czy 2 maja 2011 jest dniem wolnym od pracy Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę 1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

-pracy.net Mam pytanie czy mój dochód wliczany jest do wychowawczego,czy tylko męża? I czy pracodawca musi mi się zgodzic na urlop czy moze odrzucic mój wniosek? andzia prawo-pracy.net (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

do 2 lipca czy do 18 lipca? bo juz 02 lipca był tez moim ostatnim dniem pracy. czy pracodawca rozliczy sie ze mna za lipiec za 2 dni czy zaplaci mi do 18 lipca, (...)

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

zawsze musiałam pomagać,według niego od tego jest przecież żona,mąż żonie nie.Zna mnie tylko wtedy kiedy spragniony jest seksu,o jaki jest wówczas milutki i słodziutki,i bez (...)

rozwód z orzekaniem o winie

rozwód z orzekaniem o winie

jest teraz procedura sadu??? ---co teraz??? ---jakie to za soba niesie konsekwencje??? ---czy on ma skladac jakis wniosek, czy powolac swiadkow, czy czekac(a ma wielu)??? ---jak to (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

lat pracuje w tej samej firmie,z dniem 1 maja nabył prawo do 26 dni urlopu,mam pytanie czy te 26 dni należy mu się juz w tym roku,czy będzie pomniejszony renata 38 prawo-pracy.net (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

jest to prawie 5000zł do tego jeszcze doszedł dług w NFAL 1880,5 zł.Jak dowiedzieć się od kiedy jego ex podała że mój partner nie płaci jej alimentów?Gdzie i jak się bronić ?Ta baba jest (...)

Odszkodowanie za zakaz konkurencji - 3 umowy

Odszkodowanie za zakaz konkurencji - 3 umowy

Panem Y a XXX sp. z o.o. tj. z dniem 31 maja 2011 roku." Pomijając chwilowo fakt, która z 3 umów jest obowiązująca proszę o informację czy obowiązek wypłacania odszkodowania (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

mi czy becikowe dostaje sie na jedno dziecko czy na każde osobno? czy na drugie dziecko jest nieco więcej czy tyle samo?! pozdrawiam młoda mama hytra99 tyle co w zeszłym, (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

miesięcy i dalej, że mam zaliczone 30 miesięcy praktyk w poprzednim zakładazie. Podał też, że praktyki będę odbywał od 02.01.2008r. do 01.07.2009r. Zastanawiam się, czy zapis jest (...)

alimenty

alimenty

pytanie jest takie czy sad nakaze płacic jej alimenty czy nam ? i czy beda brane pod uwage moje dochoty czy tylko jej ? Nie chce płacic na jej dziecko ? dausner Czy ojciec (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

musi złożyć pozew o alimenty od ojca? Czy sama musi brać udział w rozprawie w sądzie? On sam nigdy nie zapłaci dobrowolnie ani grosza bo od 2 lat od niego nic nie dostałam. (...)

Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic?

Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic?

itp. a tak naprawdę to pewnie jest idealnym mężem i wszystko jest ok a ciebie ściemnia a jak się nacieszy to dostaniesz takiego kopa ze nie wiem czy się otrząśniesz szkoda twoich lat (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

to jednak jest od finansów sadu). Odpowiedz na pytanie 2. U nas interpretuje się, że dozór nakładany jest na czas wykonywania kary ograniczenia wolności, więc trwa tak długo (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego? Jaką wysokość alimentów zasądzi sąd od bezrobotnego młodego faceta, który uchyla się od legalnej pracy? ja w pozwie wpisałam 400zł,bo sama zarabiam (...)

OJCIEC PŁACI ALIMENTY,A MATKA JAKIE MA OBOWIĄZKI?

OJCIEC PŁACI ALIMENTY,A MATKA JAKIE MA OBOWIĄZKI?

mojego 3 miesiecnego synka, niestety do nich nie doszło, dlaczego? Kobieta która jest moja żoną od 2 lat a znamy się od pięciu zabrała mi dziecko i ze swoim tatusiem i wyjechała (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

Witam, alimenty dla małoletniej córki od byłego męża należą się niezależnie od tego czy jest Pani osobą samotną czy ponownie zawarła Pani związek małżeński. Obowiązek (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

koniecznie trzeba złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty /nie pamiętam czy na to jest termin 7, czy 14 dni/. Odrębną sprawą jest udostępnianie przez Canal Plus i przetwarzanie (...)

ślub z obywatelem Turcji

ślub z obywatelem Turcji

fajnie ze dobrze ci z turkiem ale czy jestes tego pewna czy tylko piszesz tak zeby sie sama uspokoic ja juz jestem z turkiem ponat 10 lat i wiem tylko jedno ta metalnosc nie jest dla nas wychowalam (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

zakładzie pracy. Od 01-08-2007 do 14-09-2007 w drugim zakładzie pracy. Od 17-09-2007 do 16-12-2007 w trzecim zakładzie pracy. Aga prawo-pracy.net Witam!skonczyla mi sie umowa (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

-pracy.net no właśnie czy ktoś może wie czy prawdą jest to że jak wezmę zwolnienie np 4 tyg. przed porodem to ileś dni z tego zwolnienia wliczy mi się w urlop macieżyński??? czy (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

odemnie ze na koniec pracy moim obowiazkiem jest mu zawiezc pieniadze czy tak jest zeczywiscie prosze o pomoc bunia prawo-pracy.net mam pytanie umowe mialam na pol etatu a w rzeczywistosci (...)

przemoc psychiczna w domu

przemoc psychiczna w domu

alimenty.pl mieszkamy razem trzy lata a od paru miesiecy on jest wobec mnie albo agresywny albo obojetny a to zalezy od jego humoru a tak naprawde to mnie jest juz wszystko jedno szkoda (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

ojców nad dzeićmi jest przestarzałe z góry sie zakłada ze tą funkcję ma sprawować matka ale tak naprawdę czy ktoś sie zastanowił nad tym czy sie "my faceci "różnimy od kobiet (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

nie wiem co mamy robic czy im wyslac ten skan dowodu czy nie ( ja mysle ze nie bo wtedy napewno juz beda mieli wlasciwe dane i tak mysle ze to by bylo przyznanie sie do winy) iwonka.ban Witam! Od

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

. Była malzonka nie jest w stanie zapłacić takiej kwoty a termin upływa 31.07.07. Czy w związku z tym jest możliwość odwolania się? Czy alimenty będą pierwszym zadłużeniem? (...)

Badania w RODK

Badania w RODK

POD UWAGE? MĄŻ JEST ALKOHOLIKIEM. kinga. kinga Witam! Ja mam pytanie. Jak to jest z RODK? czy to sąd kieruje na badania, czy trzeba złożyć wniosek?? Ja mam córeczkę 1 rok 9 miesięcy (...)

zadlużone mieszkanie ojca

zadlużone mieszkanie ojca

skończyłam 18 lat a zadłużenie jest od roku 2011. Nakazu zapłaty jako takiego nie mam lecz już pismo od komornika z kwota nałożoną na mnie , nawet juz mam konto bankowe zablokowane (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

innych podatników) bo w naszym kraju normalnością jest raczej kombinowanie, a nie sprzeciw przeciwko niemu. Nie męcz swojej głowy domysłami, czy jestem bezdzietna, czy mam psa, albo czy (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

wspollokatorce ktora brala prysznic a ze lazienka ma 2 wejscia jedno od wejscia glownego 2 od pokoju uslyszal jak ktos wchodzi i darła sie ze stoi nago zeby nie włazic na to pani starsza (...)