co oznacza art.895kpc Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Ściągnięcie alimentów przez komornika

Ściągnięcie alimentów przez komornika

zakład pracy co miesiąc przelewa do komornika, odpowiedział że całość alimentów przeznaczył na koszty egzekucyjne innych zobowiązań takich jak ZUS itp Art. 1025.kpc § 1 , czy Pan (...)

PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach

PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach

mnie a podałem jak napisać i co napisać co powtarzam: po pierwsze : w ciągu 14 dni od dnia otrzymania nakazu zapłaty - bedacego w istocie na tym etapie wyrokiem - musiz zaprzeczyć istniene (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

miałam płacone przez komornika.śmieszne sumy.Gdy spytałam co się dzieje dowiedziałam się że musiał ściągnąć swoją należność. Później co prawda wyrównywał mi zaległości (...)

KOMORNIK

KOMORNIK

stac nawplaty co miesiac w tej kwocie wiec wysylam mu tyle ile moge co miesiac zawsze cos do staje na kato .wczoraj dostalam od komornika pismo ze wystawiamoj telewizor do przetargu .czy moze tak (...)

Zajecie wierzytelnosci z rachunku bankowego

Zajecie wierzytelnosci z rachunku bankowego

prowadzic dalej dzialalnosci .Na odwolanie od w/w zajecia mam 7 dni (art.767kpc).Prosze o rade co mam w tej sytuacji zrobic ? Jak sie odwolac od decyzji .Jakie sa szanse ?

co to oznacza?

co to oznacza?

co to oznacza? Czy jest ktoś, kto mógłby mi wytłumaczyć znaczenie terminu "wyrok NIEWYKONALNY"??? jestem osobą pokrzywdzoną w sprawie i taką informację dostałam i nie wiem co o tym (...)

co to oznacza?

co to oznacza?

co to oznacza? w protokole policyjnym jest inne miejsce zdarzenia a oskarżona i jej świadkowie podali inne. Sprawa ma byc ponownie rozpatrzona przez sąd I instancji, czy znaczy to,że sprawa toczyć

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

to, co każdy wierzyciel. Jednym zdaniem, tym całym Krukiem itp. nie ma się za bardzo co przejmować, szczególnie jeżeli działają bezprawnie. abi Kruk nagrywa ale chyba tylko w celu kontrolowania (...)

co oznacza nr sprawy674/12

co oznacza nr sprawy674/12

co oznacza nr sprawy674/12 co oznacza nr sprawy674/12 dostalam wezwanie do sadu nie zostalo odebrane poniewaz mieszkam za granica.czy prawnik jako moj pelnomocnik moze czegos na ten temat (...)

co oznacza wyrok

co oznacza wyrok

co oznacza wyrok Mam wyrok w sprawie rozwodowej, co oznacza ten zapis? \"powierza wykonywanie wladzy rodzicielskiej matce dziecka pozostawiajac ojcu prawo do wspoldecydowania o istotnych (...)

co oznacza to oskarżenie?

co oznacza to oskarżenie?

co oznacza to oskarżenie? Mam takie pytanie, czy jest w ogóle cos takiego jak tymczasowe użycie pojazdu? Zostałem właśnie o takie coś oskarżony? Czy za to są jakieś standardowe kary? Co (...)

Co oznacza termin zawity?

Co oznacza termin zawity?

Co oznacza termin zawity? Czy ktoś mógłby wytłumaczyć, co to znaczy termin zawity? I jak się go liczy? Czy np. święta i dni wolne się w ten termin wliczają czy jak? Termin zawity to (...)

jak odwołać komornika

jak odwołać komornika

zajmuję po myśli art.895kpc wierzytelności dłużnika należne mu od: firma w której pracuje jako dłużnika wierzytelności z tytułu: umów cywilnoprawnych oraz wszelkich innych należności. Zajeciu (...)

Wyłączenie Sędziego

Wyłączenie Sędziego

strony przeciwnej Co robić? (ala) przez stosunek osobisty, o którym mowa w art.49 kpc, rozumie się również faworyzowanie przez sędziego strony procesu na co mają wskazywać ewidentnie (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

podobnymi Tobie. Co z tego, że piszesz o naprawianiu szkody. Musisz najpierw wykazać przed sądem, że ją poniosłeś. Zacznij podawać do sądu "nieuczciwych płatników" np. Cyfry plus. Za (...)

Skarga na czynności komornika, zwrot kosztów egzekucji.

