artykuł 190 paragraf 1 kodeksu karnego Wyszukiwarka e-prawnik.pl


alimenty i zadłużenie

alimenty i zadłużenie

przeciwko żonie ojca. Jeśli są po ślubie i super byłoby gdyby miała pracę ona musi Was utrzymywać o czym mówi artykuł 144 paragraf 1 Kodeksu Cywilnego. Myślę, że moje porady (...)

Groźba karalna

Groźba karalna

Groźba karalna Jakie są prawno-karne aspekty groźby karalnej ? Zagadnienie to reguluje art. 190 oraz 191 kodeksu karnego. Kasia 43 z jakiego artykułu jest groźba karalna?! salomea70 art. (...)

kindergeld dla dziecka mieszkajacego w pl

kindergeld dla dziecka mieszkajacego w pl

Kindergeld ale dziecko zameldowane jest od 1 stycznia. Czy wobec tego dostaje się dodatek "z dołu" czy liczony jest według od dnia 1 marca ? Dziękuje z góry za odpowiedź. rafal alimenty.pl Witaj, (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

...zapoznałam się z całym regulaminem..:)) Przy okazji odkryłam artykuł 348,którego wczesniej nie znałam.Zgodnie z nim powinnismy składać sądowi sprawozdanie z dozoru przy WU na 3 miesiące przed (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

znowelizowana ustawa nie ma tu nic do rzeczy. Artykuł 145 paragraf 1 KPA mówi, że postępowanie dotyczące każdej decyzji administracyjnej (a taka jest również decyzja PKL w sprawie ustalenie (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zgodnie z art. 191 par. 1 kodeksu karnego (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

sytuacji, gdyby policja faktycznie odmówiła wszczęcia dochodzenia/śledztwa w danej sprawie, to proszę się odwołać od decyzji w oparciu o wyżej wspomniany artykuł kodeksu karnego." Proszę (...)

Alimenty od ojca przebywającego w zakładzie karnym

Alimenty od ojca przebywającego w zakładzie karnym

jego popełnienia, skutki czynu, np. uszkodzenie ciała) . . . tj. o czyn z art. . . . (podać odpowiedni artykuł z Kodeksu Karnego) . . . Kodeksu karnego. Uzasadnienie

Groźby wyrządzenia szkody

Groźby wyrządzenia szkody

karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku na podstawie Art. 212 § 1. Kodeksu Karnego. Sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo (...)

TATUS WEZWAL POLICJE!!!!!!!!!!!

TATUS WEZWAL POLICJE!!!!!!!!!!!

uywnie slow ogolnie przyjetych za obelzywe grozi karaz z kodeksu karnego. to sie nazywa : art. 207 KK par. 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

.: 6.600 zł, a 5% od nadwyżki ponad 100 tys. zł, nie więcej jednak niż 100 tys. zł (par. 1 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 grudnia 1996 r. w sprawie określenia wpisów w sprawach (...)

Rozprawa w sÄ…dzie - stalking

Rozprawa w sÄ…dzie - stalking

z artykułu art. 190a par. 2 kodeksu karnego (zdjecie zamiesciłem z sympatii, i zadnych tekstow oprocz zdjecia nie bylo na blogu ) i pytanie jak się zachowac w sadzie, pojde na rozprawe choć (...)

Odzyskanie prawa jazdy

Odzyskanie prawa jazdy

przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub spowodowanie wypadku oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym. Osoba, wobec której sąd orzekł taki zakaz na podstawie przepisów kodeksu karnego, (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

wogle nie uzywam (mam podpisaną krucjate) jestem jedynym zywicelem rodziny oraz chorą żone. Proszę o poradę Według art. 39 pkt 3 k.k. (kodeksu karnego) jednym ze środków karnych jest zakaz (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

art. 74 stosuje siÄ™ odpowiednio. Pozdrawiam Kaja studentak_prawa Dziekuje Kaja, ale czy moze byc ze to jest wedlug nowego kodeksu karnego a on odsiadywal wyrok wedlug starego kodeksu? Czy (...)

Moja matka chce mnie wymeldować z pobytu stałego

Moja matka chce mnie wymeldować z pobytu stałego

durze dlogi i scigaja go za to a ja sie boje grupcio29 Dozen dobry dostałem list z urzędu o wszczęciu postępowania przeciwko mnie chodzi o wymeldowanie z pobytu stałego Artykuł 61 paragraf (...)

Kazus

Kazus

licznych aktów dezercji, jakie miały miejsce, Rada Ministrów skierowała do Sejmu projekt nowelizacji kodeksu karnego zaostrzającej kary za to przestępstwo. Niestety, wskutek działań wojennych, (...)

Zabranie swojej rzeczy z cudzego terenu

Zabranie swojej rzeczy z cudzego terenu

nie zmienić. Jesli natomiast porzucone odpady z kontenera, zostaną potraktowane jako śmieci wyrzucone w miejscu nieprzeznaczonym do tego, można spodziewać się mandatu. Art. 193 Kodeksu karnego (...)

Przemoc psychiczna.

Przemoc psychiczna.

znajdz sobie kodeks kanry na necie i wpisz slowo przemoc psychiczna. malajolka art. 207 § 1 Kodeksu karnego: ?Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną (...)

Eutanazja

Eutanazja

życia od chwili poczęcia, aż po naturalną śmierć. Życie jest darem i to nie w "naszych rękach" leży to by decydować kiedy je komuś dać lub odebrać. Uważam, iż art. 150 kodeksu karnego, (...)

Zwrot cofniętego prawa jazdy B ,bez badań lekarskich

Zwrot cofniętego prawa jazdy B ,bez badań lekarskich

zapisane:"Kontrolnemu sprawdzeniu kwalifikacji (egzamin państwowy teoria i praktyka) podlega osoba ubiegająca się o przywrócenie cofniętego uprawnienia, którego była pozbawiona na okres przekraczający 1 (...)

Moj były partner wysłał mojemu znajomemu moje zdiecia gdzie jestem nago,czy cos mu za to grozi? i

Moj były partner wysłał mojemu znajomemu moje zdiecia gdzie jestem nago,czy cos mu za to grozi? i

powinnam to gdzies zgłosic? Jeżeli zrobił to wbrew Pani woli, to powinna Pani to zgłosić na Policję. Taki czyn podlega pod kodeks karny, konkretnie pod artykuł 191a Kodeksu Karnego: § (...)