Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • zniesienie alimentówczęściowe/ całkowite25 Listopada 2012

  Witam, mam 20 letniego syna, który przez dwa lata "zawalał" szkołę.Chłopak do pracy też się wyrywa ponieważ uważa, że mu się wszystko należy. Niestety moja była żona wymyśliła sposób na to, (...)

 • Alimenty u komornika...10 Listopada 2012

  Pilnie potrzebuję pomocy... Mój mąż ma ściągane alimenty przez komornika,ale w sytuacji jakiej na chwilę obecną się znajduję wraz z dziećmi muszę wystąpić o podwyżkę alimentacyjną.Aby uniknąć (...)

 • Plan podziału kowty z licytacji2 Listopada 2012

  Komornik zlicytował mieszkanie dłuznika. Po czym przystąpił do tworzenia planu podziału kwoty z tej licytacji. Poinformował o tym wierzycieli. Wierzyciele wysłali pisma do komornika z informacją ile (...)

 • Pracujący emeryt29 Października 2012

  Mam pytanie, czy pracownik który do tej pory pracował w danym miejscu, może pracować tam po przejściu na emeryturę, na połowę etatu? Jest taka możliwość aby pracować (...)

 • Trudna sytuacja wykupu mieszkania komunalnego27 Października 2012

  Witam, Sprawa wygląda następująco: Wszedłem niedawno w możliwość wykupienia mieszkania komunalnego w którym mieszkam. Sprawa jednak nie jest prosta, głównym najemcą mieszkania jest mój wujek, ja na (...)

 • ZALEGŁOŚĆ CZYNSZOWA26 Października 2012

  Witam, jakim prawem posiłkuje się spółdzielnia mieszkaniowa wobec lokatora? Czy obowiązuje ją KC? W przypadku zaległości czynszowej i wpłaty lokatora bez określenia za jaki miesiąc wpłaca, na (...)

 • Zajęcie rachunku bankowego przez komornika.22 Października 2012

  Witam. W tamtym roku zapadł wyrok w mojej sprawie, w krótym zasądzono kwotę grzywny 1000 zł, pokrycie kosztów sądowych ok 13500 zł oraz naprawienie szkody w kwocie ok 3000 zł. Z racji tej, że grzywnę (...)

 • zaprzeczenie ojcostwa / sprawa rodzinna pomocy!!!!!!!!!!!21 Października 2012

  Mam 25 lat, kilka dni temu dowiedziałem się że mam przyrodnią siostrę... Jestem w ogromnym szoku, że tak późno to wyszło na jaw, że wogóle mam siostrę, do tej pory byłem jedynakiem.. Nawet jej (...)

 • Właściciel mieszkania zdemotnował drzwi do niego.19 Października 2012

  Witam. Mam problem. W mieszkaniu które wynajmowałem, właściciel nie chciał wypłacić nam kaucji, mimo że mieszkania jest w bardzo dobrym stanie, wręcz odmalowane. Chodzi o to że dwa razy mieliśmy większą (...)

 • Obowiązki komornika względem Sądu, wierzyciela18 Października 2012

  Nie wiem czy właściwie zadaje pytanie. Jakie obowiazki ma komornik wzgledem Sądu i wierzycieli sporządzając plan podziału? Jest wielu wierzycieli hipotecznych. Ja jestem jednym z nich. Po zlicytowaniu (...)

< >

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane