cit 8 za 2010 rok instrukcja Wyszukiwarka e-prawnik.pl


PIT 37 instrukcja !!!

PIT 37 instrukcja !!!

wpisać NIP małżonka/małżonki. W pole numer 5 należy wpisać rok, za który dokonujemy rozliczenia. W tym roku będziemy wypełniać pity 2010 formularze, więc w pole numer 5 będzie (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

za rok 2007 czy dostaniemy z opieki te 400zl nasza rodzina sklada sie z 5 osob a dochod meza teraz to najnisza krajowa teraz nam nie przekraczaja zarobki ,ale za rok 2007 tak dana prawo-pracy.net (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

pracownika... prosiłabym o szybką poradę:) pozdrawiam goskavd prawo-pracy.net pracowałam w sklepie sporzywczym na pół etatu i nie wiem ile mi sie nalerzy za urlop za siedem i pół miesiąca (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

to 20 dni, potem 26 dni. 3 lata (liceum) + 5 lat (studia) = 8 lat (pamiętamy, że za naukę kończącą się wykształceniem wyższym i tak dostajemy max 8 lat) 1 kwi 2008 -> 1 kwi 2010 (...)

Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

. Prosze o odpowiedz i pomoc. karlitojar bardzo proszę o kontakt będę bardzo wdzięczna mag@iso.pl Pozdrawiam mag_ma Prosiłabym o pomoc w unieważnieniu małżeństwa. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

pytanie brzmi czy moga az tyle trzymac uczniow w celu przyuczenia ich do zawodu?? , jak dla mnie jest to za dlugo zwlaszcza ze sa to bezplatne praktyki , pracowac 8 h w tyg za darmo to za (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

pragnęłam to mieć dom i kochającą się rodzinę... nie pozwoliłam aby dzieci miały zły przykład.... za dwa miesiące wychodzę za mąż... nikt mi już nie mówi, że na godne życie mam (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

. Problem w tym , ze go nie ma. Może wiecie gdzie go znaleźć. Myśle że chodzi o druk orzeczenie lekarskie. Bede wdzięczna za pomoc. Aga Agnieszka prawo-pracy.net Przepraszam za brak "ogonków" (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

bez ogrzewania, przez co zamarzła woda.W tej chwili lokatorka domaga się zmniejszenia czynszu za okres zimna ponieważ uważała ,ze w mieszkaniu jest za zimno i zużywa za dużo opału.Każdy (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

rozwodu.w 2010 urodziłam dziecko za granicą,wróciłam do polski jak dziecko miało 6,5 miesiąca, czyli już za póżno na składanie wniosku(nie wiedziałam że istnieje termin)mój były (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

złożyć pozew o alimenty jak taka sprawa wygląda jeśli ojciec dziecka jest za granicą?Z góry dziękuję za pomoc aleksy27 Mieszkam z dziewczyną za granicą (ona nie jest (...)

Ile przysługuje mi urlopu? Proszę o pomoc.

Ile przysługuje mi urlopu? Proszę o pomoc.

liczy się przepracowane miesiące w niepełnym wymiarze czasu pracy? Czy podsumowując, przysługuje mi 20 czy 26 dni urlopu za rok 2009? Bardzo proszę o wyjaśnienie mi tej kwestii. Witam. Mam (...)

zachowek

zachowek

za opóźnienie w spełnieniu świadczenia. W tym ostatnim przypadku roszczenie o odsetki za opóźnienie przedawnia się z upływem 3 lat, a najpóźniej z chwilą przedawnienia się roszczenia głównego. (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

rozpocząć także dziennie 2 kierunek (również 3letnie). Moje pytanie brzmi: Po skończeniu 1 kierunku, tj w 2010 r., przysługiwać mi będą alimenty na 2 kierunek? (W 2010 będę rozpoczynał (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

porodu czyli do około15.03. umowa w szkole kończy się 31.08 a macierzyński gdzieś około 15.08 czy należy mi się urlop wypoczynkowy za przechorowane ferie i za wakacje. czy te śwuadczenia (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

dodatkowo obciążony jakimiś jego wydatkami , opląty egzekucyjne zł, wydatki gotówkowe 61 ???? + 2 zł za przelew.Co to za samowolka , na jakiej podstawie? przecież to normalnie wyłudzenie... (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

okres za czynsz za wynajm hali od urzędu gminy.Kilka razy przesyłali nakazy do zapłacenia jednak nie miałam za co,a chodzi o sumę5600 teraz przyszł mi płacić 11860.czy może uległo (...)

alimenty

alimenty

alimentów ile komornik zabierze mi z wynagrodzenia?Z góry dziękuję za odpowiedzi czek Witam co grozi za niepłcenie aliminetów?Z góry dziękuję za pomoc zwitek Witam. mam taki (...)

