co oznacza art 124 paragraf 1 kw Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

stanowiska w ciągu 30 dni oznacza to, że jest zgoda na wykonanie budynku. Ograniczone zostały wymiary tego obiektu do 25 metrów kw. na każde 500 metrów kw. działki, lecz nie więcej (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

jest cena za 1 m. kw. gruntu?. Jeśli przynajmniej 30 zł.za 1 m. kw. to sprawę opłaca się prowadzić. Jeśli mniej to należy przeliczyć. Polecamy się oczywiście.Nie będę już (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

TO ZALATWIC A NA DODATEK POWYZUCALI WSZYSTKO CO NASZE Z MIESZKANIA I DALI SOBIE SWOJE GRATY ON NADUZYWA ALKOCHOLU I SIE ZADZI W NIESWOIM MIESZKANIU!CO MAMY ROBIC PROSZE O POMOC!!!!!!!!!!1 EWA@553BUZIACZEK

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

...bez przerwy donosi na sąsiadów, czepia się byle czego, robi się coraz bardziej agresywna słownie póki co, ale jednak. Czepia się sąsiadów, co mają mnóstwo psów, co akurat w tym (...)

Czy wyrok jest umorzony ?

Czy wyrok jest umorzony ?

obciążyć Skarb Państwa Uzastadnienie Przestępstwo za które został skazany *** aktualnie stanowi wykroczenie z art 124 1kw . Dlatego orzeczona za przestępstwo karę zamieniono w punkcie (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

do Liceum. Jestem osobą chorującą na zwyrodnienie stawów i kręgosłupa, co wymaga rehabilitacji, a co za tym idzie pewnych nakładów finansowych. Dochody mojego męża to 4000 zł/miesiąc. (...)

Paragraf 86&1kw

Paragraf 86&1kw

lusterkach a to lusterko wsteczne miałem zasłonięte przez pudełka które były w bagażniku.wyszedlem na zewnątrz nie było nikogo w tym samochodzie obejrzałem ten samochód i swój i na 1 zut oka (...)

Licytacja nieruchomości

Licytacja nieruchomości

podstawie art.626(10)paragraf 1 kodeksu postepowania cywilnego zawiadamia, że dokonano wpisu w brzmieniu : Numer i rodzaj żądania: DZ. KW. /Gl1T/xxxxxxx/xx/xxx(nie podaje wszystkich (...)

Niezrozumialy wyrok sadu.

Niezrozumialy wyrok sadu.

, tj. o wykroczenie z art. 86 paragraf 1 k.w. Obwinionego (starszego pana) uniewinnia od zarzutu popełnienia czynu opisanego w części (...)

Zły Policjant

Zły Policjant

skarbowe. Osoby z wykroczeniami dostają możliwość pracy w tym zawodzie. Należy nad tym ubolewać. sertop To lista wykroczeń pomimo których można teraz być policjantem;] : -art. 134. § 1 (...)

Alimenty dla byłego współmałżonka

Alimenty dla byłego współmałżonka

zapewnić wszystko,może byłby lepszym rodzicem, może moja córka miałaby lepszy stert w życiu? kama ty frajerze co ty sobie myslisz sam idz w pole gnoju wychowaj dziecko sam to zobaczysz co (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk (...)

UNIQA odmowa wypłaty odszkodowania z OC.

UNIQA odmowa wypłaty odszkodowania z OC.

linią tak samo jak cała działka budowlana co oznacza ze jest to po prostu nieużytek rolny będący dojazdem do posesji. Człowiek mając moje oświadczenie, złożył roszczenie o odszkodowanie (...)

Separacja czy rozwód

Separacja czy rozwód

odpowiedź na mój pozew w ciągu 124 dni. Co się stanie jeśli tego nie zrobi? Czy na pierwszą sprawe będziemy czekać właśnie tyle? Czy to oznacza, że jestem teraz skazana na decyzję (...)

Wymiana zdjęć

Wymiana zdjęć

,nie pamietam dokładnie, chyba art.141 k.w. Daleka droga do art.202 ale jest możliwość podciągnięcia pod ten przepis.Nikt nie twierdzi,że to się musi zdarzyć.Ale gdyby doszło do dalszych (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Zapraszamy do lektury artykułu: Uważaj na firmy windykacyjne! A artykule między innymi:  Na co uważać? Co robić jeśli dostanie się wezwanie? Co jeśli komornik zajął konto?   Chcesz (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

uczestników do prowadzenia gospodarstwa rolnego, art. 619 § 1 KPC, polegające na nie wywiązaniu się z obowiązku ustalenia wartości przedmiotu współwłasności w dacie orzekania oraz art. (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

to, co każdy wierzyciel. Jednym zdaniem, tym całym Krukiem itp. nie ma się za bardzo co przejmować, szczególnie jeżeli działają bezprawnie. abi Kruk nagrywa ale chyba tylko w celu kontrolowania (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie od wielu (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

dłużników wpierają im, że dzwonią z biura firmy Ultimo co jest kłamstwem i przypuszczam, że na to też znalazłby się paragraf. A co do straszenia sądem i komornikiem jest na to poniższy (...)

Który komornik ma rację

Który komornik ma rację

postępowania egzekucyjnego, a po jego zakończeniu będzie biegło na nowo - art.123 i 124 kc. Pierwszy komornik ma rację. marek Dzięki.Ale czy to oznacza,że jeśli komornik zakończy postępowanie (...)

windykacja oc

windykacja oc

jest zgodna z obowiązującym stanem prawnym, jest rzetelna i nie zawiera błędów."A ja co do tego stwierdzenia mam wątpliwości bo:Dziennik Ustaw z 2003 r. Nr 124 poz. 1152 art. 22 )mówi(czytamy) (...)

Kto jest właścicielem działki?

Kto jest właścicielem działki?

odnosi się to do aktu notarialnego a nie do KW. Sam nie wiem. W taki razie co to są te "zbiory dokumentów"? Jak odnoszą się one do KW. Dzięki. Strona http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/news.phtml?id_news

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

, wideogram lub nadanie. 3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. 16, art. (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

zaciekawiona co zrobią pani ochoczo pobrała pieniądze na oba konta a na moją uwagę co robi stwierdziła cytuję "Przecież nikt nie kazał pani robić nadpłaty". Byłam u Rzecznika Praw Konsumenta (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 tej ustawy określają (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

zapoznaniu się z waszymi opiniami na ten temat. a pisanie pism do tych betonów nic nie dają .Pozdrawiam 1+1 1+1 prawo-pracy.net Puściłam dziś rano e-maila do p. W. z radia Zet. (...)

popelnienie wykroczenia - prosze o porade

popelnienie wykroczenia - prosze o porade

powstanie pozaru umyslnie dokonal uszkodzenia bluzy wartosci 40zl. tj za popelnienie wykroczenia okreslonego w art82paragraf1kw i 124paragraf1kw ogolnie to wygladalo to tak ze (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

lekarzy. Jeśli uda Wam się zdobyć odpowiednie zaświadczenia, zależne od powodu otrzymania kategorii którą chcecie zmienić, to na ich podstawie oraz na podstawie przepisów art 145 paragraf (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu pracy (...)

1

2

3

4

5

...

9