co to jest przestepstwo z art 278 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


List gonczy

List gonczy

dokumentu nawet niejako z przypadku. Jest to więc przestępstwo kradzieży dokumentu (art. 275 par. 1 kk. Jeżeli został wystawiony lis gończy to należy albo jak najszybciej uiścić karę (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

podstawe prawna art.117 kc. Pozdrawiam. schycha dzisiaj dostałem kartkę z berlina z następującą treścią -"Wracamy właśnie z Niemiec,mamy ciekawą propozycję.Prosimy o (...)

Kradzież, włamanie

Kradzież, włamanie

włamaniem? (Dux) Nie znam bliższych okoliczności tego zdarzenia ale z tego co piszesz wynika, że może to być włamanie. polkb Prosta sprawa. Z całą stanowczością 278 kk. Odysłam (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

z prokuratury o zatrzymaniu dokumentu i co dalej ? Czy jest możliwość odzyskania po 18 miesiącach z założeniem blokady na resztę kary . I kiedy mogłaby podchodzić do egzaminu, (...)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

zablokował mi konto i zabrał 3000tys alimentów kwoty 1500nie widzę co się z nią stalo co zrobić w tej sytuacji moze ktoś z was wie jak mogę odzyskac alimenty dzieci... ania (...)

wazne pytanie..

wazne pytanie..

wazne pytanie.. witam popelnilem przestepstwo z art.178kk i za kilka dni odbedzie sie pierwsza rozprawa, a kilka dni temu zostalem zatrzymany za jazde pod wplywem alkoholu na rowerze.. nie wiem (...)

Groźba bezprawna

Groźba bezprawna

To nie jest groźba karalna. Może nawet powiedzieć Ci, że wywiezie Cię do lasu albo, że Cię połamie i nic mu za to nie grozi. Ala Alu, to co napisałaś jest nieprawdą. Wywiezienie (...)

Czy pójdę siedzieć???

Czy pójdę siedzieć???

tam się gesto tłumaczyć i tak dostaniesz postanowienie o wykonaniu kary potem próbuj odraczać wykonanie kary co pół roku. zabnicka Zgodnie z art. 9 par.1 popełniłeś przestępstwo (...)

Art.278 §2 KK

Art.278 §2 KK

Art.278 §2 KK Witam! Moja bliska znajoma dostała wezwanie na przesłuchanie na policję. Jest podejrzana z art 278§2 KK. W roku 2007 odwiedziła ją policja. Podczas wizyty (...)

Oskarżony z Art 190 kk - Jak mam się bronić ???

Oskarżony z Art 190 kk - Jak mam się bronić ???

niunia Niektórzy tu polecają, zebys poprosil o obronce z urzędu, ale ja wiem ze to nie bedzie dobre rozwiazanie. z tego co ja wiem od znajomych i z roznych for na necie, to taki obronca (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

jest podobnie jak u kuratora p, z tym ze w przypadku wykonania wszystkich obowiązków, zgodnie z zarzadzeniem sedziego, konczymy z wywiadami co 6 miesiecy i przprowadzamy jeden (...)

Kradzież

Kradzież

ukradłam, chce mnie zwonić i co teraz? z góry dziękuję klara38 Witam Mam pytanie co grozi osobie, która została złapana na próbie włamania się do auta?Z góry dziękuję za (...)

Trwałe uchylanie sie od sluzby wojskowej

Trwałe uchylanie sie od sluzby wojskowej

;. A co do tego, ze nie powinno o nim pamietac wojsko, to pan policjant mi to wytlumaczyl tak, ze uchylanie sie od sluzby to jest przestepstwo, a przestepstwo przedawnia sie dopiero po (...)

please help!!!

please help!!!

. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego. Przestepstwo jest ścigane z oskarżenia prywatnego, należy zatem wnieść prywatny akt oskarżenia(art.485 kpk i ns). Zwracam (...)

karany prawnik??

karany prawnik??

; Lanfaust z logicznego punktu widzenia względnie poprawne, pamiętać jednak nalezy jaki był kontekst całej wypowiedzi. Jesli bowiem przyjać Twój punkt widzenia to zakwestionowane przeze mnie zdanie (...)

oskarzenie z art 177

oskarzenie z art 177

wpis do akt juz nie . Jakie mam szanse w sadzie i co powinnam zrobic ? po zaznajomieniu sie z dokumentacja wyczytalam ze poszkodowany jest policjantem i 2 razy byl w szpitalu gdzie skarzyl (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

zobaczy jak jej 100 razy lepiej-bo mam kolezankę co ma czarnego chu.. .przeciez to dziki z Afryki,a co do polskich świń to mogą unikac odpowiedzialności związanej z alimentacją (...)

