabyte w drodze darowizny (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej14 Lipca 2004

  ograniczeniem praw? czy moge sie starac ew.rowniez oto?czy jak np kiedys uda nam sie jednak zejsc beda mogla na nowo przywrocic mu te prawa i odciazyc z alimentow? na dzien dzisiejszy nie wiem jak (...)

 • Darowizna mieszkania11 Kwietnia 2006

  Mama moja ponad 5 lat temu zapisała mi mieszkanie w formie darowizny u notariusza mieszkanie społdzielczo-własnosciowe.Nie mam rodzenstwa,poniewaz moj brat zmarł poł roku temu.Zostawił dwoje dzieci.A oto moje (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca10 Listopada 2001

  przejsciach. Niestety, mamy klopoty z byla zona mojego partnera. Mimo niewielkich dochodow wciaz otrzymuje pozwy o podwyzszenie alimentow na dzieci. Ostatnio sad ustalil wygasniecie obowiazku alimentacyjanego (...)

 • Podwyższenie alimentów22 Lipca 2004

  sprawą ojca i matki w równym stopniu. Mój kolega płaci na 8-miesięczne dziecko 1500 PLN alimentów!! Czy naprawdę matka wydaje miesięcznie na córkę 3tyś zł? (zakładam, że ona również (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście29 Października 2008

  wiecej bym chcial otrzymywac poniewaz pieniadze laza na koncie na przyszlosc dzieckanp studia czy dolozenie pieniedzy na mieszkanie. czas pomyslec o podwyszce. mama alimenty.pl 1000zl na (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane