co to jest za wykroczenie z artykulu 119 paragraf 1kw Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

. Co zaś do tej kaucji. To nie jest tak, że kaucja jest po to żeby zapłacić rachunki. Jest po to aby z niej spłacić ewentualnie uczynione szkody, naprawić uszkodzone elementy (...)

Kradzież

Kradzież

ukradłam, chce mnie zwonić i co teraz? z góry dziękuję klara38 Witam Mam pytanie co grozi osobie, która została złapana na próbie włamania się do auta?Z góry dziękuję za (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

KOSZTA ???? cimex1 Cimex1 - dzięki za wsparcie wllodek99 Tak chodzi mi o odszkodowanie za bezumowne korzystanie z grunt ( za jakieś 10 lat z tego co kojarzę)do końca (...)

Zły Policjant

Zły Policjant

to człowiek agresywny i co najgorsze, jestem pewne że, miał kłopoty z prawem. Powiedziałam sąsiadce że, taka osoba jak jej syn nie może być policjantem. Powiedziała mi że, od nie dawna (...)

Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

. Pozdrawiam. aga Szanowny Fachowcu! Garaż blaszany, nie związany z gruntem, jest li budynkiem - czy nim nie jest? Prawo budowlane stanowi, że budynkiem jest to co jest (...)

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

niedobrze się robi jak cały dzień trzeba wysłuchiwać szczekania i wycia. Głośnie chodzenie szuranie meblami dla tego co to robi jest normalne a dla tego co się o to czepia sąsiada (...)

Niezrozumialy wyrok sadu.

Niezrozumialy wyrok sadu.

, tj. o wykroczenie z art. 86 paragraf 1 k.w. Obwinionego (starszego pana) uniewinnia od zarzutu popełnienia czynu opisanego w części (...)

Zadośćuczynienie za pomówienie.

Zadośćuczynienie za pomówienie.

nam nic nam nie mowiono! Za niedlugo znow policzylismy papierosy i znow okazal sie brak na prawie 1700zl do tej pory nie jest to wyjasnione co sie stalo, szefostwo musialo podejrzewac ze ktos (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

dłużników wpierają im, że dzwonią z biura firmy Ultimo co jest kłamstwem i przypuszczam, że na to też znalazłby się paragraf. A co do straszenia sądem i komornikiem (...)

karana i chora

karana i chora

karana i chora Witam mam taki pytanie moja siostra w 2009 dostała wyrok za współudział w kradzieży i niszczeniu mienia tj. za wykroczenie z art. 119 & 1 kw. Po upływie (...)

Paragraf 86&1kw

Paragraf 86&1kw

zatrzasku być może nie zauważyłem tego. Jak Pan myśli co mi grozi za to i jak długo mogę czekać na rozprawe. Byłem parę lat temu skazany za fałszywe zeznania ale to co powiedziałem (...)

przywłaszczenie rzeczy znalezionej???

przywłaszczenie rzeczy znalezionej???

to udowodnienie, że ten telefon był wart mniej niż 250 zł. Wtedy jest odpowiedzialność jedynie za wykroczenie (Art. 119. § 1. Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz (...)

paragraf 286 pkt 1

paragraf 286 pkt 1

paragraf 286 pkt 1 Witam, mam wezwanie na sprawe odnosnie wyzej podanego artykulu i zwiezle, okolo 3 lat temu wzialem dekoder cyfrowy na umowe i i naleznosci zadnej nie splacilem, gdyz wyjechalem za

Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

stron- mniej może być od strony płn- linijka słonca). Masz prawo żadać od Zarządu spółdzielni wyodrębnienia własności lokalu zgodnie z przepisami ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych z (...)

co grozi za paserstwo

co grozi za paserstwo

wolności lub pozbawienia wolności do roku (art. 292 § 1 Kodeksu karnego). Wykroczenie paserstwa umyślnego popełnia osoba, która nabywa mienie wiedząc o tym, że pochodzi ono z kradzieży bądź (...)

Wymiana zdjęć

Wymiana zdjęć

to jest zgodnie z prawem? Dodam, że po kilku dniach wpis znajomego na forum (cały wątek) został usunięty. No i słusznie,że usunięto,bo to jest usiłowanie popełnienia przestępstwa (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

to zaczeli dzwonić z prywatnego co za ludzie ;/ Wole już iść do prawnika niech mi powie jak mam z nimi posępować a że mój znajomy jest dobrym prawnikiem dużo mnie to (...)

