czego dotyczy art.178 kpk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia on wspólne zamieszkiwanie" oraz art. 38 o treści: "Ograniczenia, o których mowa w art. 36 (ograniczenie dotyczy uprawnienia eksmitowanego (...)

Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja

"kicha". Quentin Nalezy zlozyc w Prokuraturze wniosek o dobrowolne poddanie sie skazaniu bez rozprawy z art 335 par 1 kpk i poprosic sad o wyznaczenie pniezwlocznie terminu posiedzenia w tej sprawie (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

przestępstwa jest przedmiotem innego postępowania albo o roszczeniu tym prawomocnie orzeczono. Zakaz wynikający z art. 415 § 5 zd. 2 k.p.k. odnosi się do każdego określonego w ustawie przypadku (...)

Wyrok skazujący

Wyrok skazujący

oznaczyć, kto składa pismo, do kogo jest ono kierowane, jakiej sprawy dotyczy i czego żąda składający zażalenie. Środek zapobiegawczy należy niezwłocznie uchylić lub zmienić, jeżeli ustaną (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

tresci art 521 kpk wynika ze moga oni wniesc kasacje od kazdego prawomocnego orzeczenia sadu konczacego postepowania, w tym od wyroku nakazowego, a po 2 nie dotyczy ich na mocy art. (...)

Postępowanie dyscyplinarne

Postępowanie dyscyplinarne

stroną w tym postępowaniu, a art. 56 KPA mówi także o tym, że dotyczy to także stron postępowania (a nie np. tylko świadków). No chyba, że KPA nie dotyczy Uczelni. W takim bądź (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

środka karnego. Sąd może uwzględnić ten wniosek w przypadku, gdy nie złożą sprzeciwu prokurator oraz pokrzywdzony (art. 387 kpk

Umorzenie sprawy o pobicie mimo przyznania się do winy podejrzanego

Umorzenie sprawy o pobicie mimo przyznania się do winy podejrzanego

dni, tj. o czyn z art. 157 p1 k.k na podstawie art. 17p1 pkt 2 k.p.k wobec braku znamion czynu zabronionego. II. umorzyć dochodzenie o naruszenie czynności narzadku działa na okres poniżej (...)

pod w pływem alkoholu

pod w pływem alkoholu

ruchu lądowym, po drodze publicznej jaką jest ul. Mxxxxxx tj. o czyn z art. 178a§1kk Na podstawie art. 24 i 31kpk i art. 469kpk sprawa niniejsza podlega rozpoznaniu przez (...)

Darowizna Babcia - Wnuk - Mieszkanie

Darowizna Babcia - Wnuk - Mieszkanie

, to jesteście Wy Państwo adwokaci, i to Wasza rola, żeby "ubrać" pisma procesowe w odpowiednie artykuły kpc czy kpk. Pozdrawiam beta100 Jest coś takiego jak scheda spadkowa. Z tego co wiem, to można (...)

Oskarżony o uporczywe uchylanie sie od płacenia alimentów

Oskarżony o uporczywe uchylanie sie od płacenia alimentów

. Agnieszka W Twojej sytuacji zastosowanie może znaleźć art. 36 kpk, który stanowi, iż sąd wyższego rzędu nad sądem właściwym może przekazać sprawę innemu sądowi równorzędnemu, jeżeli (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

jednym odpisie dla każdego oskarżonego oraz dla prokuratora. Przepis art. 488 § 2 stosuje się odpowiednio. Przepisów art. 339 § 3 pkt 4 i art. 397 nie stosuje się. § (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

sprzedaży. Art 108 prawa telekomunikacyjnego przewidujący 12 miesięczny okres przedawnienia dotyczy tylko i wyłącznie roszczeń z art 105 PT, czyli roszczeń za przerwę w świadczeniu (...)

Kradzież, Pobicie

Kradzież, Pobicie

z art. 57 a 1$kk Również jest napisane oskarżony art. 157$2kk w zw z art. 57 a 1$kk Na podstawie wyników prowadzonego dochodzenia, zgodnie z art.331$1,332$1 i 3 kpk Jest też (...)

