czy odliczam vat od faktur za szkolenie w 2011r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

właściwym dla miejsca zamieszkania sprzedajacego na moje nazwisko czy też jego 4) W jaki Urzędzie Skarbowym wreszcie załatwiam ten vat 25 czy właściwym dla mojego miejsca zamieszkania (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

korekty faktur są zasadne, a co za tym idzie czy kwoty wykazane w deklaracjach są prawidłowe. W konsekwencji punktem oceny do kiedy taka korekta jest możliwa są inne przepisy. (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

zapytać, czyw Polsce instytucje , które pomagają w spłacie zadłużenia w ZUS. Nie chcę , aby ktoś spłacił dług za mnie , ale pożyczył mi pieniądze , z możliwością (...)

Zwrot VAT za materiały budowlane

Zwrot VAT za materiały budowlane

czy limity VAT na materiały budowlane mają wzrosnać?! luc667 limit będzie wyższy jeśli złożysz wnioski o zwrot VAT w I kwartale 2012 r, to jest na bank pewne! eryk14 (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

, sprawy toczą się w sądach po kilka lat, a u komornika po kilkanaście. Rzeczywiscie pobierają opłaty ale opłącają za mnie 50% kosztów i nic za komornika. W razie pytań proszę (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

chwili złożenia deklaracji VAT należności wynikających z faktur od zakupów. Podstawa prawna: * Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004 (...)

VAT-25

VAT-25

zakupilem w USA,a podatek zaplacilem w Niemczech, a urzednicy w US chca, zebym zaplacil im ejszcze raz VAT, co od razu uwazalem za bezpodstawne, ale jak widac urzednicy (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

zarobki na rękę po zakończeniu aplikacji ? natka Czy 800 zł za pracę w terenie jest wypłacane razem z pensji czy muszę udokumentować wydatki związane z pracą w terenie (...)

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

: 3.500 zl. odszkodowania oraz pomoc w sprzedazy auta w stanie w jakim jest za 3.100 zl. Tak czy siak chlop jest w plecy ok. 3.500 zl plus strata na wartosci auta, dlatego, (...)

Niezłożona deklaracja VAT-R

Niezłożona deklaracja VAT-R

8,5%. Niestety nikt nie poinformował mnie ( ani ja sam się nie doinformowałem - tu biję się w pierś), że aby wystawiać faktury VAT muszę dodatkowo w urzędzie skarbowym złożyć deklarację (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

zagrożona( w tym czasie 2 kolejne pobyty w szpitalu)cały czas ciąża zagrożona;/ za miesiąc pracodawca wypłacił mi wynagrodzenie.Wypłane z ZUS-u mam wstrzymaną,twierdzą że za (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

przedawnienia (dotyczy faktur okresowych, czyli za abonament). Kara za sprzęt chyba się nie przedawniła, bo domyślnie jest 10 lat. Musisz poszperać w pamięci, czy przypadkiem (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sie ja sprzedac nawet za te same pieniadze za ktore ja kupilam od gminy. mamuska487 dzialke kupilam w 2009 roku na przetargu z urzedu gminy. Zlozylam sprawe do sadu w 2011 w (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

koszty postępowania 55,19 zł uregulowac w ciągu 7 dni (zwałka ) Czy firmy mogą naliczać takie koszty w przeciągu 2 miesięcy od nie zapłacenia xxx Drugie pytanie mam odnośnie (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

spłacenie rat w takiej wysokości gdyż jestem osobą studiującą i dorabiającą nie duże sumy. Czy w obecnej sytuacji mogę spłacać zadłużenie w ratach po 100zł? Czy (...)

VAT przy nabyciu wewnątrzwspólnotowym..

VAT przy nabyciu wewnątrzwspólnotowym..

stawką VAT 0%. Proszę o informację czy słusznie robię płacąc podatek VAT od danego towaru w chwili jego sprzedaży (wykazuje VAT należny w miesiącu kiedy (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

Kurator z uwagi na specyfike zadań ma nienormowany czas pracy. Wykonuje swoje obowiązki w godzinach od 6 do 22-ej.W zależności pod sytuacji również w soboty i niedzielę. Wynagrodzenie (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

! Pozdrawiam hellooo może mi sie uda przedstawić jak to wygląda od podszewki... jestem pracownikiem imp ;p Więc zawsze czy po rozmowie telefonicznej czy przesłaniu kuponu czy w (...)

Odliczać czy nie - vat

Odliczać czy nie - vat

Odliczać czy nie - vat Odliczać czy nie vat od cząści zamiennych do samochodów osobowych w firmie (gosia) Stara ustawa o VAT i nowa takich odliczeń nie zabraniają, (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

w powyższym regulaminie jest nie tak? aleks23 Nie chce pana zmartwić ale w takiej sprawie to prędzej pan dostanie dobrą odpowiedź od prawnika, ale odpłatnie, niż za darmo na (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

efektem uzyskanej porady prawnej. Mój obowiązek alimentacyjny trwał 10 lat: 2001 - 2011 i żaden sąd tego obowiązku nie uchyli. Natomiast w roku 2017 tym, czyli w siedem lat od usamodzielnienia (...)

Szkoda całkowita z OC

Szkoda całkowita z OC

rzeczoznawcy PZU stwierdziło, że koszty naprawy są większ od wartości samochodu, a co za tym idzie, że oddają mi tylko różnice wartości samochodu i tych części, które nadają się do (...)

odpowiedzialność materialna?

odpowiedzialność materialna?

muszę sięgnąć za siebie w tym momencie wykręca stary numer,łapie papierosy i ucieka.Oczywiście wyleciałam za nim,no ale cóż...W trakcie tego zdarzenia moja szefowa siedzi zamknięta.W (...)

Nieuczciwy wykonawca remontu

Nieuczciwy wykonawca remontu

po wystawieniu faktury VAT były wystawiane korekty faktur z rabatem uwzględnionym w jednej pozycji a pieniądze z rabatu brał pod stołem do kieszeni. Więc interesuje mnie jak sprawdzić (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

pomocnych wyjaśnień. adrimb Bardzo dziękuję za dotychczasowe informacje. Ale oczywiście mam kolejne pytania: 1. Czy w każdym przypadku kobiecie będącej w ciąży przysługują (...)

Jednoosobowa działalność gospodarcza, prośba o poradę.

Jednoosobowa działalność gospodarcza, prośba o poradę.

przychodów? 6. Czy ten wspomniany VAT będzie liczony od kwoty mojej sprzedaży czyli od 100zł czy może od kwoty 100zł pomniejszonej o cenę zakupu przeze mnie danego (...)

Czy moge odliczyc VAT

Czy moge odliczyc VAT

odliczam VAT (Sophie) jeżeli jesteś zarejestrowanym podatnikiem vat , wykonorzystujesz maszynę w swojej działalności i wykonujesz czynności opodatkowane to oczywiście w (...)

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

weekendowe widzenia 2 razy w miesiącu a nawet raz w tygodniu równie skrupulatnie co pieniądze te "dodatkowe" obowiązki rozlicza! A ile one są warte? Oprócz tego, że dziecko chce akurat pić (...)

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

mieszana). Pozostała część nadal jest używana na cele działalności. W związku z powyższym w jakim terminie należało dokonać korekty VAT? Czy w deklaracji za (...)