Jak obliczyć ilość dni urlopu

Jak obliczyć ilość dni urlopu

powyżej 10 lat ( art. 155 studia 8 lat + 2 lata pracy= 10 lat wysługi). Następnie od 1.I 2006 urlop w ilosci 26 dni za 2006 rok. 111zzz Hej, jak pracujesz pierwszy rok po studiach (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

wysokości. Staraliśmy się o zasiłek rodzinny, ale po przeliczeniu okazało się, że mamy za duży areał gruntów. Czy jest jakieś rozwiązanie prawne w tej sytuacji. Za taki miesięczny dochód (...)

alimenty od obcokrajowca

alimenty od obcokrajowca

i uzyskaniu wyroku zakladasz sprawe w sadzie okregowym w wydziale alimentow zagranicznych za ktora za zalozenie placisz okolo 100 zl.-wszystko w jezyku polskim ,w sadzie tlumacza to na twoj koszt

wyrok w zawieszeniu

wyrok w zawieszeniu

sprawa tak jak bylo w pismie. Prosze o pomoc:l princess930 Witam rok temu dopuściłem sie kradzeizy i za to dostalem rok na trzy lata w zawieszeniu, następnie w lutym biezącego roku zatrzymała (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

zamieszkania tz. ucieka. Nie wiem co dalej robić. Jak wygląda złożenie wniosku o ściganie za granicą. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam Jadwiga w zaden sposob nie moge uzyskac od 2002r (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

pieniędzy z zus za resztę chorobowego??,tzn za sierpień + 20 dni września??,jak oni płacą??,czy za cały miesiąc + za 20 dni września oddzielnie,czy za całość odrazy,czyli (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

, to można skończyć z wyrokiem za fałszowanie umów, bo US jest w stanie dokonać weryfikacji umowy u sprzedającego (wniosek o pomoc prawną do administracji niemieckiej). Reasumując musi Pan teraz (...)

Pozew o ustalenie istnienia stosunku pracy,pismo z sądu o uzupełnienie braków formalnych.

Pozew o ustalenie istnienia stosunku pracy,pismo z sądu o uzupełnienie braków formalnych.

więcej niż za rok, a przy umowach na czas nieokreślony- za okres jednego roku. Moje pytanie brzmi: jak mam obliczyć tą wartość bo w pozwach miałem umieszczoną kwotę: W pierwszej firmie: (...)

Pomoc dla samotnego rodzica

Pomoc dla samotnego rodzica

dziękuję za wyczerpującą wypowiedź. Obawiam się jednak, że nie będę mógł już skorzystać z tej pomocy, nawet gdybym znów stracił pracę. Zakładając wątek napisałem, że skorzystałęm z (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

napisane czy nie. Po przeczytaniu tych wszystkich wpisów mój tato wyrzucił to po prostu bo to nie przyszło poleconym nawet. Wiem ze było wyznaczone ze suma wynosiła te 94 czy 96 zł a teraz za odsetki (...)

Czy muszę płacic matce alimenty na dzieci, które mieszkają ze mną?

Czy muszę płacic matce alimenty na dzieci, które mieszkają ze mną?

jeśli oboje mieszkamy za granicą? Czy mogę odzyskac nadpłacone alimenty (mam pokwitowania podpisane przez matkę)?. Czy matka może wystapic o alimenty za poprzedni rok kiedy dzieci były (...)

Dobry adwokat KRAKÓW

Dobry adwokat KRAKÓW

Kościelniak. Bardzo rzeczowi i konkretni adwokaci. Super mi doradzili i poprowadzili sprawę :) Smorul_89 Jacek Bojanowski z Krakowa wziął ode mnie pieniądze za rozwód i nie przyszedł na ani jedną (...)

1

2