art485 karny art87 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

orzeczono środek karny w postaci zakazu wykonywania określonego zawodu przez okres 10 lat facet odsiedział 5 lat i co wykonał karę wykonał ale środek karny nadal działa. Przy środkach probacji (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

jebany asas morda policyjna sciero ..!.. a Gdy sie zaplaci te 100zlotych, na poczcie,... to czy pozniej dostaje sie jakies potwierdzenie do domu czy cos w tym stylu??? czy tylko mandat karny jest tym

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

zmieniać obowiązki wymienione w art. 72 § 1 pkt 3-8 albo od wykonania nałożonych obowiązków zwolnić, z wyjątkiem obowiązku wymienionego w art. 72 § 2. Jednocześnie art. (...)

wypadek art 177 .

wypadek art 177 .

prokuraturze można Pan spróbować uzgodnić z prokuratorem karę i środek karny (art.335 kpk). Wówczas istnieje możliwość, że zostanie Pan skazany bez przeprowadzenia rozprawy (bedzie po prostu (...)

Art. 97 kodeksu wykroczeń

Art. 97 kodeksu wykroczeń

Art. 97 kodeksu wykroczeń heja ludziska dostałem dziś mandat z art. 97 kw - parkowanie w obrębie skrzyżownia 300 zl jeden punkt. zostałem poinformowany, że to jest sztywna stawka i nie moge (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

, polecam lekturę "kurator w postępowaniu karnym wykonawczym oraz kodeks karny i kodeks karny wykonawczy paulina zapomniałam dodać że wszyscy kuratorzy okręgowi co roku sporządzają plan kontroli (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

tym, że przepis art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h traci moc z dniem 4 czerwca 2018 r., czyli w dniu dzisiejszym: Art. 135. 1. Policjant: 1) zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w razie: h) przekroczenia

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

wymienionego w paragrafie 1 był w stanie nietrzeźwości... Art 84 k.k mówi o skróceniu środków karnych po upływie połowy okresy, na który orzeczono środki karne wymienione w art. 39 pkt (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

wyrokiem, to i tak obronca nie moglby wniesc kasacji, bo art. 523 par. 2 kpk ogranicza mozliwosc "zwyklej" kasacji na korzysc oskarzonego do przypadkow skazania na kare pozbawienia wolnosci bez

czy z art 66kw mozna nalozyc mandat karny?

czy z art 66kw mozna nalozyc mandat karny?

czy z art 66kw mozna nalozyc mandat karny? czy z art 66kw mozna nalozyc mandat karny?

Art. 278/144

Art. 278/144

Art. 278/144 Witam, otrzymalem dzisiaj poleconym list, gdzie miejscowa Policja wzywa mnie w charakterze świadka w sprawie XXXXXX ... z art. 278/144. Ktoś z Was umie to rozszyfrować? Z góry

art286

art286

art286 jestem samotna matka 4 dzieci,popelnilam przesyepstwo . wyglada to tak mam przyznane stypendu=ium szkolne dla dzieci na ksiazki,podstawilam fikcyjne faktury, ale pieniazkow niepobralam

Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

karny kredytowany staje się prawomocny w chwili jego pokwitowania jego odbioru przez ukaranego (art. 98 § 2 zd. 2 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia). Orzeczona w ten sposób kara nie (...)

Mandat karny kodeks drogowy Art. 26

Mandat karny kodeks drogowy Art. 26

Mandat karny kodeks drogowy Art. 26 Dostałem rano mandat którego nie przyjąłem. Chodziło o kwestię tego że przejechałem koło przystanku bez wysepki kiedy akurat zatrzymywał się tam tramwaj. (...)

Czy pójdę siedzieć???

Czy pójdę siedzieć???

tam się gesto tłumaczyć i tak dostaniesz postanowienie o wykonaniu kary potem próbuj odraczać wykonanie kary co pół roku. zabnicka Zgodnie z art. 9 par.1 popełniłeś przestępstwo na który jest (...)

