co oznacza art. 100 2 i 140 k.p.k Wyszukiwarka e-prawnik.pl


dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

................ Jak się czujesz? Sama jestem matką i wiem co oznacza bycie w ciąży ale............ jestem też właśnie pracodawcą i czuję się oszukana. Nie dość, że trwało (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

TO ZALATWIC A NA DODATEK POWYZUCALI WSZYSTKO CO NASZE Z MIESZKANIA I DALI SOBIE SWOJE GRATY ON NADUZYWA ALKOCHOLU I SIE ZADZI W NIESWOIM MIESZKANIU!CO MAMY ROBIC PROSZE O POMOC!!!!!!!!!!1 (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

, że są też ludzie nagminnie oszukujący i ukrywający się. To ich lubię ścigać. A i tu wszystko zależy od człowieka-- albo trafisz na takiego, co próbuje zastraszać i za wszelką (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

służbowych: MSWiA, UOP, Służby Więziennej i MON. Co prawda przepis art. 2 pkt 2 Ustawy stanowi obecnie, że "do lokali stanowiących własność tych podmiotów ustawa się (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

telekomunikacyjnych. Usługi telekomunikacyjne przedawniaja się w szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

panstwo to co mamm nachleb musze oddac na panstwo ktore mi i tak niepomoze a bardziej zgnebi i niemam za co zyc . bo jezeli ja sobie na cos zarobie i cos sobie kupie np moj rower (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

pytanie czy w moim przypadku takie przedawnienie obowiazuje i czy po 2 latach czy po 3 latach i czym sie rozni ten okres 2 czy 3 lat bede wdzieczna za odpowiedz bo termin zaplaty dala (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

głodne i brudne. Ja dostaję 500 zł i uważam, że mąż żałuje na dziecko przy zarobkach około 12 tyś. Ja zarabiam znacznie mniej - 2300 a płacę za wynajem 1200, przedszkole 800, do tego (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

wyrokiem, to i tak obronca nie moglby wniesc kasacji, bo art. 523 par. 2 kpk ogranicza mozliwosc "zwyklej" kasacji na korzysc oskarzonego do przypadkow skazania na kare pozbawienia (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

podpisać umowę z pewną korporacją, jednak umowa była strasznie oszukana, i w ogóle niezgodna z tym, co nam obiecywano!! Miały być małe wpłaty wstępne dla adwokata i 20% z uzyskanej (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

złodzieji bo oni straszą jak mogą i gdzie mogą,są wulgarni i uwaga bo wysyłaja podstawionych ludzi co to wtargnieciem do domu wchodza i na siłe próbują coś zabrać bez nakazu.Moja (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

-pracy.net kochane ja robilam i to bardzo duzo...te ktore mnie znaja to wiedza , ze ja sie centrali nie boje i mowie im to co mysle!!! pracuje juz w tej firmie pare latek i dobrze wiem (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

dochodzenie o obywatelstwo?moja prababka urodziła sie 1891 r w niemczech ale teraz jest to polska nie bardzo wiem o co w tym chodzi i od czego zaczac i co gdzie szukac.dzieki. zuzia (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

) ojciec dziecka przyjechał do synka tylko raz- czego i Tobie życzę pozdrawiam cieplutko Ewa Ewa alimenty.pl co?? nawet jesli go pozbawi praw to i tak bedzie musiał placic alimenty wy faceci (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

akt to panu powiemy" nie wiem co robić groża mi że względem prawa polskiego i tak będe musiał "to" spłacić. jakim códem że tak zapytam mam plaćic cos z czym nie mam powiazania nie wiem (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

zdarzyło się, że II instancja uznała racje twojego zażalenia i uchyliła postanowienie I instancji, kierując sprawę do ponownego rozpoznania czyli do I instancji, to co robi sąd (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

z nią spotkał i wiecie co- on i to przez nich-sam nawet nie miał tyle odwagi- powiedział,że skoro ja podjęłam taka decyzje 12 lat temu to on nie chce jej znać. Nie oceniajcie wszystkich (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

lat, co jest zgodne z prawdą. Zona nie ma wystarczających dowodów na zarzuty i wnioski zawarte w pozwie i sprawa nie przebiega po jej myśli. [b]Chcąc zaszkodzić mi i utrudnić (...)

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

rodzicami -odpowiedziano mi nie!!!Przyszedlem w odwiedziny -otworzono mi okno i wzieli tylko prezent dla syna.Obrazano i obrazaja epitetami i innymiprzeklenstwami mnie przy dziecku(byla zona (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

ojcem i coś ustalimy. Dlatego najważniejsza jest dla mnie w tym momencie szczegółowa odpowiedź na pytanie 2. ponieważ nie chciał bym by moja matka zabrała ojcu drogą sądową wszystko co (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

więc po macierzyśkim poszłam na L4 na opiekę i jestem do dzisiaj. wczoraj Zus przysłał mi pismo, w dniu dzisiejszym księgowa poszła wyjaśnić sprawę i usłyszała wiadomo co . brak (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

dzieciom.Opisałam swoją sytuacje życiową w maleńkim skruciku -proszę ...by ktoś mi napisał o co mogę sie starac,co mi się należy...co ...gdzie...i jak???POZDRAWIAM MONIKA (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

wdzięczyny za wszelką pomoc: 1. Suma kar wynosi 1 rok i 9 miesiecy a zapisane jest 1 rok i 6 miesięcy więc błąd. - co z tym zrobić ? 2. "przepadek dowodu rzeczowego" - co (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

. Pozdrawiam legus KOW to ... temat rzeka i pewnie co miasto to jest inaczej. U mnie co zakład to jest inaczej, Z wypełnianiem obowiazkow nalozonych na te zaklady jest roznie, i wszystko (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

xródło dochodu, sąd będzie brał pod uwage ich możliwości zarówno zarobkowe, materialne i bytowe jak i pana mamy i was. czyli co jest w posiadanym majątku, czy osoby występujące (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

wyjaśni, a best jest bezsilny i straszy. Nagraj i zgłoś w prokuraturze nękanie i tzw. naruszenie miru domowego. Na więcej tutaj nie ma czasu i miejsca. W/g mnie przedawniły się (...)

Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja

wyjechać za granicę na studia, to zadzwonił jeszcze raz do prok. i wyrok brzmiał 60x15 zł (czyli 800zł bez zawieszenia), zgodziłam się i 2 min później sam prokurator ( co dziwne (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

jednym odpisie dla każdego oskarżonego oraz dla prokuratora. Przepis art. 488 § 2 stosuje się odpowiednio. Przepisów art. 339 § 3 pkt 4 i art. 397 nie stosuje (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

emerytury osób, które nie osiągnęły tego wieku ( np. art. 29 i 32 ustawy o emeryturach i rentach z FUS). Do takich przepisów należy również art. 88 Karty Nauczyciela, który (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

od szefa padamy psichicznie i fizycznie pracowniki boja sie co kolwiek ruszyc w tej sprawie kto mi doradzi co stym zrobic ,oklamuje nas na kazdym kroku pracownica byla chora i teraz (...)

1

2

3

4

5

...

51