Przywłaszczenie cudzej własności

Przywłaszczenie cudzej własności

zgłosić z samego faktu popełnienia wykroczenia. Osoba czując się bezkarna za jedno wykroczenie popełni kolejne :) PPHUEDMAR Witam serdecznie, Bardzo dziękuje za poradę, bo chciałam (...)

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

to na podstawie tego przepisu wymierza mu kare grzywna w wysokosci 400 (czterystu) zlotych, pozniej ze zostalem zwolniony z kosztow sadowych... moje pytanie jest takie, kiedy to wykroczenie (...)

Alimenty dla byłego współmałżonka

Alimenty dla byłego współmałżonka

tylko z dorywczych zajęć.Mam kupę długów,które pozostwawił mi mąż w spadku.Tydzień temu komornik zabrał mi pralkę i lodówkę na spłatę zadłużenia.Czy ktoś poradziłby mi co ja mam (...)

popelnienie wykroczenia - prosze o porade

popelnienie wykroczenia - prosze o porade

powstanie pozaru umyslnie dokonal uszkodzenia bluzy wartosci 40zl. tj za popelnienie wykroczenia okreslonego w art82paragraf1kw i 124paragraf1kw ogolnie to wygladalo to tak ze (...)

ALIMENTY na żonę ?!

ALIMENTY na żonę ?!

to zycze powodzenia.Dla sadu w Polsce jest to rownoznaczne z tym, ze spicie na kasie, ktora leci wam sama z nieba, a co jest podstawa do wysokich alimentow.Niewazne, ze tyracie (...)

Kto jest właścicielem działki?

Kto jest właścicielem działki?

, gośc jest chyba nie z tej ziemi. Joanna Zbiory dokumentów to tzw. ,,poczekalnia", z której możesz się dowiedzieć, czy z działką jest wszystko w porządku. Zważywszy (...)

Hałas w mieszkaniu.

Hałas w mieszkaniu.

/am mozesz wiedziec co sie stanie chyba za malo oglądasz programów i czytasz gazet jak nawet za 50 gr moga zabić człowieka a co dopiero za tzn ich "kapowanie" nie jest (...)

Znalazłem telefon

Znalazłem telefon

SIM za co najprawdopodobniej będziesz musiał zapłacić. Co do wymiaru kary ciężko cokolwiek orzekać, jak porozmawiasz z policjantem prowadzącym sprawę i opowiesz swoją wersję (...)

Paranoja na stacji CPN!!!

Paranoja na stacji CPN!!!

Paranoja na stacji CPN!!! Witam pozdrawiam wszystkich na wstępie! Otóż dostałem do domu wezwanie z policji o tręsci - jako świadek -"kradzież paliwa" art. 119 par 1 KW....narazie (...)

niejasna procedura- wyrok nakazowy, kara grzywny za wykroczenie z art 97 kw - odwołanie?

niejasna procedura- wyrok nakazowy, kara grzywny za wykroczenie z art 97 kw - odwołanie?

niejasna procedura- wyrok nakazowy, kara grzywny za wykroczenie z art 97 kw - odwołanie? Witam, W dniu wczorajszym odebrałem pismo z poczty od Sądu Rejonowego - wydział karny. Oryginał (...)

sprawa o czyn z art 177 1 kk

sprawa o czyn z art 177 1 kk

sprawa o czyn z art 177 1 kk Witam. Mam pytanie dotyczace sprawy o czyn z artykulu 177 1 kk. Około 3 tygodni temu mialam okropną sytuacje. Krotki opis. Wyjezdzajac z drogi podporzadkowanej (...)

Wykroczenie drogowe art. 86 i sprawa sądowa

Wykroczenie drogowe art. 86 i sprawa sądowa

Wykroczenie z art. 86 par.1 KW w jakiej wysokosci powinien być mandat otrzymałam 500 zł wg mnie jest sztywna kwota 250 zł halszka Mam pytanie jeśli kiedyś była mała kolizja (...)

Błędne zapisy w akcie notarialnym - ew. zwrot kredytu hipotecznego

Błędne zapisy w akcie notarialnym - ew. zwrot kredytu hipotecznego

wpisana pow. 60,05m kw. a nie 64,00m kw. jak to wynika z umowy. Deweloper uzasadnił to tym, że wszyscy mają różnice ponieważ tak wyszło z przeprowadzonej inwentaryzacji i ogólna (...)

1

2

3

4

5

...

13