Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?18 Lutego 2014

  Witam, chciał bym prosić Państwa o zainteresowanie niezwykłą i szokującą sprawą która toczy się przed sądem w Bielsku- Białej. Sprawa była opisywana w obszernym artkule w Głosie Ziemi Cieszyńskiej (...)

 • zmiana stanowiska w sprawie o rozwód przez pozwanego13 Lutego 2014

  proszę o pomoc w 2011 roku zozyam pozew rozwodowy bez orzekania o winie-nie chcialam roztrzasac brudow choc mąz gnebił mnie od lat psychicznie w lutym 2012 dbyla sie pierwsza sprawa na ktoro maz sie nie stawi Druga (...)

 • Wymiar pracy?9 Grudnia 2013

  Witam, mam pytanie co do wymiaru pracy na umowę o pracę. Czy pracodawca ma prawo wobec wszystkich swoich pracowników narzucić wymiar pracy co miesiąc 170 h , nawet gdy w danym miesiącu jest do (...)

 • Złamana ręka, zwolnienie lekarskie - świadczenie pracy18 Kwietnia 2012

  witam złamałem rękę 2 dni temu, w związku z tym nie jestem w stanie świadczyć pracy, mam zwolnienie. od kolegi z pracy dowiedziałem się że mój szef ma zamiar sprawdzic czy siedze w domu i kuruje (...)

 • Kradziez na terenie zakładu pracy.3 Kwietnia 2012

  Witam. Mój pracodawca oskarza mnie o kradziez. Pracuje na magazynie sportowym. Pracodawca doszedł do wniosku ze dwie pary butów sportowych których nie moze sie doliczyc musialy zostac ukradzione, (...)

 • zmiana zakresu pracy przez pracodawce 12 Marca 2012

  Witam mam pytanie. Jestem młodym pracownikiem, moja praca nie jest bardzo ambitna, ale nie jest też bardzo czasochłonna. Pracodawca zauważył ze z zadaniami przez niego zleconymi daje sobie rade szybciej (...)

 • Ile wynoszą nadliczbówki w pracy?? 20 Października 2011

  Dzień dobry. Czy ktoś może mi powiedzieć czy jest jakieś prawo albo ustawa która mówi ile powinny wynosić godziny nadliczbowe w pracy?? Osobno w weekendy osobno w dni robocze. (...)

 • CZY PRACODAWCA MOŻE ROBIĆ ZDJĘCIA Z UKRYCIA PRACOWNIKOM?24 Listopada 2010

  Witam. Może to nie ten dział, jednak nie mogłam nigdzie znaleźć odpowiedzi na pytanie. Sprawa wygląda następująco: Pracuję w sklepie. Nie mamy monitoringu, ani kamer na sali sprzedaży. Nasz pracodawca, (...)

 • Wypadek w pracy a brak ubezpieczenia 9 Września 2010

  witam mój syn miał wypadek w pracy i złamana nogę. jest zatrudniony na umowe zlecenie ale pracodawca nie odkłada skladek, wiec teraz mam problem bo nie jest nigdzie ubezpieczona. Co teraz powinien robic? (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT241 Kwietnia 2010

  , ze mi przepisze umowe jako osoba prywatna czyli bedzie kaufvertag pomiedzy nim jako osoba prywatna a mną jako kupującym tez osoba prywatna. Czy wtedy bedzie ok czy US po vinie moze sprawdzic (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane