Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stare budownictwo- jakie ubezpieczenie po zalaniu2 Października 2009

  Mieszkam w starej, małej kamienicy (poza mną tylko 3 mieszkania). Sąsiad z góry często mnie zalewa. Przez, co mam w na suficie wyraźne plamy. czy ktoś zgodzi się mimo tego ubezpieczyć mnie przed zalaniem? znalazłem (...)

 • Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego21 Kwietnia 2005

  Zagadnienie ma wprawdzie charakter prawnoadministracyjny, ale wątek umieszczam także w tym dziale, gdyż pilnie poszukuję odpowiedzi. Czy emerytowi (renciście) policyjnemu (ściślej emerytowanemu funkcjonariuszowi (...)

 • towarzystwo budownictwa spolecznego24 Marca 2014

  Witam. Mam pytanie moja mama mieszkala w mieszkaniu należącym do towarzystwa budownictwa spolecznego spolka z o.o. Jej okna zakwalifikowano do wymiany lecz dopiero na rok 2014 moja mama patrzac w jakim stanie (...)

 • Uprawnienia budowlane, świadectwo charakterystyki energetycznej budynku.20 Marca 2012

  Kto może sporządzać świadectwo charakterystyki energetycznej budynku? Czy osoby uprawnione według prawa budowlanego do sporządzania takich świadectw muszą mieć jakieś kursy ukończone?! Mogą mieć ukończone (...)

 • warunki zabudowy19 Listopada 2011

  Witam 10 lat temu kupilem grunt 50 arow,w owym czasie gmina posiadala plan zagospodarowania,na ktorym dzialka moja byla uwzgledniona pod budownictwo i nieuciazliwe rzemioslo.Po latach plan wygasl i wystapilem (...)

 • problem z księgą wieczystą 18 Sierpnia 2011

  Mam taki problem, otrzymalem z sadu ksiege wieczystą działki i w pozycji przeznaczenie jest wpisane \"grunty orne\", a u notariusza zostało wpisane w akt notarialny \"przeznaczenie pod budownictwo mieszkaniowe (...)

 • Spadek od darowizny mieszkania, i podzial majatku.5 Lutego 2011

  Witam. Niedawno umarla moja matka, wiec wraz z siostra dziedziczymy mieszkanie, w zwiazku z tym mam kila pytan. Mieszkanie to ~48m. wycena srednio na podsawie allegro 230tys. Obecnie sytuacja wyglada tak, ze przeprowadze (...)

 • Samowola1 Lipca 2010

  Witam w gminie której mieszkam nikt nie reaguje na samowole budowlaną, Urząd Miasta doskonale o tym wie ale nic nie robi. Ja się temu sprzeciwiam, gdzie powinienem to zgłosić? Witam, Odziedziczylam stary (...)

 • POLSKA ZALOSNA SPRAWIEDLIWOSC28 Stycznia 2010

  Witam. Dzis opisze swoja pewna sytuacje mego zycia... (ciekaw jestem, co o tym myslicie i co powinienem z tym zrobic). Wszystko sie zaczelo od poznania pewnej dziewczyny (konkubiny, z ktora juz nie jestem), z ktora (...)

 • zgoda wspólnoty na remont (przebudowę) mieszkania18 Listopada 2009

  Mam zamiar zrobić remont mieszkania w budynku należącym do wspólnoty (jestem jej członkiem). Remont obejmuje wyburzenie ścian działowych, postawienie nowych (w nowym układzie), przeniesienie kuchni do innego (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane