czy wczasy pod grusz�� dla emeryt��w w 2011 r s�� opodatkowane Wyszukiwarka e-prawnik.pl


WCZASY POD GRUSZ

WCZASY POD GRUSZ

WCZASY POD GRUSZ W FIRMIE PRACUJE OD 2007r. Umowę mam na czas nieokreślony nie wiem czy w firmie jest fundusz socjalny czy przysługuje mi ekwiwalent za (...)

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

dowiedzieć, czy ktoś wie jak wygląda to w praktyce i czy w okresie oczekiwania na lokal zamienny przysługują byłej żonie tzw. dodatki mieszkaniowe (zwrot za najm mieszkania). (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sie ja sprzedac nawet za te same pieniadze za ktore ja kupilam od gminy. mamuska487 dzialke kupilam w 2009 roku na przetargu z urzedu gminy. Zlozylam sprawe do sadu w 2011 w pazdzierniku (...)

Dobry adwokat - warszawa

Dobry adwokat - warszawa

?--dostaje alimenty w wysokości 1,100 zł,a siedzi w Stanach.Co to za sąd?gdzie tu sprawiedliwość? Sąd powinien słuchać dwóch stron,nie przedłużać w nieskończoność sprawy ,nie (...)

Wczasy pod gruszą zasady

Wczasy pod gruszą zasady

rodzinom, a także emerytom i rencistom, którzy kiedyś pracowali w danej firmie, w zorganizowaniu wypoczynku. To są tzw. wczasy pod gruszą. grocz Pomoc ze strony pracodawcy polega (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ubezpieczenie. I tu jest problem gdyż w 2011 roku nie uzgledniłam w zeznaniu podatkowym skladek na ubezpieczenie zdrowotne i spoleczne a w 2012 je uwzglednilam gdyz mila pani w (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

w dni ustawowo wolne w punktach bukmacherskich - to jest karygodne.Po co jest Ustawa?Po to żeby ja łamać? Dlaczego MY mamy pracować w Swięta i to w dodatku za tak marne pieniądze? (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

i opiekuńczego, tj. po dniu 13 czerwca 2009 r. W artykule tym omówione zostały ostatnie zmiany przepisów dotyczących świadczeń alimentacyjnych. W dniu 13 czerwca 2009 r. weszła (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

mieszcze się w pólapie 504zł na osobe.Czy nie można w 2010 roku wziąść pod uwage zarobków z 2009r?jak to załatwić proszę o pomoc? Monika K prawo-pracy.net Mam pytanie czy (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

pomoże, zanim pozwolą sobie na jakieś numery, czy dalsze nękanie. I nie dać się !!! bielawica [cytat] Czy o przedstawienie dokumentów prosił Pan PRESCO telefonicznie, czy pisemnie (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

spłacenie rat w takiej wysokości gdyż jestem osobą studiującą i dorabiającą nie duże sumy. Czy w obecnej sytuacji mogę spłacać zadłużenie w ratach po 100zł? Czy (...)

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

poznalam faceta ktory jest dobry dla mnie i dla dzieci fakt ze nie chce jeszcze nic trwalego tworzyc ale dobrze mi ze mam w koncu w kims oparcie a nie tylko lanie i obelgi. Dzieci tez (...)

prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

że nie słyszeli dzwonka, pukania itd- że nikogo w wyznaczonej porze nie było. Policja nie chciała się w to mieszać. Syn w tym czasie miał 2-3 lata i o niczym nie wiedział. marcinek1966 (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

płacić rachunki za pieniądze? Czy musisz zacząć nową firmę? Czy masz niższy projekt pod ręką ze względu na złe finansowanie? Czy będziesz musiał zainwestować pieniądze (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

efektem uzyskanej porady prawnej. Mój obowiązek alimentacyjny trwał 10 lat: 2001 - 2011 i żaden sąd tego obowiązku nie uchyli. Natomiast w roku 2017 tym, czyli w siedem lat od usamodzielnienia (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

. i jaki pozew napisać zeby dziecko miało nazwisko tamtego ojca. dziekuje. maja1991_2009 Dzień dobry. W wrześniu 2011 roku dostałam rozwód byłam wtedy w ciąży, mała urodziła sie (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

poświęcaju im czasu, to może chociąz alimenty zapłącą, czy państwo jest ojcem czy matką dla dziecka? jak byli razem to tatę czy mamę stać było na utrzymywanie dziecka , (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

ktorej bylem zatrudniony na pelny etat ?? Jasiu prawo-pracy.net Mam pytanie ile należy mi sie urlopu??? W 2007 w czerwcu skończyłam szkołe a w pażdzierniku poszłam na staż staż skończyłam (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

. Była malzonka nie jest w stanie zapłacić takiej kwoty a termin upływa 31.07.07. Czy w związku z tym jest możliwość odwolania się? Czy alimenty będą pierwszym zadłużeniem? (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

jest chory itp. Chcialbym starac sie w sadzie o opieke nad dzieckiem, ale jest mozliwe w Polsce wygranie takiej sprawy??? (Artur) Możesz w trakcie trwania sprawy rozwodowej złożyć wniosek (...)

 Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

wiceprezesa, który w marcu 2011 roku zauważył, że wynagrodzenia rady nadzorczej są za wysokie. Dlaczego? Doszedł do nowelizacji tzw. ustawy kominowej. W artykule 29b ust. 2 napisano, (...)

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

postaraj! I nie wprowadzaj ludzi w błąd. yoggi Chciałam się dowiedzieć czy jeżeli otrzymałam spadek po ojcu, który zmarł w 2000r, a mieszkanie zajmowała jego żona, która (...)

Podwyżka alimentów

Podwyżka alimentów

po połowie płacą.... Ojciec też ma prawo do opieki nad dzieckiem, w najgorszym wypadku może je brać do siebie w niektóre dni. Aśka Kobiety chciałby by tylko brać i brać. Mój mąż ma zasądzone (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

dłużej niż do ukończenia 21 roku życia, lub do24 roku życia, jeżeli kontynuuje naukę w szkole lub w szkole wyższej. Zasiłek wynosi 68 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku (...)

Eutanazja

Eutanazja

eutanazje tylko wtedy, gdy łącznie będą spełnione ściśle określone warunki. Czy w Polsce obowiązujące prawo powinno być zmienione w kwestii eutanazji? Czy nie ma potrzeby (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

koszty jakie naliczają w przypadku bezskutecznej windykacji. Potwierdziło się jeszcze w przypadku kilku innych firm z którymi współpracuję. Wszyscy zostaliśmy nabici w butelkę przez (...)

Darowizna

Darowizna

odręczne pismo i dwoje świadków czy trzeba notarialnie filipka59 Witam, czy jeśli moja babcia przepisała w formie darowizny swoje gospodarstwo mojej mamie jakieś 20 lat temu, a zmarła (...)

Składka zdrowotna

Składka zdrowotna

zawiesiłem działalność gospodarczą z uwagi na brak zamówień a ponadto choroba.Uczyniłem to 2.12.2011 r składając zgłoszenie we właściwym UM.Przerwa trwała do 03.2012.W m-cu maj otrzymałem (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

pracuje czy jak podaje ojca w anglii o alimety czy dochody malzonki tez sad wlicza i jakie bym.mogla alimety uzyskac od ojca iwet1983 Czy w przypadku sprawy o alimenty Urząd (...)

długi rodziców

długi rodziców

długi rodziców Czy pełnoletnie dzieci mające własne rodziny odpowiadają w jakiś sposób za długi rodzicow? Czy gdy z rodziców komornik ściągnął już wszystko co się da to czy (...)

1

2