co oznacza art.824 1 pkt. 3 kpc-pkt 1 i rentach z fus Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa ? art. 5 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. 1. Okres wyczekiwania Od 1 stycznia 2009 r. okres (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy? Czy to prawda,że od 1 lipca 2005 weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. Okazało się że pani kasjerka zaksięgowała pieniądze na inne moje konto gdzie nie było żadnego debetu. Mało z tego kiedy zgłosiłam się z rachunkami tym z debetem i tym z (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

zasnąć bo z dwóch stron non stop szczekają jebane kundle. Z jednej strony pit bul a z drugiej dwa małe kumdle z przeraźliwie piskliwymi głosami. I co mam iść do (...)

VAT-25

VAT-25

przedstawionym stanie faktycznym. Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Zgodnie z przepisem (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

. zaskoczony Zgodnie z art. 118 k.c. termin przedawnienia wynosi lat 10, a dla roszczeń zwiazanych z działalnoscia gospodarczą i o swiadczenia okresowe- 3 lata. Wynika z (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę 1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

na wartość przedmiotu sporu, należą do właściwości rzeczowej sądu rejonowego (art. 17 pkt 4 KPC), wydział rodzinny i nieletnich (art. 12 § 1 pkt 3 USP). (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

(chciałabym poszeżyć wiedzę z zakresu: pracy osobami z zaburzeniami psychicznymi)...może zalecisz jakieś szkolenie kurs? myślałam o pracy z rodziną i dzieckiem z zaburzeniami (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

zarejestrowania do chorobowego i już po fakcie. trzeba zrobic to z data wstecz opłacić zalegające składki z normalnej podstawy i od dzisiaj zarejestrować w dniu dzisiejszym do (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

podpisać umowę z pewną korporacją, jednak umowa była strasznie oszukana, i w ogóle niezgodna z tym, co nam obiecywano!! Miały być małe wpłaty wstępne dla adwokata i (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

, jednemu z rodziców albo opiekunowi prawnemu dziecka; 2) opiekunowi faktycznemu dziecka; 3) osobie uczącej się. Art. 6. 1. Zasiłek rodzinny przysługuje osobom, o których mowa (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

, balkonu, loggi i "podobnych" (art. 51 pkt 1 i 2 cyt. Ustawy). Opłaty tej nie sposób uniknąć, ale proponuję, żeby w piśmie do komornika (do którego dołączamy wyrok eksmisyjny (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

zadłużony gdzieś na 20 000 i dług pewnie rośnie dalej. Chciałbym wyjść z tego szamba i móc żyć bez myśli, że może zapukać komornik i wszystko i wynieść z (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

ust. 1 lub 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub 2, art. 86, art. 94 ust. 4 i art. 97, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

dłuższe pisanie, wiec na razie skończę i coś jeszcze o tym Wo. Co do posiedzeń w sprawie zastępczej, u mnie nie ma czekania i nabierania, postawa skazanego pięknie wypływa z (...)

Służebność

Służebność

przekroczenie granicy w zw. z budową nastąpiło z winy nieumyślnej sąsiada możliwe jest dochodzenie roszczeń z art. 151 k.c., jeżeli zaś z winy umyślnej ? aktualizuje (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

jednym odpisie dla każdego oskarżonego oraz dla prokuratora. Przepis art. 488 § 2 stosuje się odpowiednio. Przepisów art. 339 § 3 pkt 4 i art. 397 nie (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

zdarzyło się, że II instancja uznała racje twojego zażalenia i uchyliła postanowienie I instancji, kierując sprawę do ponownego rozpoznania czyli do I instancji, to co robi sąd (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

panstwo to co mamm nachleb musze oddac na panstwo ktore mi i tak niepomoze a bardziej zgnebi i niemam za co zyc . bo jezeli ja sobie na cos zarobie i cos sobie kupie np moj rower (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

drobnym druczkiem tak: Przetwarzanie danych osobowych przez KRUK dbywa się na podstawie art 23 ust. 1 p. i art. 3 ust. 2 z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych(tekst (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

kończą, a nieświadomi i z nadzieją na pracę próbują i tam. Co można z nim zrobić? Pozdrawiam helka prawo-pracy.net Mam pytanie i bardzo proszę o pomoc. Zostałam (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

nie mozna dowiedziec, a z tego co czytalem placi sie 8,5% z tego co wplacaja wynajmujacy? Czy to prawda? Dziekuje i pozdrawiam Czesio czesio Tak czytam to wszystko i jestem (...)

Alimenty dla byłego współmałżonka

Alimenty dla byłego współmałżonka

wymyśliła żeby podwyższał alimenty co rok o stopień inflacji. Na dodatek zwolniła się z pracy i nie pracuje, a ja jestem w ciąży i nie wiem co robić. Mam dosyć wołania (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

robią z tego problemu i nie pozbawiają kobiet tych zasiłków? Dlaczego otrzymywałam tylko 300 zł zasiłku wychowawczego, a nie 400zł? Nie wiem gdzie szukać pomocy i odpowiedzi na moje (...)

Formalne zmiany stanu zdrowia a pobieranie renty rodzinnej

Formalne zmiany stanu zdrowia a pobieranie renty rodzinnej

do ukończenia nauki w szkole, jeżeli przekroczyło 16 lat życia, nie dłużej jednak niż do osiągnięcia 25 lat życia (art. 68, ust. 1, pkt 3 ustawy o emeryturach i rentach (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

rekonwalescencji,i czy należy się jednorazowe odszkodowanie.Poraz pierwszy mam wypadek i niewiem jak się do tego zabrać,doradzcie co mam zrobić ? ustawa z dnia 30 października (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

sprawę z nieco innej strony i sprawdzić czy mogą w taki sposób się zachować, oraz otworzyć pierwszy lepszy słownik i zapoznać się z terminami: biuro prawne i kancelaria, (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

. Podstawa prawna: Art. 10 ust. 1 pkt 8, art. 21 ust. 1 pkt 126, ust. 21, ust 22 oraz art. 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób (...)

1

2

3

4

5

...

27