Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy matka odpowiada materialnie za dług odziedziczony przez dziecko ?22 Lipca 2014

  Znajomej zmarł mąż; w spadku pozostawił dom oraz długi. Spadek przeszedł na jego żonę oraz dwójkę małoletnich dzieci, został przyjęty wraz z dobrodziejstwem inwentarza. Mam następujące pytanie: (...)

 • Alimenty na studiach17 Lipca 2014

  Dzień dobry Jestem studentką studiów dziennych i nie mogę podjąć pracy. Mam problem z utrzymaniem się samemu. Moja mama niestety nie może zapewnić mi sumy potrzebnej nawet na opłaty.Mieszkam z siostrą (...)

 • Domyślnie Wynajmujący chce się pozbyć najemców7 Lipca 2014

  Witam. Mam problem z najemcą domu. Dom jest 5-pokojowy, w którym aktualnie znajduje się ja (mam umowę), jeden chłopak i dziewczyna (oboje bez umowy). Płacę regularnie rachunki i czynsz (jednak nie (...)

 • Domyślnie Wynajmujący chce się pozbyć najemców7 Lipca 2014

  Witam. Mam problem z najemcą domu. Dom jest 5-pokojowy, w którym aktualnie znajduje się ja (mam umowę), jeden chłopak i dziewczyna (oboje bez umowy). Płacę regularnie rachunki i czynsz (jednak nie (...)

 • ogrzewanie w czynszu3 Lipca 2014

  W umowie najmu mieszkania ustaliliśmy, że w czynszy będą wliczone opłaty za ogrzewanie i odprowadzanie ścieków (własna kotłownia i szambo). Czynsz oscylował w granicach 3 % wartości odtworzeniowej (...)

 • spadek i długi po babci 23 Czerwca 2014

  witam, zaczne od początku : w 2010 r. umarła moja mama, po śmierci zaczeły dochodzić do mnie informacje o długach , które zaciągneła z moim ojcem. Mieszkała w małym miasteczku ,,dobrzy ludzie '' przekazali (...)

 • Rozwód, długi, mieszkanie5 Czerwca 2014

  Witam. Zacznę od tego, że w mieszkaniu moich rodziców dług wzrósł do takiej kwoty, że wykluczyli nas ze spółdzielni. Znaleźli się tacy ludzie, co stwierdzili, że zamiana mieszkań będzie dobrym wyjściem. (...)

 • lokal w prywatnej kamienicy3 Czerwca 2014

  Witam. Poniżej opiszę moją sytuację mieszkaniową: Mieszkam w kamienicy prywatnej, niegdyś była ona pod zarządem miasta i to własnie z nim miałam podpisaną umowę najmu. Kamienica została sprzedana jednej (...)

 • Sprzęt pod zastaw zadłużenia .27 Maja 2014

  Dzień dobry. Od pewnego czasu zawiesiłem działalność gospodarczą ( Pub ) . Dzierżawcy zalegam za czynsz , i w ramach że spłacę zostawiłem mu sprzęt nagłaśniający i wyposażenie lokalu. (...)

 • Rzekomy pościg i nie zatrzymanie się do kontroli21 Maja 2014

  Witam bardzo serdecznie. Mam pewien problem mianowicie jakiś czas temu jechałem do sklepu samochodem mając rękę w gipsie(przedramie) i specjalnie przed tym upewniłem się czytając trochę w internecie czy (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.