czas pracy kierowcy nowe przepisy 2012 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

;Anca” jakoś cały czas mi nie pasuje. Jeśli nie to Ok. niech będzie, anca chociaż jak to wymawiam to cały czas mam na ustach Hi Hi Pa Pa jeszcze raz całuski. Kurator P Witaj... "całuśny

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

stycznia 2012 r. zostaną przywrócone przepisy, które określają zasady ubiegania się o te świadczenia. Gminy, które wypłacają becikowe, od nowego roku będą bezwzględnie wymagać od rodzica (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

okresu zasiłkowego (ZUS Z-21), już cześciowo wypełniony przez zakład pracy. Natomiast jeśli chodzi o nowe zasady, czyli zasiłek rehabilitacyjny - zakład pracy nie ma już niestety takiego (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

NIEOKREŚLONY, A W DRUGIM NA 10/18 I MAM UMOWĘ NA CZAS OKREŚLONY. CZY MOGĘ WZIĄĆ URLOP WYCHOWAWCZY W ZAKŁADZIE, W KTÓRYM MAM UMOWĘ NA CZAS NIEOKREŚLONY I PRACOWAĆ U TEGO PRACODAWCY NA 10/ (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

nawału pracy są kuratorzy oddelegowani do pracy w jednostkach penitencjarnych - trzy osoby, także nie zaskoczyły ich żadne nowości, obieg dokumentów i pozycja kuratora w zk są już wypracowane, (...)

Kwota najniższa krajowa 2012 brutto.

Kwota najniższa krajowa 2012 brutto.

;/ michałł 32 nowe przepisy przewidują, że jeśli roczny wzrost PKB przekroczyłby 3-4%, szybciej rosłoby najniższe wynagrodzenie za pracę gabi45 Porównywanie minimalnego wynagrodzenia (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

nie choruję i w ciągu 5 lat pracy byłam na zwolnieniu tylko 2 razy. Tak oznajmił mi w trakcie rozmowy na ten temat. Jestem wstrząśnięta tą sytuacją ale on twierdzi że takie sa nowe przepisy. (...)

pszczoły sąsiada

pszczoły sąsiada

są pszczelarze amatorzy ale cały czas daję im przykład i staram się podsuwać nowe rozwiązania. Ponadto nie mogę się z Tobą zgodzić, że wymiana matek nie przynosi rezultatu otóż przynosi (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe płatne na czas

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

ustawo wolny od pracy w tym przypadku jest to 3 maja i 1 listopada przypadaja w dni wolne od pracy to pracodawca ma obowiazek dac pracownikowi inny wolny dzien w pracy. Mowi o tym Kodeks Pracy, (...)

Alimenty w ANGLII

Alimenty w ANGLII

raz nie ma. Stach. Adwokat Magdalena Rymkiewicz-Aranowska to osoba, na którą można liczyć nie tylko w sprawach rodzinnych. Jej wiedza, doświadczenie i umiejętność pracy z klientem przekładają się (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

2012. Oczywiście nikt wcześniej, mimo ich listów, nie dzwonił w tej sprawie (jak nie dzwonił, jak dzwonił i sprawa zaczęła się w maju 2011, a nie lipcu 2012). Był bardzo nie miły. Kiedy (...)

Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

trafiłeś na zołzę która nie zhańbiła się pracą ale nie oceniaj wszystkich kobiet jednakowo . Taka która ma już dziecko w wieku w którym może iść do pracy niech się weżnie w garść i do (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

? Mnie się wydaje, ze nie, bo nie ma przepracowanego roku pracy, ale znajomi mi mówią, że studia wliczają się w czas pracy, więc jak to jest? Czy mogę się zarejestrować w Urzędzie (...)

ile bedzie wynosic czas pracy kierowcy 2012

ile bedzie wynosic czas pracy kierowcy 2012

ile bedzie wynosic czas pracy kierowcy 2012 ile w przyszłym roku ma wynosic dobowy czas pracy kierowcy?! ja szukam szkoleń z tym związanych, będą jeszcze jakieś (...)

