Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • czs pracy na pełnym etacie i wynagrodzenie3 Czerwca 2012

  Pracuje jako kierowca autobusu w równoważnym systemie czasu pracy z czasem przerywanym w firmie zatrudniającej około 80 kierowców na pełnym etacie z umową na czas określony (...)

 • czas pracy dla kierowców autobusów4 Stycznia 2011

  Siema Mam mały dylemat Otóż poszukuje ustaw i rozporządzeń dotyczących czasu pracy kierowców autobusów w regularnej komunikacji pasażerskiej oraz miejskiej i podmiejskiej do 50 km. (...)

 • CZAS PRACY KIEROWCÓW - kto mi pomoże?21 Stycznia 2007

  Witam Mam problem z czasem pracy kierowców. Zatrudniamy ich ok. 40. Jesteśmy firmą produkcyjno-handlową. Dotąd kierowcy nie do końca pracowali zgodnie z przepisami - bardzo dużo nadgodzin. W (...)

 • Sprawiedliwy czy wredny prokurator?10 Kwietnia 2002

  Zatrzymano mnie jadacego pod wplywem alkohlu.badanie alkomatwm wyszlo 0,59 0,60 0,57.badanie krwi 0,4.policja chciala umorzyc sprawe i skierowac sprwe do sadu grodzkiego(dawne kolegium)ale prokurator nie zgodzil (...)

 • Alimenty na pełnoletnie, pracujące dziecko.3 Stycznia 2010

  Witam... Płacę alimenty na dzieci od 10 lat. Wysokie. Nigdy się nie uchylałem. Przez ten czas dzieci urosły i są pełnoletnie. Syn, lat 24, od trzech lat mieszka ze mną i z kilkumiesięczną przerwą (...)

 • czas pracy kierowcy 201122 Lutego 2011

  Witam. chciałbym się dowiedzieć jaki czas przysługuje dla kierowców w 2011 roku. z góry dziękuję za odpowiedź!

 • praca kierowca8 Grudnia 2008

  ewidencja czasu pracy- pracodawca zpisuje z tarczek tachografu -w szczególności ,czas jazdy(Tachograf zapisuje tę czynność automatycznie) i jednocześnie zabrania zaznaczania innych (...)

 • Ryczałt za nocleg w podróży służbowej9 Listopada 2001

  Czy istnieje przepis regulujący zasady wypłacania ryczałtu za nocleg w podróży służbowej samochodem ciężarowym (TIR)w którym to kabina jest wyposażona w leżankę (nawet dwie),a kierowca (...)

 • Ustawa o ochronie danych osobowych26 Stycznia 2001

  Czy jeżeli Spółdzielnia poprzez Panią zatrudnioną w charakterze sprzątaczki przekazuje informację łatwo dostępną - czytaj nie w kopercie , całkowicie jawną - spóldzielnicy wskazując jego (...)

 • OC AC Samopomoc SA16 Kwietnia 2002

  Mam odmowe wyplaty odszkodowania z TU Samopomoc SA. Na miejscu byla policja ukarala sprawce kolizji mandatem. A w towarzystwie ubezpieczeniowym powiedziano mi ze samochod nie mogl byc rozbity w tym (...)

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane