Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Problem z Vat-2425 Stycznia 2011

  Witam Mam problem w Urzędzie Skarbowym z VAT-24. Mianowicie kupiłem samochód od handlarza w Polsce, ale umowę dał mi na której nie był on wpisany jako sprzedajacy lecz wlaściciel samochodu ( czyli (...)

 • Podział majątku26 Lutego 2001

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg czego? Nakładów, aktualnej wartości? Co zrobić jak żadna (...)

 • Problem30 Sierpnia 2011

  Witam, mam mały problem byłam z chłopakiem przez 4 lata mieszkalismy razem u niego, prowadzilismy działalność gospdarcza juz nie wspomne iz z dzialalnosci nie dostalam nic. Kupilismy wspólnie samochód (...)

 • małżonek współwłaściciela utrudnia życie22 Listopada 2010

  Na posesji z dwoma domami jest dwóch współwłaścicieli, których jest to majątek osobisty, gdyż odziedziczyli ją w spadku po rodzicach i umownie (bo nie ma jako takiego podziału na części) jeden współwłaściciel (...)

 • Samochód - współwłaściciel - zniżka ubezpieczeniowa31 Lipca 2006

  Witam Jestem świeżo upieczonym kierowca i dowiedzialem się, że jest możliwość, abym stał się współwłaścicielem samochodu mojego ojca i co z atym idzie ubezpieczenie płacone będzie równiez na moją (...)

 • wyrejestrowanie samochodu7 Kwietnia 2011

  witam, czy są jakieś inne sposoby wyrejestrowania samochodu? Chcę kupić samochód na części, ale nie jestem jeszcze pełnoletni i nie mogę spisać umowy kupna z sprzedawcą. Co może (...)

 • zniesienie współwłasności pojazdu13 Września 2011

  Witam, mam samochód do którego jest wpisany współwłaściciel, za samochód zapłaciłem ja i za koszty używania też, czy jest możliwe że współwłaściciel domaga się (...)

 • rozwód, podział majątku16 Grudnia 2013

  Witam, obecnie oczekuję na rozwód już 5 miesięcy. Mieszkałem z moją żoną u moich rodziców. Wyszykowaliśmy poddasze u moich rodziców (dom jest ich) od podstaw (prąd, posadzki, tynki, panele, meble). Meble (...)

 • Zmiana osoby sprawującej dozór nad zabezpieczonym samochodem. 14 Października 2013

  Witam, jestem w trakcie sporu sądowego z osobą, która posługując się sfałszowanymi umowami, próbuje wyłudzić ode mnie pieniądze. Jestem spadkobiercą osoby na którą umowy zostały zapisane. Pół roku (...)

 • DO MIKAWI-PYTANIE!!!!27 Czerwca 2003

  Jeśli mógłbyś odpowiedzieć to mam jeszcze jedno pytanie odnośnie rozdzielczości majątkowej po rozwodzie( z datą wsteczną). Otóż przeglądałm w internecie odpowiedzi na tego typu forum dotyczące tej (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane