Logowanie

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

• Alimenty na pełnoletnie dziecko28 Lutego 2002

oczywiście mieszka u rodziców (art. 91 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Natomiast dziecko, które pozostaje na utrzymaniu rodziców i mieszka u rodziców, jest obowiązane pomagać im we wspólnym (...)

• Jak zmusić męża (procedura sądowa)do łożenia na dom8 Czerwca 2005

Mieszkam z mężem w domu ,który jest tylko moją własnością.Ze względu na fakt,ze od 10 lat żyjemy w całkowitej separacji (nieusankcjonowanej prawnie),mąż nie łoży na utrzymanie domu.Dodaję,żę od (...)

• BŁAGAM O POMOC:(28 Stycznia 2010

Witam serdecznie. Mam ogromny przynajmniej dla mnie problem, który dotyczy alimentów. Ojciec mojego 16 miesięcznego dziecka, nie jest moim mężem. Zostały mu zasądzone alimenty, a ponieważ nie zajął żadnego (...)

• Czy należą sięalimenty osobie...12 Lutego 2007

Witam! Czy jest ktoś zorientowany, czy alimenty należą się osobie kóra ukończyła 18 lat ( obecnie ma 21) i studiuje zaocznie? Oczywiście że się należa: Art.133 kro rodzice obowiazani są (...)

• Alimenty dla studentki2 Maja 2006

Mam pytanie odnoisnie alimentow.Studiuje dziennie na 5 roku,w pazdzierniku ur.wyszlam za maz i ojciec przestal placic na mnie alimenty.Chcialam zapytac czy mimo tego ze zmienilam stan cywilny popwienien placic mi (...)

• Zmiana nazwiska dziecka22 Sierpnia 2001

Mam nieślubne dziecko. Uznałem to dziecko lecz dziecko nosi nazwisko swej matki, bo tak zostało to ustalone. Jeśli matka dziecka wyjdzie za mąż to czy dziecko przybiera nazwisko jej męża automatycznie, czy (...)

• Rozdzielność majątkowa19 Września 2004

W trakcie trwania naszego małżeństwa przeprowadziliśmy rozdzielność majątkową u notariusza z uwagi na długi męża powstałe przed naszym związkiem a związane z zadłużenie alimentacyjnym w/g Zus-u.Czy (...)

• alimenty27 Listopada 2009

alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet niepełnosprawna nie zdolna do pracy wtedy możesz płacić (...)

• Alimenty od dziadków - Pomocy!!!10 Maja 2005

Moja bratowa założyła moim rodzicom sprawę o alimenty, pomimo tego, że brat systematycznie płaci jej po 300zl na każde dziecko zgodnie z tym co przysądził mu sąd - stanowi to 75% zarobków brata. Mamy (...)

• uznanie dziecka po długim czasie ? 12 Września 2011

Proszę o odpowiedź, czy jest jakiś okres czasu na wystąpienie o uznanie ojcostwa? Tzn. czy można to zrobić jedynie do jakiegoś wieku dziecka? Jak to się zmienia z wiekiem dziecka? Art 76. KRO § (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane