art291 ust 1-89e Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

ma takiej mozliwosci i tyle smn Przepisy ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP (art. 28 ust. 4c oraz art. 29 ust. 3a) wykluczają możliwość kierowania do komisji lekarskiej - (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

, skontaktuj się z nami za pośrednictwem wiadomości e-mail, aby umożliwić realizację transakcji, można to zrobić przez e-mail: dantecooperativehelp@hotmail.com Dante Złóż wniosek o pilne (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

określonych w art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie lokatorów. Ograniczyć się więc musi - dodajmy - do badania zasadności samej eksmisji. Dla spółdzielców (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ustalić czy energetyka miała prawo do postawienia słupów i czy możesz dochodzić wynagrodzenia za bezumowne korzystanie.  Zapraszamy e-prawnikpl polecieć można bardzo prosto....art. (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

zakresie kategorii C+E? bo jest art. 12 ustawy o kierujących pojazdami zgodnie z którym nie można wydać dokumentu prawa jazdy kat C+E, w czasie obowiązywania zakazu co do kat. B holek

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

. WIOLKA JESLI MOZESZ TO PROSZE PRZESLIJ MI TEN WNIOSEK , OTO MOJ E-MAIL WIOLKA9977@WP.PL . POZDRAWIAM. WIOLKA Proszę o przesłanie mi wniosku Twojego brata. Oto mój adres e-mailowy: jolantani@wp.pl (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

studencka, kredyt konsolidacyjny, pożyczka bez zabezpieczenia, pożyczka z udziałem kapitału podwyższonego ryzyka z oprocentowaniem 2%, zainteresowani wnioskodawcy powinni skontaktować się z nami poprzez (...)

Wyłudzenie alimentów

Wyłudzenie alimentów

Wosinska oraz Magdalena Szalanska. Proszę o odpowiedz na mojego e-maila'' W odpowiedzi dostałem e-maila: ''Odpowiedzi na Pana informację z dnia 10.02.2014 r. o dokonywanych wpłatach z tytułu (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

napisać :) Logan_Maciej Ponownie dziekuję, napiszę tylko jak coś ci to powie , że KRUK w pismach do nas pisze iż prztwarzanie danych osobowych przez firme KRUK odbywa się na podstawie art23 ust. (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

całym szacunkiem... fagot25 Witam i proszę o pomoc dostałem od firmy PRESCO takie pismo. Cesja Wierzytelności . PRESCO zajmująca się windykacjom i obrotem wierzytelności informuje, ze na podstawie art

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

nabywcą w rozumieniu art. 68 ust. 2 u.g.n. jest także osoba bliska uprzywilejowanego nabywcy pierwotnego. (...) Uzasadniony jest zatem pogląd, że zastrzeżony w umowie nabycia lokalu mieszkalnego (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

przysługuje osobom, o których mowa w art. 4 ust. 2 pkt 1 i 2, do ukończenia przez dziecko: 1) 18 roku życia lub 2) nauki w szkole, jednak nie dłużej niż do ukończenia 21 roku życia, albo 3) (...)

Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu Nie wiem gdzie mogę komentować niektóre art. na e-prawnik.pl ale co do: W treści "odpowiedzi" art. Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu Data

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

dla poratowania zdrowia sprzed 1 lipca 2004 r., to jest sprzed dnia wejścia w życie art. 32 ust. 1 a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Ja (...)

odszkodowanie

odszkodowanie

ust. 1 lit. a) i art. 9 ust. 2;? W przedmiotowej sprawie Enter Air zapewnił Pasażerom pomoc określoną powyższym artykułem, wywiązując się tym samym z ciążących na nim obowiązków. W (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w trakcie zwolnienia (...)

PRESCO!POMOCY!!!

PRESCO!POMOCY!!!

prawa przewozowego według którego przedawnienie roszczeń z tytułu zapłaty należności przewozowych, zgodnie z treścią art. 77 ust. 1 i 3 pkt 4 Prawa przewozowego, następuje z upływem roku (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

, wideogram lub nadanie. 3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. 16, art. (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

. Podstawa prawna: Art. 10 ust. 1 pkt 8, art. 21 ust. 1 pkt 126, ust. 21, ust 22 oraz art. 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

policjanta od 20-500zł. wszystko zawarte w ustawie o wychowaniu w trzezwości art. 43`1 oraz art.43`2. Wiec jeśli chcecie pisac na jakiś temat najpierw poczytajcie Dober no tu to raczej zależy (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Marysiu. Ja prowadzę dg od prawie 10 lat, wcześniej też kilka lat prowadziłam inną dg. "Zostawiłam" w Zus-e ok 250.000 złotych ( składki) i gówienko na emeryturze mi wypłacą. Moje pieniądze są (...)

Asystent w dziale prawnym

Asystent w dziale prawnym

przetwarzane będą dla potrzeb aktualnej i przyszłych rekrutacji - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a) w/w Rozporządzenia, 3) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres rekrutacji, (...)

Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

budynku jakiegokolwiej bez pozwolenia na budowę są tylko te dwa warianty nie ma innej możliwości!!! art. 29 ust 1 pkt 1a i ust 2 / Dz.U. nr 93 z 2004r. /- Prawo budowlane. przy 35 m2 rolnik (...)

prawo konsumenckie art.114 ust.1

prawo konsumenckie art.114 ust.1

prawo konsumenckie art.114 ust.1 o czym mówi ten artykuł?? jaka grozi kara z aniego? Czy odebrał Pan pismo? Czy po prostu było dwukrotnie awizowane? danil A kiedy dowiedział się Pan o tym piśmie? (...)

Użyczenie lokalu dla fundacji a stawka podatku od nieruchomości

Użyczenie lokalu dla fundacji a stawka podatku od nieruchomości

: a) mieszkalnych ? 0,516 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej" Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych art 3. ust. 1. 2)e) mówi jednak: "od budynków lub ich części: e) pozostałych, (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

spełnienia, z tym że sąd uwzględnia przedawnienie tylko na zarzut podniesiony przez stronę. Z pozdrowieniami, S... Z... Prawnik - konsultant Konsumenckie Centrum E-porad Stowarzyszenie Konsumentów

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

. Jeśli ktokolwiek ma jakieś pytania odnośnie rozprawy/polisy posagowej PZU mój e-mail: elviss007@gmail.com elvisek Witam, mam podobny problem. Skończyłam 20 lat i chciałam wypłacić pieniądze z (...)

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

, jak mi powiedziano do zrobienia i dziś po prostu dostaję mój kredyt w wysokości 900 000 PLN i jestem bardzo szczęśliwy, a jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pożyczki, skontaktuj się z tym e-mailem (...)

Sprawa o znieslawienie ?

Sprawa o znieslawienie ?

zrobi ? Czy ta kobieta nie ma w tym chorym kraju zadych mozliwosci podania mnie do sadu ? kaz ochrona dóbr osobistych ... art. 23 KC i dalej e- Jeżeli zrobiła to publicznie to masz zapewne jakiegoś

1

2

3

4

5

...

24