Świadectwo pracy 2011

Świadectwo pracy 2011

umów terminowych nie obejmuje już swoim zakresem umowy o pracę na czas nieokreślony. Nowe regulacje zawarte w art. 97 Kodeksu pracy sugerują, że wydanie świadectwa pracy (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

bez spełnienia wymogów ustawowych, powiadomienie rodziny, zakładu pracy dłużnika, etc. Panie Kass - marna ta Pana raczej ant-reklama Staniszewskiego. Fukert Szukam skutecznej windykacji w Poznaniu na

Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

taty chorobę, a w zwiazku z tym z kosztami na leki ok 600zł.. Nawet za tyle nie starczy mi na kawalerke aby wynajac... i miec jakis grosz. jako student+choroba narazie nie moge isc do stalej pracy. czy

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

isc do pracy. ty pewnie zarabiasz koło 3 tysięcy. My kobiety jesteśmy w stanie zarobić do 1100zł. a chcąc iść do pracy opiekunka kosztuje nas od 600zł w góre. i ile nam zostaje w ręce? (...)

zarobki pracownika MPO

zarobki pracownika MPO

dole pełnym przekrętów, łamania przepisów BHP i wyzysku na pracowniku. Prawo pracy was nie zobowiązuje i nie chroni, odpracowywanie dni świątecznych to norma mimo iż nowe przepisy (...)

Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

nie płaci alimentów (od poczatku zasadzenia).Pomijając fakt, że ma przyznane jedynie 200 zł (żałosne) to i tak nie wywiązuje się z obowiązku. Nadmieniam iż celowo nie podejmuje pracy i jest na

Umowa na czas nieokreślony

Umowa na czas nieokreślony

Umowa na czas nieokreślony Proszę o pomoc! Mam umowę zawartą na okres próbny, następną na czas określony. Czy następna jest już na czas nieokreślony? Na dzień dziesiejszy nie wiem (...)

alimenty

alimenty

zrobić? Przeciez on nie chce tak cały czas płacic, ale tylko 4 miesiace póki nie znajdzie pracy? prosze wszystkich o opomoc. daria342 Można tylko złożyć zażalenie na postanowienie sądu do (...)

Staz absolwencki a Unia???

Staz absolwencki a Unia???

mogą się starać osoby, które na podstawie skierowania powiatowego urzędu pracy podjęły zatrudnienie lub inną pracę zarobkową, staż, przygotowanie zawodowe w miejscu pracy lub szkolenie (...)

ślub z obywatelem Turcji

ślub z obywatelem Turcji

przepisy...!!! poswiecic swoje zycie i jechac? pytam jak najbardziej powaznie- i prosze o szczera odpowiedz kobiety ktora zyje z turkiem... aniloek hej wiesz co jestem w tej samej sytuacji...juz nie wspomne

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

pracy. ty pewnie zarabiasz koło 3 tysięcy. My kobiety jesteśmy w stanie zarobić do 1100zł. a chcąc iść do pracy opiekunka kosztuje nas od 600zł w góre. i ile nam zostaje w ręce? 500zł (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

, czy nie mają tu zastosowania inne przepisy,że jednak zasiłek nie powinien być tylko od najniższej podstawy?). Domniemane przystąpienie do ubezpieczenia? (niestety za styczeń zapłaciłam tylko składkę

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

? katarina29 Witam! Weszły nowe przepisy odnośnie prawa alimentacyjnego odnośnie egzekucji w ramach UE. Czy ktoś może powiedzieć coś więcej i czy już można z tego korzystać? Czy ponoszone (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

. A mówiąc, ze mam spore dochody, wzięłam pod uwagę Matki, które w ogóle pracy nie mają. Ja idąc do swojej pracy, szukam jeszcze dodatkowej, bo w tej chwili moim dzieckiem zajmowała się (...)

1

2