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

alimenty.pl witam bardzo prosze o wzor takiego pozwu i prosze o informacje od czego mam zaczac i do kogo sie wzrocic!!!! bardzo prosze o pomoc!!!! z gory dziekuje i czekam na informacje!!! moj adres: katiusza

Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

kontaktu z organami ścigania ~ale_jaja~ prosta sprawa, na 1 rozprawie zgłosić wniosek Sędziemu w trybie z art. 335 k.p.k i dogadać się z prokuratorem na temat kary, jak to było 1 przestępstwo, (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

, bo żadna kancelaria nie pobiera opłat wstępnych, a to dlatego, że sprawy takie trwają krótko i załatwiane są na etapie polubownym.  wllodek99 a mi za 6 słupów z czego 5 drewnianych (...)

przesłuchanie dziecka

przesłuchanie dziecka

zakładzie karnym, a w czynnościach niecierpiących zwłoki również znaczną odległość od miejsca pobytu rodzica, opiekuna do miejsca dokonywania czynności. Mimo użycia w art. 39 u.p.n. określenia (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

przypadku - jak wspomniałem - były (!!!) trzy polisy, z czego dwie w tej samej firmie. Poza tym za niedorzeczne uważam, że po roku nagle ubezpieczyciel kontaktuje się ze stwierdzeniem że wypwiedzenia (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

się nie włamywałam!!! czy w związku z tym ten artykuł znajduje tu zastosowanie? jeśli nie to jaki? ewik-78 Witam, Art. 267 kk dotyczy uzyskania informacji bez uprawnienia czyli bez zgody (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

zlecenie. Jednak jak podkreśliłem obawiam sie o alimenty, czy dalej będą mi przysługiwać. Pozdrawiam i serdecznie proszę o pomoc art alimenty.pl Pomóżcie mi prosze!! Mam 19 lat jestem uczennicą (...)

POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

uzasadnieniu, iż zgodnie z art.305 par.4 kpk prawo do złożenia zażalenia ma tylko pokrzywdzony, a zgodnie z art.49 par.1 kpk ?pokrzywdzonym jest osoba fizyczna lub prawna, której (...)

Policja a ujawnienie danych

Policja a ujawnienie danych

zawiadomić Prokuraturę (nie Policję - art. 309 pkt 2 kpk)) o popełnieniu przez funkcjonariusza policji przestępstwa z art. 266 par. 2 k.k. Ponadto na podstawie art. 77 ust. 1 Konstytucji (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

powołując się na art 117 par 1 K.C o przedawnieniu i sprawa zamknięte Seba prawo-cywilne.net Witam ,rodzina brata odrzucila spadek ktory ja przyjelam z dobrodziejstwem inwentarza .Podobno brat zostawil

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

. Przepis art. 132 kro , wyraznie okresla taka sytacje. Wiec twoj bart nie placi alimentow skoro pociagnieci zostali do tego obowiazku Twoi rodzicie. art 132 kro " Art. 132. Obowiązek alimentacyjny

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

:/ Prosze o odpowiedz pysia1964 /dotyczy OC direct AVIVY/ mam pewność, że na tym etapie można prosić o radę i pomoc Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta, który ma siedzibę w każdym Starostwie Powiatowym. (...)

Zostałem fałszywie oskarżony! - grzywna

Zostałem fałszywie oskarżony! - grzywna

skarbowe, może Pan odmówić udzielenia odpowiedzi na konkretne pytanie, powołując się na art. 183 par. 1 k.p.k. Matt89

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

ktora usilnie naciskala na szerszawspolprace kuratora z zk. Jaki efekt: po kilku dniach przychodzi inforamcja o ustanowinych 4 skazanym okresu z art. 164 kkw, i nie zapowiada sie zeby tego bylo mniej

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

,z czego jedno jest chore). Złożyłem wniosek do sądu o przedawnienie długu,lecz sąd w odpowiedzi,że bezzasadne jest ubieganie się o przedawnienie,gdyż nie zostałem pozbawiony praw

Podział majątku

Podział majątku

majątku kupiliśmy z mężem mieszkanie i co teraz?Boję się że nie będzie go stać na spłacenie tego mieszkania i co wtedy?z góry dziękuję koparka Witam Moje pytanie dotyczy od czego (...)