czy można odpisać w rozliczeniu pit kuchenkę gazową za 2010r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


rozwód, podział majątku

rozwód, podział majątku

starego auta należę jako współwłaściciel. Wniosek o rozwód został złożony na koniec lipca tego roku. Zostałem z kredytem. W domu zostały mi meble kuchenne bez wyposażenia agd i łóżko. Czy (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

(ojciec) dostał dziś mandat za "spożywanie alkoholu w miejscu publicznym" (100 zł)siedząc sobie w swoim własnym samochodzie. Silnik nie był włączony po prostu se w nim siedział. (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

? z góry dziękuję za pomoc maja67 witam jesli ktos posiada wiedze w mojej sprawie prosze o pomoc chodzi o to ze mam zalegle alimenty w wysokosci 10 tys zlotych i za nic na swiecie (...)

Transakcje wymiany PLN na USD w kantorze internetowym, a podatek i PIT-36

Transakcje wymiany PLN na USD w kantorze internetowym, a podatek i PIT-36

nie mogę uzyskać jednoznacznej odpowiedzi, a czasu na rozliczenie jest coraz to mniej. W skrócie przedstawię sytuację. W roku 2020r. kilka-kilkanaście razy dokonywałam kupna i sprzedaży (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

płacić rachunki za pieniądze? Czy musisz zacząć nową firmę? Czy masz niższy projekt pod ręką ze względu na złe finansowanie? Czy będziesz musiał zainwestować pieniądze (...)

1% na śmigłowiec dla TOPR! Pomóż pomagać! Nie daj fiskusowi daj TOPR-owi!

1% na śmigłowiec dla TOPR! Pomóż pomagać! Nie daj fiskusowi daj TOPR-owi!

,- zł. i tę odpisać od podatku. Kwotę tę należy przekazać w roku podatkowym, za który dokonywane jest rozliczenie, tak, więc wpłacone teraz pieniądze będzie można odpisać (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

niekorzystny dla mnie. Wniosłam apelację w tejże sprawie w lutym 2009r do Sądu Okręgowego Wydział Odwoławczy. Sąd Okręgowy pozbawił w całości wykonalności tytułu wykonawczego-bankowy (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

dłużej niż do ukończenia 21 roku życia, lub do24 roku życia, jeżeli kontynuuje naukę w szkole lub w szkole wyższej. Zasiłek wynosi 68 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

praca kuratora, czy najpierw należy zostać kuratorem społecznym czy można odrazu się starać na zawodowego i jeszcze jedno po ciężkim rozwodzie popadłam w depresje i uczęszczałam (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

przedawnienia (dotyczy faktur okresowych, czyli za abonament). Kara za sprzęt chyba się nie przedawniła, bo domyślnie jest 10 lat. Musisz poszperać w pamięci, czy przypadkiem w (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

razem- w Pit sa tylko moje dochody bo mój mąż nie ma żadnych dochodów wykazanych. Czy należy mi się płatny urlop wychowawczy i czy w ogole jakis zasiłek skoro moje dochody (...)

podatek od umowy najmu

podatek od umowy najmu

członków rodziny (czyli w skrócie jeżeli mieszkają czy używają razem, nawet jeżeli fizycznie właściciel nie mieszkał w danym lokalu); urzędy skarbowe dopuszczały w ramach (...)

Znowu o komputerze w podatkach

Znowu o komputerze w podatkach

Znowu o komputerze w podatkach W roku 2000 (cały rok) byłem zatrudniony na umowie cywilnoprawnej (kontrakt) w wymiarze godzin odpowiadających pełnemu etatowi. Czy mogę odpisać (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP 31/90 czy uchwała z dnia 5 grudnia 1991 r., sygn. III CZP 127/91. (...)

Darowizna

Darowizna

kupimy nowe, zapewnić lokum dla babci w zamian za to że obdarowała ją mieszkaniem ? biżor czy w przypadku kiedy nie ma testamentu, można domagać się zachowku? Moja mama (...)

Rozliczenie dochodów dziecka w PIT 2012.

Rozliczenie dochodów dziecka w PIT 2012.

