czy w marcu 2012roku będzie podwyżka świadczenia pielęgnacyjnego Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Studiuję, ojciec przestał płacić alimenty

Studiuję, ojciec przestał płacić alimenty

dalszych alimentów do końca edukacji, co mogę zrobić w celu wyegzekwowania ich? Mam 24 lata, skończyłem w tym roku w maju jeden kierunek studiów, a od października (...)

Kwota najniższa krajowa 2012 brutto.

Kwota najniższa krajowa 2012 brutto.

będą wzrastać ale nie w takim tempie jak w tym roku, który był najsłabszy od 20 lat? NSZZ Solidarność zdaje się jeszcze w tamtym roku wysyłało coś do sejmu związanego (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

urlopie chce pójśc na 5 miesięcy na urlop wychowawczy...i tu nie wiem czy bedzie on płatny. Moje dochody to 1800 zł na rękę- mój mąż jest jako domownik w KRUS w domu swoich rodziców. (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

roku szkolnego, aby nie dezorganizować teraz pracy szkoły. Kiedy powinnam złożyć wniosek i zawiadomić o tym dyrektora ? Jeszcze w tym roku szkolnym, czy wystarczy np. w (...)

zachowek

zachowek

zapisać swoje mieszkanie w testamencie, ale czy moje rodzeństwo ma w takim przypadku prawo do zachowku? Jeżeli tak to w jakiej części? arystarch1 To zależy, czy mieszkanie (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ze nie trzeba ich pisac. I mam problem bo w zeznaniu za 2011 roku skladek na ubez zdrowotne nie wykazano a w 2012 roku wykazałam czy to jest powazny blad? czy grozi mi (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

wyjaśnienia. Odpowiedź stanowi dla Ciebie dowód w przypadku, gdy musisz bronić swoich racji. Idąc do komornika w takiej jak opisana przez Ciebie sytuacji piszesz sobie w domu na spokojnie (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

to możliwe? milena35 Czy w przyszłym roku będzie podwyżka płacy minimalnej? Czy są juz jakieś projekty ile będzie tej podwyżki? Rząd zgodzi się na propozycje? (...)

alimenty

alimenty

mi o to że nie mieliśmy ślubu a jednak dziecko się pojawi.. prawo do alimentów mam? jeśli tak to czy mam się o nie strać w Szkocji ? Czy w Polsce? On nigdy nie mieszkał w (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

(sprawdzone i potwierdzone).Prace kończe z dniem 31 czerwca. Czy mam prawo do zasiłku jeżeli mam hektar ziemi w dzierżawie a z ziemi nie korzystam w ogóle. Czy przez to będzie (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

kilkunastu lat 2) nie ma znaczenia , czy podniosłam jedną czy 5 składek, bo przez kilkanaście lat prowadzenia dg wpłaciłam już ok 250.000 zł do ZUS w postaci składek 3) z L4 w (...)

Zasiłek pielęgnacyjny 2011

Zasiłek pielęgnacyjny 2011

niepełnosprawności dla celów:zasiłku pielęgnacyjnego i świadczenia pielęgnacyjnego, czy muszę wybrać tylko jedną opcję? Jeżeli nie dostanę świadczenia pielęgnacyjnego, (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

otrzymywałaś świadczenia (alimenty przez komornika, płacone dobrowolnie czy zaliczka alimentacyjna) i czy miałaś je w ogóle do tej pory przyznane, czy masz rodzeństwo (...)

Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

dokładny adres żony oraz w jakim kościele brany był ślub. Wysłaliśmy i cisza. Jak myślisz czy jest jakaś szansa? Czy Sąd wogóle podejmie się przeanalizowania tej sprawy? Czy (...)

Wyłudzenie alimentów

Wyłudzenie alimentów

finansowe i nie byłem w pełni wywiązać się z obowiązku alimentacyjnego względem mojej córki.Dokładnie w miesiącu lutym i marcu 2013 roku nastało zadłużenie alimentacyjne. (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

chorobowe, czy może nie muszą być przez niego opłacane,a jeśli nie to czy sama mogę płacić takie ubezpieczenie w zus Magda prawo-pracy.net Czy w roku 1993 wynagrodzenie (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

sprawę w sądzie o podwyższenie alimentów byłemu mężowi czy ta sprawa zakończy mi się pozytywnie. Z góry dziękuję .! madseen13 Czy moge podac konkubina o alimenty w czasie (...)

