czyn karalny z art. 13 1 w zw. z art.280 1 k.k. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


SN  postanowienie

SN postanowienie

norm prawa procesowego. Prawidłowo zatem uczestnicy wskazali jako naruszone art. 378 § 1 i 382 w zw. z art. 13 § 2 KPC. Jak przyjął Sąd Najwyższy na gruncie (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

rozumiem Twój problem i doskonale wiem jakie są koszty utrzymania w Warszawie. Byle kawalerka kosztuje 800-1000, w ktorej przeciez nikt Cie nie zamelduje. Nie mozesz w zwiazku z tym (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z (...)

czy ja idę do więzienia ???

czy ja idę do więzienia ???

, przy czym przyjmuje w ramach zarzucanego mu czynu, iż stanowi on występek z art. 286&1kk w zw. z art.286&3kk i za to na mocy art (...)

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk Witam. Mam pytanie odnośnie przestępstwa popełnionego w (...)

Kradzież, Pobicie

Kradzież, Pobicie

stłuczenia i otarcia naskórka nosa co stanowi rozstrój zdrowia na okres poniżej 7 dni przy czym występek ten stanowi występek o charakterz chuligańskim jest jeszcze coś pod spodem tj.o czyn z (...)

pobicie z \

pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

kumulacja art. 159 kk. z art. 158 § 2 ? ponieważ pojawia się już skutek. Wówczas kwalifikacja będzie łączna na podstawie art. 11 § 2 kk. Może być również kumulacja (...)

może Wy mi pomożecie

może Wy mi pomożecie

to zinterpretować ??? W liście było napisane tak: (...) , przy czym czyn stanowi wypadek mniejszej wagi, tj. o czyn z art.286&3kk. ORZEKA 1. oskarżonego (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

promocja była. Wzięli odsetki, trochę opłaty w sądzie mnie kosztowały ale i tak się opłacało... kamil72 A ja mam problem z głównym wykonawcą. Jak z nimi walczyć? PiotrMich Piotr (...)

286 paragraf 1 k.k

286 paragraf 1 k.k

286 paragraf 1 k.k Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy popełniając czyn karalny z art. 286 paragraf 1 k.k na cudza niekorzysc na kwotę 875zł, (kwota (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie (...)

Art 18 3 kk

Art 18 3 kk

usłyszałam zarzuty ze działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w zamian za obietnice wynagrodzenia choć nikt mi nic nie obiecywał za ten dzień. Postawiono mi zarzut o czyn (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

prowadzonej przez administratora danych działalności gospodarczej, przetwarzanie danych w takim przypadku jest prawnie dopuszczalne. Administratorem danych - w świetle art. 7 pkt 4 w/w (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej (...)

JAKI GROZI WYROK ZA CZYN ART.270KK ???

JAKI GROZI WYROK ZA CZYN ART.270KK ???

JAKI GROZI WYROK ZA CZYN ART.270KK ??? JAKI GROZI WYROK ZA CZYN Z ART.270KK&1 JEŻELI TA OSOBA MA JUŻ WYROK ZA CZYN Z ART.286KK(WYROK (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi (...)

pod w pływem alkoholu

pod w pływem alkoholu

pojazdem zjechał na lewe pobocze spowodował kolizje uderzając w przydrożne drzewo tj. o wykroczenie z art. 86§2 kw w zw. z art. 2 i 19 ust.1 Prawa o ruchu drogowym. I. (...)

Groźby karalne - jak reagować???

Groźby karalne - jak reagować???

czyn z art 190 kk. W każdej chwili może Pan wniosek cofnąć (za zgodą prokuratora do czasu rozprawy, a potem za zgodą sądu, przy czym ponowne złożenie wniosku nie jest (...)

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

wierzyciela. reasumują czy obecny bank w porozumieniu z obecnym wierzycielem pwyczerpali znamiona przestępstwa z art. 284 § 1 lub 2 k.k. i art. 286 § 1 (...)

Służebność

Służebność

przekroczenie granicy w zw. z budową nastąpiło z winy nieumyślnej sąsiada możliwe jest dochodzenie roszczeń z art. 151 k.c., jeżeli zaś z winy umyślnej (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

wprowadzono zmiany w wymiarze urlopu macierzyńskiego. Zgodnie z nowym brzmieniem art. 180 § 1 Kodeksu pracy pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze: 1) (...)

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

? Bardzo mi na tym zależy, ponieważ chciałbym zacząć pracę w uberze/bolcie. W KRK istnieje dokładnie coś takiego: art. 278 § 3 kk w zw. art. 34 § 1 (...)

sprawa o czyn z art 177 1 kk

sprawa o czyn z art 177 1 kk

sprawa o czyn z art 177 1 kk Witam. Mam pytanie dotyczace sprawy o czyn z artykulu 177 1 kk. Około 3 tygodni temu mialam okropną sytuacje. Krotki (...)

 Oszukany przez prokuraturę?

Oszukany przez prokuraturę?

Oszukany przez prokuraturę? Witam. W roku 2007 brat wziął telefon na abonament w Play i sprzedał ten telefon. W roku 2019 prokuratura oskarżyła go o czyn z art. 286 (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

zadłużenia odbyła się sprawa w sądzie. Co z przedawnieniem w mojej sytuacji? Jan W 2001 R ZAŁOZYLEM KONTO BANKOWE W PKO S.A. TYM Z BYCZKIEM DOSTAŁEM LIMIT NA KARCIE (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

, jednemu z rodziców albo opiekunowi prawnemu dziecka; 2) opiekunowi faktycznemu dziecka; 3) osobie uczącej się. Art. 6. 1. Zasiłek rodzinny przysługuje osobom, o których mowa w (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

zwolniona dyscyplinarnie z pracy - poza tym dowiedziałam się, że szefowa złoży w prokuraturze zgłoszenie popełnienia tego czynu zgodnie z art. 267 par. 1. KK próbowałam (...)

Mam mały problem i nie wiem co mam zrobić???

Mam mały problem i nie wiem co mam zrobić???

Mam mały problem i nie wiem co mam zrobić??? Mam mały problem i nie wiem co zrobić? Chodzi mianowicie o to, że popełniłem przestępstwo z art. 278a § 1kk, 275 § 1kk, 276kk (...)

Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk w zw. z art. 270 par 1 kk. Czy mogę być kierowcą zawodowym?

Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk w zw. z art. 270 par 1 kk. Czy mogę być kierowcą zawodowym?

Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk w zw. z art. 270 par 1 kk. Czy mogę być kierowcą zawodowym? Witam, zostałem skazany z art.18 (...)

1

2

3

4

5

...

48