Skarga na czynności komornika, zwrot kosztów egzekucji.

czynności komornika(zaniechanie art.805 k.p.c) oraz zwrot kosztów egzekucji.(Co to za komornik,któremu gdy brakuje w skarbonce bierze jak ze swojego nie informując o tym zainteresowanego? (...)

koszty komornika

koszty komornika

wykonawczy postanowiono zwrócić wierzycielowi, ponieważ roszczenie egzekucyjne wynikające z tytułu wykonawczego nie zostało wyegzekwowane (art.816 kpc) niemniej jednak... trzymam kciuki za (...)

PILNE - ROZWOD!!!

PILNE - ROZWOD!!!

miesięcy temu, jestesmy małżeństwem bezdzietnym, aktualnie jestem w ciąży z innym partnerem, czy mam sznse ze względu na swój STAN starać sie o pominięcie sprawy pojednawczej??? Oliwka art.437 (...)

Kiedy zapis protokolarny materiału akt nie zgadza się z faktycznym przebiegiem sprawy

Kiedy zapis protokolarny materiału akt nie zgadza się z faktycznym przebiegiem sprawy

przepisy art.48 kpc. ? ( bo jak dotychczas nie podjęto żadnych czynności ) ************************************************************ Sprawa którą opisuję prowadzona jest przed sądem Rejonowym (...)

Alimenty dla byłego współmałżonka

Alimenty dla byłego współmałżonka

zapewnić wszystko,może byłby lepszym rodzicem, może moja córka miałaby lepszy stert w życiu? kama ty frajerze co ty sobie myslisz sam idz w pole gnoju wychowaj dziecko sam to zobaczysz co (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

sądów jest taka aby każdemu płatnikowi alimentów bez względu czy był nieuczciwy czy uczciwy i płacił robić "w poprzek". Wszyscy są bezdusznie wrzucani do jednego wora z napisem "alimenciarze". Co (...)

spadek po ojcu, którego nigdy nie widziałem

spadek po ojcu, którego nigdy nie widziałem

pieniądze przychodziły z funduszu alimentacyjnego ? nie wiem czy regulował te długi, czy nie. W 2009 roku, otrzymałem pismo od komornika sądowego, że na podst. art.819 kpc zawiesza postępowanie (...)

zarządzenie w sprawie rozwodu-pomóżcie

zarządzenie w sprawie rozwodu-pomóżcie

sprawa ze świadkami. wczoraj dostałam pismo z sądu zatytułowane "zarzadzenie" "Zwrot wniosku na podstawie art.738 kpc gdyż nie odpowiada on wymogom formalnym określonym w art.736 (...)

SKARGA NA KOMORNIKA

SKARGA NA KOMORNIKA

na egzekucję niezgodną z prawem skarga procesowa do sądu rejonowego,wydział rodzinny.Skarga powinna odpowiadać wymogom pisma procesowego(art 126Kpc) 9 PRAWNIK witam, borykam się z niekompetencją

Pominięcie sprawy pojednawczej!!!

Pominięcie sprawy pojednawczej!!!

partnerem, czy mam sznse ze względu na swój STAN starać sie o pominięcie sprawy pojednawczej??? (Oliwka) Art.437 kpc - Jeżeli stawiennictwo jednej ze stron napotyka trudne do przezwyciężenia (...)

co oznacza warunkowe umorzenie kary?

co oznacza warunkowe umorzenie kary?

co oznacza warunkowe umorzenie kary? Witam, dostałem listownie wyrok sądu i nie do końca rozumiem... co oznacza: 'warunkowe umorzenie kary'? czy to jest to samo co zawiasy? (...)

Co oznacza Artykuł 203&1dkk ??

Co oznacza Artykuł 203&1dkk ??

Co oznacza Artykuł 203&1dkk ?? Czy ktoś mi odpowie na pytanie co oznacza Artukuł 203&1dkk i co oznacza skrót dkk . Jak mi się wydaje jest to prawo karne . Art. (...)

co oznacza pojecie: modelowy odbiorca ?

co oznacza pojecie: modelowy odbiorca ?

co oznacza pojecie: modelowy odbiorca ? co oznacza pojecie: modelowy odbiorca ?

Co oznacza zasada wzajemnego szacunku?

Co oznacza zasada wzajemnego szacunku?

Co oznacza zasada wzajemnego szacunku? Co oznacza zasada wzajemnego szacunku? Chodzi mi o ustalenie przy rozwodzie zasady rodzicielskiej. Adwokat męża zarzucił mi nie trzymanie się (...)

Co oznacza czynne prawo wyborcze?

Co oznacza czynne prawo wyborcze?

Co oznacza czynne prawo wyborcze? Co oznacza czynne prawo wyborcze? Czynne prawo wyborcze (prawo wybierania) ? prawo przysługujące obywatelom, które zapewnia im możliwość udziału (...)

1

2

3

4

5

...

23