Zarzuty policji

Zarzuty policji

Zarzuty policji Policja przedstawila mi zarzut z art.278-jednak w zarzucie czytalem o pobiciu i kradziezy.jednak kiedy zapytalem funkcionariusza czy to bedzie stary art.210 zaprzeczyl.jak to (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

czyn zabroniony jest kara grzywny, ograniczenia wolnosci lub kara pozbawienia wolnosci do roku. Dziwi mnie kwalifikacja czynu jako umyslnego z art 157 par 2, lepiej przedstawic sprawe prawnikowi. (...)

zaświadczenie o niekaralności

zaświadczenie o niekaralności

czynu z Art. 270&1 k.k.i Art. 12 k.k. Otrzymałam wezwanie do zapłaty grzywny oraz kosztów sądowych. Więc chyba nie otrzymam zaświadczenia o niekaralności, ale bym chciała się upewnić. (...)

MANKO W KASIE FIRMY

MANKO W KASIE FIRMY

. (halina) po pierwsze: czy to kwota 40 tys. zł bo taki podobny post przeczytałem, po drugie: co jej grozi za nie spłate długu: Art.52 Kodeksu Pracy (dyscyplinarka), oskarżenie jej z Kodeksu (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

TO CO ROBIŁ NIE MIAŁO NIC WSPÓLNEGO!!! Z TAKIMI SPRAWAMI , SPÓŁKĘ AKTUM ZAŁOŻYŁ W 2011 ROKU . NO PYTAM O CO CHODZI Z WAMI LUDZIE ?? IDZIE DO NORMALNEJ FIRMY LUB PRAWNIKA !!!! (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

. Pozdrawiam legus KOW to ... temat rzeka i pewnie co miasto to jest inaczej. U mnie co zakład to jest inaczej, Z wypełnianiem obowiazkow nalozonych na te zaklady jest (...)

Co mogą mi zrobic..?? kto wie,niech doradzi...prosze.

Co mogą mi zrobic..?? kto wie,niech doradzi...prosze.

o pomoc. doradzcie. (Darek) proba wysłania tytus77 Po pierwsze ,jesli dobrze rozumiem toczy sie sprawa karna z art 278 par 1 kk /kradziez/ lub 284 par 1 kk /przwlaszczenie / ,musisz uczestniczyc (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

! Popatrzcie co sie z Wami dzieje do czego zmierzacie i opamietajcie sie na BOGA ! Prosze bo co bedzie z nami za 20 lat lub z naszymi kochanymi dziecmi jeszcze pozniej ! Swiat (...)

art. 286 §1 kk - carding i konfiskata mienia i wyrok ??

art. 286 §1 kk - carding i konfiskata mienia i wyrok ??

ale zalezalo by mi na odzyskaniu jednego numeru ktorego uzywalem na codzien i nie ma nic z tym wspolnego i jest bardzo wazny dla mnie poniewaz mialem go ok 6 lat i to jest zloty numer (na karte (...)

Nielegalne oprogramowanie

Nielegalne oprogramowanie

to w trybie art 335kpk, mam nadzieję, że otrzymam w związku z tym pismo. Pragnę także zaznaczyć, że jestem osobą pełnoletnią(26lat), bezrobotną(po studiach), obecnie mieszkam z rodzicami, (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

''cudnych informatyków '' to zrobią z ciebie idiotkę !!!!! Musimy cos postanowić :);)bo dalej tak nie można .Mam jeszcze pytanie co z dziewczynami z łodzi?czy faktycznie przez (...)

Wezwanie do sądu w charakterze świadka - wydział karny

Wezwanie do sądu w charakterze świadka - wydział karny

musiał powtórzyć po prostu to, co mówiłem na policji? Proszę o wyrozumiałość. . Dziś spostrzeglem jeszcze, ze w wezwaniu podany jest art. 278 ustęp 1 kodeksu karnego. A wg (...)

Przestepstwo komputerowe?

Przestepstwo komputerowe?

spędzone w Internecie z opisem (dialnet usługa przenośna).. Korzystałem w ten sposób ponad rok czasu i nie miałem żadnych sygnałów, że (rzekomo) łamię prawo. Wówczas zadzwoniono do mnie z (...)

1

2

3

4

5

...

51