Jak sprawdzić na co matka wydaje alimenty

Jak sprawdzić na co matka wydaje alimenty

(zakładając, że świadczenie alimentacyjne mojego Partnera stanowi 50% świadczenia od obojga rodziców - matka dziecka bardzo dobrze zarabia)? Czy można to podciągnąć pod art. 232 kpc? Czy (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

nie stać. Sam już nie wiem jak moja sytuacja wygląda w świetle innych. Czy to ze mną jest coś nie tak czy może ona mnie w h..a wali i chce dobić. Choć też nie mogę powiedzieć (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

zasadami współżycia społecznego. Reszta będzie w rękach sądu. mrozowskim W jakiej sytuacji mój ojciec może wnioskować o alimenty na siebie? Czy muszą być spełnione jakieś (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

zajdzie konieczność pójść do lekarza czy tez do szpitala (odpukać) czy powinna sie zaraz po wygasnięciu umowy zarejstrować w urzędzie pracy czy dopiero po tym jak skończy sie (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

alimenty.pl W 2005 roku wyjechale na stale z Polski do Anglii. W ty czasie moja ex wystapila o rozwod i w bardzo krotkim czasie go uzyskala (3 miesiace). Zostaly mi przysadzone bardzo (...)

ile wynosi abonament rtv za 2011 r

ile wynosi abonament rtv za 2011 r

?  diron Ktoś wie o ile będzie podwyżka cen abonamentu telewizyjnego i radiowego? Czy podwyżka będzie od nowego roku? Czy w związku z tym podniosą (...)

Dodatek do świadczenia pielęgnacyjnego?

Dodatek do świadczenia pielęgnacyjnego?

końca października.  raczkowski30 Witam wszystkich zainteresowanych tematem dodatku. Proszę o nie wprowadzenie ludzi w błąd ponieważ dodatek jest do świadczenia pielęgnacyjnego (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

finansowego w tej chwili nalezy w pierwszej kolejnosci do Pani meza i sad nie bedzie dochodzil czy Pani z mezem mieszka, czy nie... Jesli Pani nie ma srodkow na utrzymanie moze Pani (...)

ILE TRWA ROZWÓD ???

ILE TRWA ROZWÓD ???

39 Powiedz mi czy to w Warszawie sie rozwodziśz, czy pisałaś sama pozew, czy masz adwokata i ile on kosztuje ? Pozdrawiam Krzysztof klin1@poczta.onet.pl kris Ja składałam pozew we (...)

Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

? Skontaktuj się z nami.  e-prawnikpl Witam w 2004 roku miałam wypadek w pracy , zgłosiłam to w miejscu pracy jak i w poradni chirurgicznej do której się udałam i w (...)

Świadczenie pielęgnacyjne 2012 wzrośnie o 120zł.

Świadczenie pielęgnacyjne 2012 wzrośnie o 120zł.

Świadczenie pielęgnacyjne 2012 wzrośnie o 120zł. Mam pytanie, moze ktos sie orjentuje w kwestii pielęgnacyjnego? te 120zł ma zwrosnąć w jakim przypadku dokładnie. Proszę o informacje, (...)

czy otrzymam podwyżkę świadczenia pielęgnacyjnego od kwietnia 2013r. mając przyznany dodatek 100zł.do

czy otrzymam podwyżkę świadczenia pielęgnacyjnego od kwietnia 2013r. mając przyznany dodatek 100zł.do

czy otrzymam podwyżkę świadczenia pielęgnacyjnego od kwietnia 2013r. mając przyznany dodatek 100zł.do czy otrzymam podwyżkę świadczenia pielęgnacyjnego od kwietnia (...)

rozwód, alimenty, podział majatku

rozwód, alimenty, podział majatku

. Żona wciąż mnie oskarża, nie mam nawet kluczy do mieszkania. ona zażądała, żebym się wyprowadził. w związku z tym mam pytania: 1. Czy w razie rozwodu będę musiał płacić alimenty (...)