. Połączeniu mogą ulec, dochody z renty, praw majątkowych, kapitałów pieniężnych czy najmu lub dzierżawy. Łączyć nie można, dochodów z pracy czy praktyk uczniowskich, dochodów (...)

gwarancja

gwarancja

. W dniu 25.01.2013r złożyłam pierwszą pisemną reklamację z powodu niezgodności towaru z umową. Rozpruła się podszewka w lewym bucie w dwóch miejscach. Dnia 6.02.2013r. (...)

Umowa o dzieło

Umowa o dzieło

ztych umów opiewa na sume 1200 zł bardzo chciałbym uzyskac informacje czy w rozliczeniu całorocznym pit dostane od panstwa jakes peiniażki czy bede zmuszony dopłacić (...)

PRESCO!POMOCY!!!

PRESCO!POMOCY!!!

była na Ciebie czy nie... ważne czy mieliście rozdzielność czy nie.. ważne kiedy mąż natrzepał rachunek.. czekam na fuckrydzyk@wp.pl Laslo Gdańsk MASZ KLOPOT Z FIRMA P.R.E.S.C.O NEGOCJATOR (...)

Ulgi PIT za 2010 r.

Ulgi PIT za 2010 r.

Ulgi PIT za 2010 r. Ulgi PIT za 2010 r. Opłacam co miesiąc składkę, ubezpieczeniową z tytułu grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie z Ubezpieczeniowym Funduszem (...)

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

uwage że pracujesz a nie siedzisz.na pewno nie będzie tak jak ona mówi.trzymaj się . siepa142 alimenty.pl W dniu 13 czerwca 2009 r. weszła w życie ustawa z dnia 6 listopada 2008 r. (...)

INTRUM JUSTTITIA

INTRUM JUSTTITIA

2006r który wysłałem do Intrum Justtitia a oni dalej straszą że umieszczą moją żonę w BIG. Czy można to w jakiś sposób przerwać ponieważ, źle to wpływa na stan (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

pojawić niezależnie, czy pracownik wygra sprawę, czy nie. Sama byłam w takiej sytuacji - musiałam zapłacić ponad 1100 złotych (za rozprawę w sadzie rejonowym i okręgowym (...)

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

postaraj! I nie wprowadzaj ludzi w błąd. yoggi Chciałam się dowiedzieć czy jeżeli otrzymałam spadek po ojcu, który zmarł w 2000r, a mieszkanie zajmowała jego żona, która (...)

PIT 2012 rozliczenie ulgi za krew i inne płyny.

PIT 2012 rozliczenie ulgi za krew i inne płyny.

możliwości oddania osocza, ale w sumie nigdy tego nie robiłem, nikt też podczas poboru nie pytał czy krew czy osocze. Ile w sumie można oddać i odpisać sobie litrów (...)

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku

528 ? 14.839,02 zł + 32% nadwyżki ponad 85.528 zł czy w 2011 roku zajdą jakieś zmiany ?? z góry dziękuję za odpowiedź! warsza Witam, chciałbym zmienić pracę ale w obecnej (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

rozstrzygnięcia w nich zawarte są od siebie zależne i wzajemnie uwarunkowane. W toku rozpoznania sprawy na skutek wniesienia apelacji przez jednego uczestnika sąd może znieść współwłasność (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ze nie trzeba ich pisac. I mam problem bo w zeznaniu za 2011 roku skladek na ubez zdrowotne nie wykazano a w 2012 roku wykazałam czy to jest powazny blad? czy grozi mi za (...)

Fundusz remontowy

Fundusz remontowy

kosztow w chwili ich rozliczania oczywiscie wiaze sie to z tym, ze w danym roku moglem nie korzystac z ulgi w podatku dochodowym bo nie mialem dowodu na korzystanie z niej. artur Piotr Szepczyński (...)

Koniec nauki a alimenty

Koniec nauki a alimenty

płacić na Ciebie alimenty do momentu aż się usamodzielnisz i będziesz w stanie się utrzymać. krystian569 witam, mój syn kończy teraz liceum i nie chce iść do kolejnej szkoły, czy w (...)

1

2