Horrendalny wyrok dla 19 latka za 0.29mg/l

Horrendalny wyrok dla 19 latka za 0.29mg/l

pojazdow na 3 lata III. na mocy art. 43a 2k.k orzeka srodek karny w wysokosci 5000 zl na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. IV. na mocy art. 43b k.k orzeka (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

prowadzenia pojazdów za wykonany jeżeli środek karny miał zzastosowanie conajmniej 1 rok i mineła już połowa okresu na jaki w/w środek karny został zasądzony. Niestety art. 84 § (...)

Ochrona Prawa Pracowników przez Kodeks Karny!!

Ochrona Prawa Pracowników przez Kodeks Karny!!

, stanowi naruszenie praw podmiotu będącego pracownikiem. Kodeks Karny chroni osoby które zgonie z Kodeksem Pracy zostały zatrudnione na podstawie umowy o pracę, powołania, mianowania, wyboru lub

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

karnego??? To, że warunkowe podlega ujawnieniu wynika z art. 1 ust.2 pkt. 2 ustawy o Krajowym Rejestrze Karnym. Jednocześnie ani kodeks karny ani powołana wyżej ustawa (art. 14) nie wskazuje (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

ile powinno mi zostac wyplaty/ damarcel alimenty.pl Rozdział XXVI Kodeks Karny Przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece art. 209 § 1 Kodeksu karnego. Stosownie do tego przepisu, kto uporczywie (...)

MANDAT KARNY

MANDAT KARNY

szczęściu uda ci się skorzystać z przedawnienia. paula23 dostalem mandat z fotoradaru i punkty od kiedy maja moc prawna marian221261 Witam. Dostałem dzisaj mandat karny od kontrolerów Łódzkiego (...)

Kodeks karny

Kodeks karny

omówieniu art.68 kk a dokładnie jego §2, chodzi o "w szczególności gdy popełnił inne niż określone w § 1 przestępstwo" - różne poglądy dot. tych "innych przestępstw" janina72

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

jej warunków (art. 29). Art. 281 KP zawiera wyliczenie wykroczeń przeciw prawom pracownika, podlegających grzywnie, a wśród nich brak pisemnego potwierdzenia zawarcia umowy o pracę. Karę grzywny

Mandat karny i sad grodzki

Mandat karny i sad grodzki

Mandat karny i sad grodzki Witam Sprawa przedstawia sie tak. Zostałem zlamany, jak szedlem z kolega i nioslem piwo otwarte. Policja chciala mi wreczyc mandat, ale ja odmowilem, poniewaz nie potrafili

Wniosek o uchylenie PODPISANEGO mandatu karnego - prędkość ( ISKRA)

Wniosek o uchylenie PODPISANEGO mandatu karnego - prędkość ( ISKRA)

wykroczeń znalazłem " Art. 101. § 1. Prawomocny mandat karny podlega niezwłocznie uchyleniu, jeżeli grzywnę nałożono za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie albo na osobę, (...)

Czy nauczyciela można nazwać funkcjonariuszem publicznym?

Czy nauczyciela można nazwać funkcjonariuszem publicznym?

dyrektor szkoły są obowiązani z urzędu występować w obronie nauczyciela, gdy ustalone dla nauczyciela uprawnienia zostaną naruszone?. Kodeks Karny: Art. 226. § 1. ?Kto znieważa funkcjonariusza (...)

czy podmiot niegospodarczy jest pokrzywdzonym z art 296 kk

czy podmiot niegospodarczy jest pokrzywdzonym z art 296 kk

jej szkodę popełnić przestępstwa z art 298 kk. proszę o opinie w tej sprawie? czy tak jest? czy jest to pogląd ugruntowany w orzecznictwie? Podmiot niegospodarczy może być pokrzywdzonym z art.296 (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

niniejszej ustawy. Art. 3. Wykonanie ustawy porucza się Prezesowi Rady Ministrów i wszystkim ministrom. Art. 4. Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. Prezydent Rzeczypospolitej: (...)

Krajowy Rejestr Karny

Krajowy Rejestr Karny

Krajowy Rejestr Karny Witam. 19.12.2003r. otrzymałam wyrok za przestępstwo z art.292 $ 1 kk, karą było 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 2 lat i orzeczenie na podstawie art.71 (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)